Úvod > Kavárna > SLET ČARODĚJNIC

SLET ČARODĚJNIC

(autor: Růžena, dne: 26.4.2014 17:20)

Filipojakubská noc z 30 dubna na 1 května patřívala mezi noci kde prý zlé a nečisté síly vládly větší mocí  než kdy jindy .O půlnoci před sv,Filipem a Jakubem se mohli najít různě schované zakopané poklady.Jestli je půjdete hledat musíte se chránit před zlem .Musíte mít při sobě květ z kapradí (nikdy jsem kapradí kvést neviděla) a svěcenou křídu . K hledání musíte mít svíčku vyrobenou z vosku a husího sádla (kde vzít husu ) kterou upevníme na lískovou větev do tvaru podkovy  ,když se blížíme k místu zakopaného pokladu zapálená svíce začne prskat,když jsme přímo u pokladu plamen zhasne..No jo ale pak zas neuvidím na ten poklad že jo.Tu noc létá spoustu čarodějnic které letí na sabat.Ćarodejnice se před letem natíraly speciální kouzelnou mastí a s její pomocí létaly.Důležité je také koště musí být s jasanového dřeva,vrbových a březových proutků.Na sabatu byl kotel plný žab a hadů různé lektvary a jedy.Lidé dřív věřili že čarodějnice se proměňovaly ve vlky .Víra v nečisté síly stará jako ledstvo samo se časem změnila v pověru,že ďábel může uplatňovat svou moc na zemi pouze prostřednictvím lidí (čarodějnic a čarodějů).Zvláště staré ženy byly podezřívány že jsou spojeni s ďáblem a proto se venkované proti nim bránili tak že před vrata nebo vchod se dávaly narýpané drny čarodějnici pak trvalo až do rána než všechny stébla spočítala a ráno už její moc pominula a dům byl od zla ochráněn.Světnice se kropily svěcenou vodou,před domy se zapichovaly pruty a trní vidle ,košťata.I dobytek se musel proti zlu chránit tím že se na hnojiště zapichovaly zelené větévky kolem chléva se sypal písek.V noci se dělaly na kopcích ohně.

Blíží se to takže pár pravidel pro nás čarodějnice i čerty.Létat je povoleno jen osobám starším 15 let,létat se může jen v podrouženém stavu,s minimálním obsahem mandragory v krvi 0,889714 promile.Převážet více osob je zakázáno.Výška letu se stanovuje na 7 až 1543,5 kočičích ocasů.Nad vodou se sní létat jen ve výšce 13 kočičích ocasů aby nedošlo k rušení Rusalek a Hejkalů,vodníků.Za letu je zakázáno létat nad pivovary,mlékárnami palírnami a věznicemi, je zakázáno drát peří prolétajícím ptákům ! Předlétává se vždy horem ! Koště musí být řádně osvětleno černou  kočkou svítící zelenýma vočima. Tak ahoj na sletu !!!!!!!


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 26. 4. 2014 18:42
pozvánka
Ženy, paní, děvčata,
nastartujte košťata,
konec dubna už se blíží,
začíná vám loupat v kříži?

Slet se rychle připravuje,
každá koště renovuje,
vylepšuje jeho vzhled,
pro ten mimořádný let!

Dejte pozor, ženy, matky,
letos na pohonné látky,
lejte přesně a né víc,
ať neletíte na Měsíc!

