Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Jak jsem rozsvěcela vánoční okno

Jak jsem rozsvěcela vánoční okno

(autor: alava, dne: 9.12.2013 21:56)

Dnes jsem se tedy dokopala, že přeci jenom umyju nejdříve žaluzie (po-. od much) na okně z obýváku do ulice, než tam tu  vánoční iluminaci naaranžuju. Tak vyndám z okna rostlinstvo, do vědérka si napustím teplou vodu, kydnu jaru, dojdu do špajzu, ohnu se potmě za dveře do kouta vezmu jako flašku s octem, šplíchnu, namočím hadr, napěním, donesu štafle, vylezu, MYJU - z obou stran žaluzie. Nechám oschnout, aby se mi pak neslepily, mezitím se sešeří (no ona byla dneska celej den spíš tma), když beru v koupelně okenu a čistý hadr a jak tak jdu kolem linky, tak vezmu tu flašku jakože s octem, že ji dám zpět do špajzu - a nazdar sokole - on to byl slunečnicový OLEJ! Nehnu brvou, no tak to mám i nakonzervovaný, co!? Vytáhla jsem žaluzie nahoru a kupodivu sklo jsem ani moc mastné neměla, vyleštila jsem ho okenou dobře. No a pak jsem vyndala ze skříně kometu, vysypu to z obalu na parapet a chybí mi jedna přísavka s háčkem, tak přerovnám celý skříňový nástavec, kde mám uloženy vánoční dekorace asi tak za 50 let zpátky a NIC. Pak si na to vezmu konečně brejle a přísavku najdu zaháknutou někde uprostřed komety. A pak to pověsím nejdřív tak, pak zas opačně, aby byl více schovaný káblík, rozsvítím, vrátím kytky, rozestavím figurky. Vyfotím. UFF!! Konečně i u mě Vánoce, vánoce přicházejí! Už jsem se na to byla podívat i zvenčí, bába jedna marnivá.

P.S.  Takže dneska už zase jen popojedu s louskáním ořechů, protože na st. 60 M. Š. oprašuje svoje recepty a jsou tam zase maršálské koláčky a ty osazenstvu moc šmakovaly, já je jednou dělala, ale né na vánoce. Takže zatím pořád peču jen hubou, ale jsem dobré mysli.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 10. 12. 2013 07:24
Vánoce přicházejí
Když jsem to četla tak jsem se usmívala .Vnučka mi říká babi čemu se směješ ? Tak jsem ji tvoje umývání žaluzijí olejem předčítala nahlas samozřejmě s přestávkami které vyplňoval dvojhlasný smích ,tak hlasitý že manžel otevřel dveře k nám do pokojíku v domění že se koukáme na telku na nějaký zábavný pořad .Když viděl telku vypnutou tak jen zamručel "no jo zas má hlavu v té bedně".
2alava - 10. 12. 2013 14:10
1: No jo,
...to jsem zase jednou zaperlila, tak jsem si řekla, ať z toho mají plesír i jiní :-))
3zorka - 10. 12. 2013 17:21
Vánoce přicházejí
Já čekala na pointu, co jsi tam z té fašky šplíchla. Olej není až tak zlý, ale asi se na něj bude více chytat špína. Hele, už umím /někdy/ na té anglické klávesnici nalézt háčky
4alava - 10. 12. 2013 18:19
3: Zorko,
asi že mám rýmu, tak mi nedošlo, že ten ocet z toho roztoku necítím a když jsem v tom máchala hadřík, tak mi to nijak mastné nepřišlo, to zas, že to jar asi stahoval na sebe. Ale mušince šly dolů líp jak tím octem. Já jsem to pak přeleštila nasucho flanelovou utěrkou a dobrý.
No vidíš, Ty musíš háčky čárky hledat. Já si jednou začala dopisovat česky do Kanady a když jsem pak viděla, co protější straně anglické nastavení dělá s našimi písmenky s diakritikou - to jsem dokázala dešifrovat jenom já, protože jsem věděla, co jsem psala. Tak jsem se zase musela naučit psát jen bez hacku a carek. Ovšem mělo by se to dát přepnout na ten mód AJ, nebo jak se tomu říká.
5Růžena - 10. 12. 2013 19:05
4: mušince
na mušince je olej nejlepší protože se mastnotou krásně setřou asi ... dej to jako zlepšovák patentovat !!!!!!!!!!!!!
6knihomilka - 11. 12. 2013 19:47
Vánoční okno
Alenko, okno je umyté, krásně svítí a Vánoce mohou přijít. Hlavně, že se nestalo nic horšího. Ať se pečení daří! :-)
7Zoja - 13. 12. 2013 19:33
OKNO
Tak já trčím v Praze, jsem nachcípaná a na chalupě na úklid ani sáhnuto. Za to mám napečeno a jen doufám, že se do toho Toník ze žalu nepustil. Ale záměna ocet - olej je často k pobavení. Tonda si jednou na octu smažil připravené řízky, ani to nepoznal...

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023