Úvod > Kavárna > ?? Máte muchy??

?? Máte muchy??

(autor: čeredka, dne: 31.7.2023 08:10)
že ubývá motýlů,si lidé všímají -

- i když zrovna těch u nás za poslední tři roky přibylo,ale - nejsou muchy... Protože nám předělávají byt,jsem se psem v azylu na chatě..mám tam terasu,u terasy vysoký smrk a na smrku ptačí krmítko...Jiné roky v tuto dobu si ptáci krmítka ani nevšimli,letos je od rána do večera v obležení - sýkorky,vrabci,brhlíci,pěnkavy,červenky - pořád tak 20 - 50 ptáčku...koukala jsem proč - a nejsou muchy..dokonce ani ty protivné kousavé muchničky letos nejsou.. :/ Jezdí nám mezi zahrádkama MP na koních..kůň občas utrousí kobližku - jsou muchoprosté... chodí nám tam divočáci a taky trousí hromádky - a taky nic..divné..tohle bude asi veliký problém...

?? Máte muchy??

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 31. 7. 2023 08:54
nejsou muchy
máš pravdu muchy a i vosy nějak letos nelétají dokonce i těch včelek je málo to se projevilo na úrodě cuket , rajčat atd. Není opylovač dokonce dýně s obrovskými listy a spoustou květů kvete naplano. Mám motýlí keř ten krásně kvete dřív na něm bylo spousta motýlů a dnes jen pár .Příroda se nám mstí .
2Causa - 31. 7. 2023 13:54
...a motýli
My měli na zahradě vždycky spoustu baboček a také čmeláků - takových menších, kteří se doslova rojili na kvetoucích levandulích. Letos jsem zachytil tak jednu, dvě babočky, asi tak celkem 5 bělásků a jednoho takového nažloutlého. Čmeláčky bych spočítal na prstech, i když poslední dobou je to na levandulích lepší.
Co se týká ptáků, kteří navštěvují naše krmítka, tam je stav víceméně setrvalý. Je zajímavě, že loňská generace byla taková zdrženlivější, opatrnější. Ta letošní mladá generace jejich potomků je jako ta mládež - živější, ve větvích a u krmítek bezstarostnější. zatímco ti staří přilétali tak po jednom, po dvou, ti mladí skotačivě přilétají až ve skupinkách, okolní větve a krmítka obsazují spíše kolektivně.
Inu, život se nám všem nějak mění - motýlům, ptákům i lidem.
Mouchy nesleduji. Ještě tak ty, potvory nadrzlé...
3penzista - 31. 7. 2023 22:47
Hmyzu je letos málo
Čmeláky tady máme, vosy budou v srpnu, včelky jdou tam, kde medonosné rostliny mají dost vlhka. Všeobecně je to způsobeno vysokými teplotami a suchem. Letos se více věnuji zahrádce a skleník 3x3,5 m, si včelky najdou, máme okurek i rajčat, že už mě to přestává bavit, o salátovky nemá nikdo zájem, nakládačky trhám 5 - 7 cm. Naštěstí máme vody dost a zalévám denně navečer.
4alava - 1. 8. 2023 16:35
Hmyzáci
Pravda, že mě letos mouchy tolik neotravují a snadno těch pár doma pobiju. Ale nejsou motýli. Já snad letos viděla doma jen 2-3 babočky, jinak jen bělásky. A to jsem mívala za léto nafoceno od každé babočky několik a ještě i další motýly. Kvůli hmyzu pěstuji hrachory, motýlí keře a spoustu levandule aj.
5penzista - 2. 8. 2023 19:47
Hmyzové
Proč je letos, nebo některý rok málo much a ostatního hmyzu, bylo vysvětlováno už kdysi. V pekle mají bídu a jak se říká "Čert z nouze i mouchy lapá".
6Růžena - 3. 8. 2023 08:02
Nouze čert a moucha
To je dobrý .. Po ránu úsměv na tváři díky.
Potkají se ve vzduchu dvě mouchy a jedna povídá: „Já žiju na Vysočině.”
„To ti fakt závidím,” povzdechne si druhá, „já zatím na žádný salám nenarazila.”
7alava - 3. 8. 2023 21:44
Vysočina
Tak to se povedlo - já si zrovna dneska malou štangličku vysočiny koupila - a budu tedy žít na Vysočině :-)) .

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024