Úvod > Kavárna > A nezaprší

A nezaprší

(autor: zorka, dne: 12.6.2014 09:20)
stížnost na počasí

 Tak jsme se těšili na déšť. Mraky byly nízké a olověné. Nepřišel. Sledovala jsem ho na meteoradaru a krásně nás to obešlo.Že by zase Železné hory? Dneska ráno bylo aspoň chladněji, takže v domě děláme průvan. Jenže je to asi 5 min, co zase začalo vykukovat sluníčko. Zvadneme.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
21Růžena - 25. 6. 2014 06:22
20: radar
hlásí něco jiného a skutek je taky jiný a nezapršelo celou noc nezbývá vzít konev a dělat práci za déšť nebo za Jana ?
22Inka - 25. 6. 2014 07:04
21: Ještě ani kapka
Ale na Šumavě už prší.Jdu k zubaři, jsem zvědavá, jak mi tu stoličku opraví, za týden se mi už vylámaly i ty skořepiny, co byly okolo kráteru.
23alava - 25. 6. 2014 11:43
21: Nezaprší?
U nás v noci už sprchlo. Bolely mě kolena. To je nejlepší radar. Jestli u vás nebude do odpoledna - max. do večera lejt, tak jsem holt "labuť". My jsme ale večer taky preventivně všecko pozalévali.
24alava - 25. 6. 2014 11:47
22: Zubař (ka)...
...mě taky pozdravuje a taky to stále odkládám, až mi ta korunka zubu, na kterém mi drží háček náhradu jedničky ulítne(vypadlá bílá plomba), bude pozdě bycha honit.
25Inka - 25. 6. 2014 12:44
Už tam mám udělaný zub
Náš zubař je šoumen.Je ve věku dcery a je kamarád s mužem a mnohými dalšími lidmi.Má nádherné sportovní autíčko, už tu má jen ordinaci a bydlí v nedaleké vsi.Pracuje pilně,ale s radostí si užívá života.Cestuje, věnuje se rodině a přátelům.Kdo se pohorší, že když je na křesle s hubou dokořán a zezadu přijde někdo si s ním popovídat, má smůlu.Má největší klientelu /nejen známých/ ve městě.Mezi prací si dá vedle oraz a doutníček.Je velmi lidský.
Byla jsem minulý týden na ušním, doktorka bydlela v našem baráku a zase milé přijetí a popovídání.Zítra jdu na oční k spolužačce z gymplu a na gyndu k paní, co bydlí ve vedlejším domě.Proto jsem tak šťastná tady na malém městě.Nechápu, jak si děti zvykly na Prahu-ta neosobnost by mě zabila.
Milan venčil Vendu a prý sprchlo- koukla jsem se .Jako pokropená ulice-už po té vláze není ani vidu.Jdu na zahradu a asi mě nemine večerní zalévání.Je sklizeň levandule a náramně si tam hraji...
26alava - 25. 6. 2014 14:43
25: Inko...
...tak to Ti závidím, já bohužel nekamarádím s žádným doktorem a leckde ani nechodím.
Tady lije jako z konve už dobře hodinu. Jinak máme také levanduli, kam se podíváme, je letos nádherná. Dcera ale nemá čas, nebo chuť ji sklízet a nějak na ní profitovat. Jestli vydrží přes toto deštivé intermezzo, tak se do toho dám sama a nadělám kytiček, nasuším. Jo a taky začaly kvést kaktusy na Sahaře. Foto v galerii.
27Růžena - 25. 6. 2014 16:48
25: levandule
ty ji pěstuješ ve velkém ? To je nádhera! Právě jsem prohlížela časopis zahrádkář a tam jsou dvě stránky levandule jak jsou krásně vázané do kytek ,nebo srdíček .. Levandule mi ještě nekvete ale začíná mám jeden kopeček dovezený od Alenky od Mácháče a jedem svůj už léta ale na takové vázané kytky jak na tvé fotce kdepak to nestačí nasuším si jen tak do pytlíčku.
28Růžena - 25. 6. 2014 16:54
23: Konev
jsem ráno naplnila vodou a zalila pařeniště a představ si že se sv.Jan slitoval a konečně pár hodin pršelo jen takové zahradní mrholení ale aspoň něco !
29Inka - 25. 6. 2014 19:24
Taky sprchlo
Jenže 5 minut se namáčela střecha a deset minut pršelo-ale 2 cm napršelo.Ochladilo se, na chatě jsem topila,uklízela jsem ji a na kole jsem domů přejela celá zmrzlá .Já mám pět keříčků levandule pro svou potřebu.
30evelyn - 25. 6. 2014 21:29
Psa by nevyhnal