Já nám přeji hodně zdaru
a košťata nových tvarů,
abychom ten výlet celý
hezky a ve zdraví vydržely!
2zorka - 26. 4. 2014 19:06
Slet čarodějnic
Kde jsou ty doby, kdy jsem létala na koštěti na Kuňku. Teď by se mi z výšky motala už hlava. Takže musí stačit opečený buřt za hasičárnou. A mastí koňskou natírám jen bolavá kolena. Ale dneska to mají čarodějnice lehké. Už jsem viděla některé létat na vysavači. Holt technický pokrok.
3Růžena - 27. 4. 2014 05:53
2: slet
párkrát jsem viděla mlaďounké čarodějnice které to přehnaly s větším promile ..ty už pak nelétaly jen tak jak čarodějnice vypadaly spící na zemi v parku po sletu.
4alava - 27. 4. 2014 11:08
3: Slet...
...mně už se taky o letu na Házmburk jenom zdá. Ale musím si připravit a vystrojit babiznu ke spálení, jinak tam skončím já (pod plachetkou hnáty křivé...) a taky něco čarodějných bylin na spálení...Hromada klestu nám beztak neubývá ;-)
5Inka - 27. 4. 2014 11:37
Díky Ali
Važ si toho, že jsou děvčátka ještě malá- to energii dodají, ty velké mi ji berou.Teď jsem je zvedla od PC a jeli na kole / pro čerstvý salát do Kauflu/.Ale včera u nás počasí vydrželo letní- Dominik sekal trávu a Natálka zalévala,my se synem se váleli na lehátku a povídali si./Chvíli/.Souhlasí, že plechy s koláčem zmizely.Máme radost, že chutná a pochválí.Ale my s dědou jíme jako vrabci.Večer jsem padala za vlast.Taky se hned unavím ,ale těším se na to.Tak koleno potvrzuje předpověď - ochlazení?
6bohca3 - 27. 4. 2014 17:40
Slet čarodějnic
Tato tradice, se pořád dodržuje, a možná už je někde zmodernizovaná,ale ten večer vždy stál za to třeba tam zmrznout.A také se stavěly hranice velké, a nejvíc se palilo pneumatik.To se ještě o ovzduší nemluvilo.A tak ted už nám nic jiného nezbývá , než lítat nad ohněm na koštěti.Hezký 30.duben.
7Jarda - 28. 4. 2014 09:25
Slet čarodějnic - VAROVÁNÍ !!!
Na vědomí všem poletuchám : Všem, kdož by se v noci ze 30. dubna na 1. května jen přiblížily se zlým úmyslem (například uřknout poctivým hospodářům dobytek) nad naši vísku sděluji, že už ze stodoly vytahuju velkorážný kanón určený ke střelbě na vzdušné cíle. Střelivo obvyklé, osvědčená směs broky+štětiny. Střely jsou naváděny novým způsobem, který neznali ani indiáni, proto je veškeré případné pancéřování odspoda neúčinné a zbytečné. Obrana musí být tvrdší a razantnější než útok, jinak pozbývá žádoucího účinku. O úspěšnosti loňské obrany svědčí ještě dnes zbytky několika sestřelených rozštípaných vraků létajících košťat rozesetých po polích po okolí, jejichž posádky se zoufale zachraňovaly s kňučením a po čtyřech. Mír v naší vísce ubráníme, mír si nikým rozvracet (ani pozvracet) nedáme !
8Růžena - 28. 4. 2014 12:03
7: varování
hahahaha nebojím se nám koště nese název Stalinovy varhany opancířované neprůstřelnou hmotou, na sobě mám brnění ,vysokofrekvenční baterky na raketový pohon koště maskované vojenskou celtou a taky je koště vybavené pozemními střelami M-13 Kaťuša ,ráže 132 mm, dostřel 8,5 km a mohutnější nadkaliberní M-31 Váňušou ráže 300 mm, dostřel 2,8 km No a kdyby to nestačilo beru sebou i raketomet .Tvůj velkorážný kanón je ti víš nač ?
9Jarda - 28. 4. 2014 12:55
8: Hahahahahahaha !!!!!!!!!!
to je pustá propaganda, žádné koště neunese granát ráže 300mm a kdyby přece takové monstrum vzlétlo, pak stačí jedna rána z kanónu která trochu pootočí raketový motor a upečeš se v brnění jak kuře v alobalu! Zatím všechny sestřelené záškodnice se snažily v nastalé situaci zmizet a uniknouti ostudě, ale jak se dosud ukázalo, žádná z nich není Kaprfíld (omlouvám se slavnému kouzelníkovi za to, že neovládám anglický pravopis) a posměchu obránců neunikly.
10Růžena - 28. 4. 2014 13:15
9: unese
