Úvod > Kavárna > Přivítání pro ty, kteří jen nakukují a nejsou si jisti

Přivítání pro ty, kteří jen nakukují a nejsou si jisti

(autor: Admin, dne: 14.2.2023 23:56)
Těšíme se na každého nově příchozího, jste co nejsrdečněji vítáni, muži i ženy!
Přál bych si, aby zde každý kdo chce, našel to své místečko, svoje kamarády, ať už jeho zájmy jsou jakékoli.

Každý má nějaké své záliby, koníčky, něco doma kutí, něco sbírá, něco ho zajímá, něčemu rozumí víc než jiní, něčemu věnoval spoustu svého času a okolí to nedoceňuje, něco ho těší (a nebo i trápí a štve). Od určitého věku má člověk potřebu rekapitulovat svůj život a třeba se i více věnovat tomu, na co nikdy nebyl čas. Znám to přinejmenším od sebe - je tolik věcí, co jsem stále odkládal. Je tolik věcí, které bych se rád dozvěděl, porozuměl jim. Hodně jsem se stěhoval z místa na místo, žiji víc než čtvrt století jako OSVČ, takřka samotář a tak ani nemám kamarády ze školy, z práce, ani ze sousedství. Každého dne škoda. Umím si představit, že něco podobného zažívají i mnozí jiní. Mladí si už žijí vlastní životy a je na nás samotných, co uděláme s tím svým. Co nám bude dávat smysl.

Internet má schopnost smazat fyzickou vzdálenost a alespoň "virtuálně" se potkat se zajímavými lidmi, které ve vašem bezprostředním okolí lze najít jen stěží. Dokonce dost možná i ve stejném městě jsou lidi se kterými byste si uměli rozumět, potkáváte je na ulici ale neznáte se. Ty nejzajímavější osobnosti nebývají "hlučné", nechubí se a nepřekřikují na Facebooku, nechávají si své myšlenky raději pro sebe.

Snažil jsem se, aby tento web byl i pro ty z vás, kdo s počítačem moc neumí, dřív jste neměli důvod nebo příležitost se to učit a teď to jde ztuha.

Někdo má akademické vzdělání, někdo školu života, někdo má rád holky, někdo zase vdolky, někdo rád sedí za pecí, jiný při první příležitosti sedne na vlak, atd. Chci říci, že ta obrovská pestrost, jak jsme každý jiný, je nádherná. Každého život zabrousil do jiného tvaru diamantu :-))

Tož vítejte!
Miloslav (a zároveň Admin webu)

 


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Jana P - 15. 2. 2023 18:54
Ještě jednou - díky, milý Mílo, za záchranu webu
Máš úplnou pravdu, že mnozí strádáme nedostatkem přátel, zvlášť teď ve stáří. Někteří nám nenávratně odcházejí, jiní jsou uvězněni nemocemi a špatnou pohyblivostí ve svých domovech a nezvládáme už třeba ani to posezení v kavárně u kafe. Ani dosud trvající manželské partnerství není často výhrou, hluchý a bezohledný muž v naší celodenní péči nepřináší moc radosti do života. A tak, zvlášť teď v zimě, je i mou záchranou třeba telefon nebo majlík kámošce, s níž jsme dřív trávily týdny dovolených na cestách nebo jiné, která před touláním upřednostňuje spíš luft kavárenských ventilátorů. Můj miláček internet mi zase najde třeba videa z mých dětských let v Rakovníku nebo třeba i loď Midnattsole, se kterou jsme se dostali z Lofot na pevninu, najdu tam krásné klavírní koncerty i cimbálovku, tahle "hračka", se kterou se pořád ještě dost peru a nerozumím jí, je k nezaplacení. Ráda si tu na webíku potlachám s ostatními, už se těším na starou partu i na nové přírůstky. Tahle doba skutečně, jak se říká "není pro starý" a doufám, že aspoň tady mezi námi bude vládnout pohoda. Tak se tedy prvně hlásím a volám své haló, haló... Ahoj a všechny zdravím. Jana P.
2alava - 27. 2. 2023 23:20
Mílo, znovu díky!
Nejsem tu sice denně, ale když už, tak se pak nemohu odtrhnout. A to nové ještě nemám všecko probádané, ale to snad přijde. Jano P, jsem moc ráda, že tě tu znovu budu potkávat.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023