Tak už se rozpršelo i tady v Liberci. Od rána se honily mraky, navečer už pršelo a dosti silně. Před chvilkou jsem šla venčit Bertíka, navlékla jsem mu pláštěnku, abych jej dostala alespoň kousek od domu. Na nohách jenom pantofle s tím , že nejdu daleko. Člověk míní, ale Bertík mění. Vyběhl až k sousednímu paneláku do trávy, zrovna před okna a tam se vykadil. Tak já musela za ním do té mokrotiny, nohavice mokré, o pantoflích ani nemluvím. Ke všemu jsem dnes povlékla moje lůžkoviny i jeho polštář. /bílé s třešněmi/,takže jsem jej po návratu musela celého pořádně vydrbat, aby to tu všechno nezamatlal... Byla jsem zmrzlá, tak jsem si zapnula u stolu el. radiátor, zimu nemám ráda. Levandule jsou nádherné, já tu mám u domu zatím jen jeden keřík, mám z něj radost, dovezla jsem si jej z bývalé zahrádky, tak trochu nostalgie.
31evelyn - 25. 6. 2014 21:52
Opravář
Tak vám musím napsat, jakou jsem měla dnes radost. Včera jsem si přinesla z opravny druhý noťas, který potřeboval vyčistit. Jelikož jsem jej z důvodu neznalosti nedokázala zpojízdnit, poprosila jsem mladíka z vedlejšího domu, zda by se mi na něj nekoukl. Říkám si, ti mladí se v tom vyznají, snad si poradí. Padla jsem doslova na prdel!!! On je to jeho koníček, krom studia na VŠ provádí opravy PS. Nejen že jej hravě zprovoznil, ale nainstaloval mi na oba noťasy nový prohlížeč, nainstaloval český jazyk tam, kde jsem jej neměla, odstranil všechny zbytečnosti a zkontroloval stav toho novějšího a vše zcela zdarma. Já jsem byla nadšená. Nabídl se, že budu li kdykoliv potřebovat pomoc, stačí zavolat. Když si uvědomím, kolik peněz jsem už do PS nastrkala, tak tohle je tedy výhra. Znám se i s jeho matkou, jsou to oba velmi příjemní lidé, netušila jsem v žádném případě, že syn je takový šikula..
32alava - 25. 6. 2014 22:33
31: Tak to je tedy terno...
To se máš co radovat. Já mám rok nový stolní PC a všecko mi tu jde mizerně, nemám nic pořádně nainstalováno a nejsem sama moc odvážná se do čehokoliv pouštět. Tuhle jsem honila sama "bitcoinovýho" vira a byla jsem z toho vyklepaná jako biftek. Ale ulovila jsem ho a zavřela do truhly. Takového nadšence bych potřebovala, ani bych netrvala na tom, aby to bylo zadarmo.
33Marie - 26. 6. 2014 07:00
Opravář
I mně se podařilo poznat, někoho kdo tomu rozumí stejně jako mladík v případě Evelyn.
Má to jen jeden háček, má málo času, jako všichni, co něco umí. Ale jsem vděčná i za to.
34Inka - 26. 6. 2014 07:40
Co na to říct?
Šťastné to ženy...mají-li opraváře k ruce.S tím časem - to je pravda, je takový fofr, že na noťas ani nedojde.A náctiletí ho spíš rozhaší...Vypli mi zvuk a já to půl hodiny honila.Jdu po změnu k očnímu.. Alenko- koleno mě dnes bere..Ochladilo se a trochu přeci zalilo..
35Jarda - 26. 6. 2014 09:29
34: Co na to říct?
Nespěchej, sedni si. Já taky nemám žádného opraváře.
36Růžena - 26. 6. 2014 11:43
35: k čemu ?
Jardo opraváře ty si opravuješ vše sám a dokážeš i poradit !
37Růžena - 26. 6. 2014 11:45
31: opravář
to máš dobré že máš opraváře. Moji vnoučata jsou na PC taky machři jenže je mi to houby platné ! Když mi mají vysvětlit jak stahnout nějaký doplněk tak to jsou strašně nervozní když já nechápu a jim je vše hned jasné a nechápou že jim jo a mě ne. Vyčistit počítač slibovali asi měsíc . Pak jsem napsala Jardovi a on poradil sice asi nevěřil tomu že fakt vemu šroubovák a spodní kryt notebooku odšroubuju ale já do toho šla a podařilo se !
38Hanka - 26. 6. 2014 14:45
Jo,jo,
po čase vás zase na chvíli zdravím.Taky jsem měla rozbitý počítač a vypadalo to,že bude odepsaný.Podařilo se ho opravit a jsem tomu ráda.Aspoń na čas.Jinak stále nemohu z neznámého důvodu přidávat fotečky.Tak až budu mít tu správnou inspiraci ,tož aspoň něco napíšu.Všem vám přeji hezké a bezstarostné dny.
39Inka - 26. 6. 2014 19:45
Hanko
Zkus alespoň do odkazu, fotku na web-viz webový zdroj.
Na malý obrázek klepnout levým -zvětší se , pak pravým,zkopírovat URL a vložit odkaz do webového zdroje
40alava - 26. 6. 2014 20:39
39: Hosting...
Já to musím aspoň jednou taky zkusit. I když ze zásady jsem proti tomu dělat něco složitě, když by to mělo jít jednoduše...ale jo, jde to! Kaktus ale již odkvetl. Pokvetou ty žluté opuncie, mají spoustu poupat.
Stránky:

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023