koště je natřené husím sádlem a kouzelným lektvarem zakoupeným u zkušeného čaroděje Arcimága koště i s nákladem je lehounké jak husí pírko ,poletím tak že mě žádný radar ani Jarda nezachytí.Moje brnění je odolné proti žáru má punc značky mewa !!! Kdepak na mě s kanonem !Stihačku v kůlně nemáš ! Takže Jardo doporučuju místo střílení po letících předmětech typu žena raději ochránit dobytek a příbytek tak jak už jsem psala.Písek,drny do hnoje zapíchat zelené větvičky ....
11alava - 28. 4. 2014 14:21
Jste se...
...nějak rozvohnili!!
12Růžena - 28. 4. 2014 14:45
11: rozvohnění
Alenko rozvohnit je tělu třeba ,ohnivou vodu nesmím tak se rozvohňuju jak se jen dá,jinak by ze mě byla na tom koštěti znuděná mírumilovná ježibabka a to přece se nesmí stát.A co ty už leješ benzín do koštěte ? Nebo poletíš taky na raketový pohon ?
13alava - 28. 4. 2014 15:34
12: Jóó!!
Já letos spáruju ty dvě hole Made in France a přidám sedlo a dovnitř napchu po jedný rachejtli, to by mělo stačit, daleko nepoletím, jen obhlídnu komín, jestli ještě vydrží...akorát sousedův černej kocour odmítá spolupracovat a netopýr Venoušek se letos ještě taky neprobudil, tak přemejšlím, čím tyto obvyklé doplňky nahradím. Letu zdar!
P.S. Už to mám i nakreslený, jak to bude vypadat!
14Jarda - 28. 4. 2014 17:52
13: No, no, pozor!
Hole přece nelítají, ani dvě dohromady, jenom koště, nevím, nevím, když se Ti to povede, přihlas to jako patent. Kdysi jsem měl s mým šéfem zajímavou debatu, nevím, jaký problém jsme řešili a on mi z ničehož nic povídá "Dej to patentovat", já na to "Ale vždyť je to blbost", on "To vůbec nevadí, tak budeš mít patent na blbost ..." To jsem dopad!
15Jarda - 28. 4. 2014 17:58
10: Růženko,
Ty nikam nepoletíš! Koště ani namazané husím sádlem neunese monstrum se kterým si představuješ vzlétnout. Nevzlétneš, ať to namažeš čím chceš, stále to bude mít pevnost násady smetáku, žádné "kouzlo" (jiný název pro podvod na divákovi) nepřemůže fyzikální vlastnosti materiálu. Tebe nesestřelím, protože Ty budeš sedět furt na zemi ve svém městečku na Hané zatížená Stalinovejma varhanama zatím co já budu hlídat oblohu nad svou vískou u Pardubic a to je pořádný kus cesty!
16Inka - 28. 4. 2014 18:21
Slet
Tedy , vy dva máte ale militaristické choutky.Já se spolehnu na staré koště,kocoura mám slíbeného a letím jen na region-Šibeničák nad zahradou.
Video je od Zdeny z Ústí..
17alava - 28. 4. 2014 19:27
14: Patent...
...na blbost má kdekdo, ani o tom neví, to neřeším. Ani že hole nelítaj. I v tomto případě jest přání otcem myšlenky ;-)) a pokrok nezastavíš. Víš co se říká - že když něco tzv. nejde, vždycky se najde blbec, kterej neví, že to nejde a udělá to!
18zorka - 28. 4. 2014 22:36
Slet
Já nevím, co tu pořád řešíte ty dopravní prostředky. Přece vysavač je jasná volba. Už jsem to vyzkoušela. Dneska jsem s ním lítala po obýváku!! A všechny drobečky jsou pryč a chlupy z letně pelichajících psů taky. Doporučuji.
19Jarda - 28. 4. 2014 23:21
17: To bychom museli
přijmout teorii, že blbec = génius (i když i taková období pamatujeme), ale dámy, zůstaňme nohama na zemi, ať se to komu líbí nebo ne, koště, hůl ani vysavač sám vlastní silou nikdy lítat nebude a nebude. Všichni přece víme, že tohleto harampádí může lítat jenom v pohádkách pro děti. Jediná věc, vlastně tvor, co podle zákonů aerodynamiky vůbec není schopný letu a létá je čmelák (Bombus), on létá, protože o tom neví. Až se to dozví, tak spadne. Takové koště se může akorát zazelenat, pak si ho šťastná majitelka může zapíchnout mezi muškáty, ale k tomu dojde, až pokvetou hrábě.
20Růžena - 29. 4. 2014 05:37
16: Bezva
video i ma ma má malého šulina !!!!! To se povedlo!
Stránky:

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024