Úvod > Kavárna > Včera jsem zažila po dlouhém nudném stereotypu nádherný večer

Včera jsem zažila po dlouhém nudném stereotypu nádherný večer

(autor: Jana P, dne: 25.4.2024 13:34)
A zase je v tom pro mne nepostradatelná hudba, nebo muzika, jak chcete

Dcera mne pozvala na pravidelný večírek její a zejména zeťovy retro vodácké party do hospůdky, country a folkové písničky i pivo tekly proudem, kytary hřměly v rukách chlapů, co doopravdy "umí",  zpívalo se a všude byla přátelská a veselá nálada. Dokonalý relax a dušičky vyčištění, škoda, že nevydrží. Folk a country taky miluju, byla jsem fanynkou i Nedvědů a jednou ze sedmdesátitisícového davu na narozeninovém koncertě Honzy na Strahově. Jsme generací, která může žít ze vzpomínek na všechny ty báječné skupiny a písničkáře s kytarou z našich mladých let. Blíží se léto, čas táboráků s buřty a písničkami, kdy nám bývalo tak dobře. Najdu mezi vámi někoho stejně postiženého?


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 28. 4. 2024 07:05
stejně postižená
ve 13 jsem dostala vytouženou kytaru byla jsem samouk. Tehdy se daly koupit za 6 kaček takové malé sešitky s názvem Zpíváme z kytarou , neúnavně jsem podle sešitku trénovala akordy a taková Dajána šla mým rodičům tak na nervy, že jsem musela hrát jen na dvoře.Nicméně pár písniček a pár akordů bohatě vystačily k opékání špekáčků s kamarády.Bylo to fajn,dokonce na hodinu pozemků na základce jsem měla povoleno si donést kytaru a o přestávce jsem spolužákům zabrnkala. tohle mi vydrželo asi do 17 pak většinu času kytara visela na zdi. Písničky mě ale provází do dneška ,tak jak píšeš, jsme generací která může žít ze vzpomínek na všechny ty báječné skupiny a písničkáře s kytarou našich mladých let.
cimg3780.jpg
2alava - 28. 4. 2024 17:51
Já a hudba ?
- to je neoddiskutovatelné, že bez hudby by to u mne také nešlo. Brnkala jsem na sestřino piáno i na bráchovu kytaru (špatně dopadla) a zpívala (ve sboru). Teď už si JEN zpívám pro sebe a když mám náladu, bubnuju si na bonga.
3penzista - 28. 4. 2024 21:24
Taky si zazpívám, ale...
Mám absolutní hudební hluch i tak často zpívám, ale jen když jedu autem sám. Trampské, kántry, ale i jiné melodické písničky si poslechnu rád. Současné hudbě už nerozumím.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024