Úvod > Kavárna > Vím že nic nevím

Vím že nic nevím

(autor: Růžena, dne: 5.7.2024 08:03)

chystám se dnes si udělat měsíčkovou mast, ňejak se mi rozmnožil , mám nasušeno a tak jsem si řekla ,že mast z měsíčku bude bezvadná. V minulosti jsem ji dělávala z domácího sádla dnes bude z lékařské vazelíny. Abych si byla jistá její výrobou pověřila jsem gugl aby mi našel postup na výrobu masti z měsíčku lékařského. Tak nevím vůbec co znamená slovo jednorodost ve spojení z výrobou masti.                                                       Rozmělněné květy měsíčku smícháme s vazelínou a zahříváme ve vodní lázni do varu. Poté za stálého míchání ještě pokračujeme zahřívat na menším ohni do stavu jednorodosti. A vidíte já měla zato že je to stav, kdy samice rodí v jednom vrhu jedno, výjimečně více mláďat, např. kráva, klisna. To jsou věci tak nevím jak ta mast dopadne když gugl ví všechno a já nic 


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 6. 7. 2024 01:43
Jednorodost
No to je asi nějaká blbost, prostě vařit do hladké konzistence? Ať se dílo podaří.
2penzista - 6. 7. 2024 20:34
Vím, že nic nevím
Měsíčkovou mast jsem také vařil, jak mi poradila lékárnice. Otrhat okvětní lístky, v kastrůlku rozpustit vazelínu, přidat okvětní lístky a zamíchat. Krátce zahřát asi jako k varu, odstavit z vařiče a nechat do druhého dne. Druhý den opět zahřeje a zcedíme přes husté sítko, nebo plátýnko do skleničky. Kupoval jsem 100g vazelíny a okvětních lístků bylo asi tak z 0,75l celých květů.
3Růžena - 7. 7. 2024 07:09
Měsíčková mast
ano přesně tak jsem ji dělávala,jen jsem se chtěla na guglu ujistit že jsem nic neopominula . To víš člověk zapomíná ,no a ukázalo se mi v postupu tohle slovo divné slovo JEDNORODOST...okvětní lístky jsem vždy taky otrhávala a právě bych chtěla vyzkoušet dát do vazelíny květy celé jak tam radí .

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024