Úvod > Kavárna > ÚPLNĚK

ÚPLNĚK

(autor: Růžena, dne: 24.2.2024 08:35)

je  25.Ledna a to znamená , že je první letošní úplněk ,který prý přináší žhavou vášeň a něžnou romantiku. A také  nabídne lásku a vášeň těm kdo na ni už nevěří, bezva to zas bude noc při úplňku nemůžu spát..


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Jana P - 24. 2. 2024 13:56
Ten úplněk mi taky dává zabrat, ale snad třeba za to ani nemůže
dneska jsem si ho "vychutnala" mezi půldruhou a čtvrtou v noci, teď je odpoledne a spala bych jak nemluvně. Musím ale vydržet, abych stihla prohrabat internet a při popoledním kafi si dopřála pár stránek z té ježíškovské knížky, o které jsem vám už psala a která tak hladí duši (Okouzlení slovem). Posuďte sami, zase dávám k dobru malou citaci z úvah Luďka Munzara O kouzlení hudbou:
"Víš, Františku, nic není v téhle šílené, zhlouplé, zhrublé, prolhané a nepěkné době třeba jako opravdové umění. To nepoučuje, nemoralizuje, nikomu nic nevnucuje, jen otevírá okno do zatuchlé, tmavé místnosti. Připomíná, že svět, který prodal lidské životy za peníze, je nesmírně chudý. Verše, hudba, to je něco, čím šumí křídla andělů."
A musím to stihnout do podvečera, protože po šesté odcházím s televizí do Alp v seriálu Doktor z hor, který je sice dost německy brakový, ale ten doktor pořád courá za pacienty do krásných hor a tak při těch záběrech vzpomínám...
2alava - 25. 2. 2024 00:02
Úplňky sleduji,
neboť na mne tedy mají silný vliv. Ponocuji hůř jak ponocný a zrovna se to hodí, dělám společnost kocourkovi, který je po kastraci a není záhodno, aby coural v noci venku. Takže spolu táhneme už kolikátou "noční" . Měsíc teď putuje oblohou dosti vysoko a koukal by mi do ložnice, ale už jsem si pořídila pořádné závěsy na okno. Dnešní úplněk nazývají "sněžný" a skutečně mu je připisováno, co píše Růženka. Kdo nevěří, ať tam běží ;-)) . Na Doktora se dívám už pokolikáté, předtím i na záchranáře a taky odpoledne na Krok od nebe, a to právě kvůli těm nádherným horám. Tuhle jsem náhodou chytila něco regionálního o Krkonoších a také nádhera. Já jsem se dala do čtení 1. dílu Lucemburské epopeje. Dílo pana V. Vondrušky mám přečteno tam i zpátky, ale zjišťuji, že dílčí věci z této trilogie jsem již četla v jiných jeho knihách. Na jůtů ujíždím zase na panu dr. Cílkovi. Moc vás všecky zdravím.
3Růžena - 26. 2. 2024 16:05
Kolikátá noční
to mám i já můj 14 letý Maltézáček vyžaduje péči pomalu odchází stářím a já nemám to svědomí jít s ním k zvěrolékáři aby mu ukončil život stále se nemůžu smířit s tím že tu jednou nebude ,někdy vzpomínám jak tvůj pejsek odcházel a tys ho v náručí nosila ven aby se vyčůral tak i já tohle dělám 4x 5x v noci ale převážně pomalu ještě dojde i když nevidí takže se moc nevyspím ale dělám to pro něj ráda jen aby tu semnou ještě nějaký čas byl.Poslední roky nečtu spíš koukám na telku také sleduji NA KROK OD NEBE,peče celá země,a prostřeno ,modrý kod, těším se na survivor a když dávají farmu tak to je moje ,taky mám ráda cestopisné filmy .
4penzista - 1. 3. 2024 21:30
Kolikátá noční
Přišla Ti chvíle, kdy se musíš sama rozhodnout a udělat pro svého mazlíčka to, co vyhodnotíš jako nejlepší pro něho, i když je to těžké rozhodnutí. My na to měli 5 minut a snad to bylo dobře, možná by s námi byla Pepinka ještě pár dní, ale asi by se trápila. Budou to pomalu dva měsíce a stále na vzpomínáme, i když jsme si pořídili během několika dní náhradu. Snaž se to překonat a čas Ti pomůže, i když vzpomínky se nedají vymazat.
5Růžena - 2. 3. 2024 13:41
Velmi těžké
rozhodnout o něčem takovém ,právě jsem se dokoukala na film Merlin a já moc smutné úplně mě to rozhodilo, přesto věřím ,že tu sílu najdu jak budu vidět , že má bolesti on mi to řekne sám až bude připravený odejít ,díky za podporu.
262607_203198799726370_2476252_n.jpg

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024