Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > JSEM V SEDMÉM NEBI

JSEM V SEDMÉM NEBI

(autor: Helena, dne: 23.8.2013 23:13)
Jedna z mých minipovídek

Přišla mi SMSka od kamarádky. Brejlím na několik nesmyslných slov.
Jsem v sedmém nebi.
Kdeže je? Jak se tam dostala?
Proč mi to píše? Nepotřebuje ode mne pomoc?
A kde mám to sedmé nebe hledat? Vykouknu z okna, ale nebe je jen jedno. Nebo blbě vidím?
Sedmé nebe - to zní jak sedmé patro - jede se tam výtahem? Ale vždyť ona bydlí v pátem a výtah nemají.
N E B O ....????…!!! Z té myšlenky mrazí.

Ona už je v nebi. Co se jí stalo? A jak to, že mi po smrti posílá zprávu? Zachovat klid! Jsem realista. Co nemá logiku, tomu nevěřím. Jdu na kontrolu situace.
Najdu  ji naštěstí živou v obýváku. Nebe by mohl připomínat jedině bleděmodrý závěs na oknech, ale jinak vidím vše pozemsky. Jenže s kamarádkou je zle. Na mé otázky odpovídá nesrozumitelně. Hledí někam skrz mne a uculuje se. Šeptá stále to svoje: ...jsem zamilovaná, jsem v sedmém nebi…
Shromažďuji informace o nemoci šílených krav, že by se nakazila nějakým biftekem? Tady je každá rada drahá a možná i zbytečná. Mám jí donést něco z lékárny? Téhle holce už nic nepomůže. Sestupuji z jejího sedmého nebe zpět do reality. Takhle zblbnout v padesáti? Kamarádka se občas vrátí mezi nás - rozumné lidi a jdeme spolu na kafe. Chvíli vypadá docela normálně, ale když začne mluvit o něm -o Něm s velkým en!!! - tak už zase ztrácí zemskou přitažlivost. Teď jen nevím, jestli ji mám litovat, nebo jí závidět?
***
Asi jsem nebyla dost imunní a podcenila prevenci. Pochopte, ale já netušila, že je to tak moc nakažlivé. Už se u mne projevily první příznaky. Sedím v křesle a vyťukávám SMS: Jsem zamilovaná, jsem v sedmém nebi!


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Miloslav - 23. 8. 2013 23:27
Paráda
Je skvělé, že i když se s web teprve vyvíjí, už sem dokážete psát! A ještě tak svižnou povídku :-)
2Růžena - 24. 8. 2013 04:58
povídka
bezva čtení sedmé nebe ...jo zamilovaná v tom sedmém nebi jsem byla za svůj život několikrát,s přibývajícími roky je to sedmé nebe nějak čím dál víc vzdálenější ,ale vzpomínky to jistí.
3zorka - 24. 8. 2013 09:09
Sedmé nebe
Já jsem v sedmém nebi neustále. Zamilovaná, ovšem jinak. Mužský mi už dlouho nic neříká. Teď jsem zamilovaná do našich pejsků :-D
4Miloslav - 24. 8. 2013 09:29
Pejskové
Paní zorko, tak to naprosto chápu, my máme 8 pejsků a i když jsem mužský a tedy trochu "emočně oploštělý", dokázal jsem si k nim najít takový vztah, že bych si bez nich už snad ani život neuměl představit. Jsou jako naše děti :-)
5zorka - 24. 8. 2013 09:38
Pejskové
Přesně jako u nás, jsou to další děti. Máme 2 parsony a musíme vnuka brzdit. Nejraději by měl smečku.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024