Úvod > Kavárna > Pivo nejen na žížeň !!

Pivo nejen na žížeň !!

(autor: Růžena, dne: 22.7.2014 17:44)
Kdo nemá rád pivo může ho využít třeba na ..

Malinké dotěrné mušky které se v naší kuchyni objeví hned jakmile necháme v misce ovoce nebo rozkrojený citron nalákáme na pivo. Pivo přelijeme do nádobky kterou překryjeme papírem nebo folií upevníme gumkou vidličkou papír propícháme a mušky tam vletí a nedostanou se ven. Nejenom na mušky je dobré pivo ,ale hlavně na pokojové rostliny . Trochu piva nalijeme do vody kterou květinám rosíme listy a použijeme i do vody kterou kytky zaléváme působí jako hnojivo. Pivo dokáže také změkčit tvrdé maso když ho do něj na několik hodin  naložíme.Je skvělým zkřehčovačem. Výhodou je že nezmění chuť masa. A co teprve když nemůžeme uvolnit rezavý šroubek sice jsem tohle nevyzkoušela ,ale prý opravdu když šroubek polijeme pivem a počkáme několik minut tak kyseliny obsažené v pivu naruší rez a šroubek jde snadno povolit.Tak nevím pít  pívo nebo dělat pokusy ?


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 22. 7. 2014 18:10
pívo
2Helena - 23. 7. 2014 19:17
domácí chléb
musela bych ten recept hledat, ale vím jistojistě, že se do těsta na domácí chléb dávalo pivčo
3Inka - 23. 7. 2014 19:21
Asi kvasnicový
Teď jsme se vrátili z nasosování / kvasnicový je zdravý/.Zítra jedu s ourodou ovoce do Rokycan.Nechala jsem jen na mlsky a brzy budou žluté ryngle.Koupání super.Jsem ojedinělá, už to baby nechávají ptákům a točí mlýnky.....Zahrad se zbavily.Ale já jsem tam tak šťastná...Motýli na komuli, kytičky a mlsání /už letní jablka!/Mám posekáno, zahrada jak prdýlka...
4Hanka - 23. 7. 2014 20:58
Pivo
mi bylo kdysi doporučeno na lapání slimáků.Ale to bych tam na zahradu potřebovala celý pivovar.Tak raději dávám pivo do sebe.Aspoň mám dostatek BÉČKA!Občas dáme Vratislav a nyní začali čepovat Černou Barboru! Tak proč to nezkusit.Že??
5Růžena - 24. 7. 2014 07:22
4: pivo
To je názvů a příchutí piva . Děláš dobře ochutnávej a pak mi poradíš ! Já sice tvrdím že není nad Litovel ale taky jsem ochutnala borůvkové které jako pivo vůbec nechutnalo. Takovou Plzeň bychom v našem věku měli ochutnávat skleničku každý den.Z pivovarských kvasnic se dostává do těla chróm, kterého je v běžné stravě nedostatek.Ten podporuje aktivitu inzulinu regulujícího hladinu cukru v krvi. Nedostatek chrómu vede k chuti na sladké.Mírná konzumace piva potlačuje rozvoj cévních chorob způsobených usazováním tukových látek v cévách a v důležitých orgánech, především v srdci a mozku. Snižuje také hladinu homocysteinu, který mívá na svědomí vznik srdečních a cévních chorob. Riziko aterosklerózy a rakoviny střeva, prsu a dělohy zmírňují polyfenoly s anioxidačními a antikancerogenními účinky.Látky z chmelového extraktu zpomalují uvolňování vápníku z kostí, takže pomáhají předcházet osteoporóze, která trápí stále více žen. Takže vlastně pivo je lék se divím že ho neužívám místo patáků !
6Růžena - 24. 7. 2014 07:37
3: mlsání
taky jsem na zahradě ráda maliny jsem domlsala rybíz je zužitkovám až na pár halouzek které slouží stále k mlsání, broskve taky domlsané ze skorek udělaná přesnídávka další plody zahrad dozrávají rajčata okurky. Ryngle asi půjde k zemi 7 roků kvete jak blázen ale plody žádné má to za pár !Hrozno taky bude jestli ho nesklidí dřív ptactvo a těch mirabelek letos jsou plné stromy. No a kytky dostaly po těch přívalových deštích hodně zabrat taky mám tu kytku cos vyfotila hodně kopců mám ji ráda vydrží dlouho ve váze.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024