Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Přijel si pro mě ?

Přijel si pro mě ?

(autor: Růžena, dne: 21.6.2014 06:40)
Zorko to muselo být nepříjemné slyšet své přijmení v kostele spojené se smrtí jmenovkyně a co teprve co se stalo před rokem mě ? Záměna příjmení a zlášť když je spojené se smrtí to mě taky tehdy trochu dostalo. !

Ráno jsem odjela k lékaři a manžel se pustil na dvorku do řezání dřeva. Když jsem se vrátila, manžel byl nějaký vyplašený. Říkám mu, copak se ti stalo? Uletěly ti včely? Mě se nestalo, nic jen mě málem klepla pepka. To jsem rád, že tě vidím! Tolik lásky najednou, pomyslela jsem si, to nebývá zvykem. Manžel překotně vyprávěl...

Když jsem před chvílí viděl, jak zastavil pohřební vůz s naloženou rakví a zacouval k naší brance a vystoupil pohřebák v černém obleku, šlajfku na krku a byl celý smutný, koukám na něho a ptám se ho, to jedeš pro mě? Nechápavě na mě hleděl a říkal, pro tebe ne, jedu pro tvou ženu. V kanceláři mě bylo řečeno že umřela hrobařova žena. (Manžel totiž kopával ještě po zaměstnání hroby). Bylo mu asi divné, že netruchlím a že ho vítám s humorem.

Tak mu povídám, jo, kamaráde, to nemohu sloužit, žena ráno odjela a byla víc než živá a žádnou jinou tady nemám, asi pojedeš dnes s prázdnou rakví. Kroutíc hlavou, nasedl a odjel se pozeptat na pohřební službu, kdo tedy vlastně zemřel. Za chvíli se vrátil a vše se vysvětlilo. Přijmení souhlasilo, ale patřilo staré paní, která bydlela kousek dál a nad ránem zemřela. No jo, řekl pohřebák, ženské v kanceláři mi řekly, že zemřela hrobařova žena, tak sem jel k tobě, ono je popletlo to příjmení.

To jsou věci, říkám manželovi a co teprve, kdybych nikam nejela a k té bránce přišla osobně, skoro mě to mrzí, že jsem nezůstala doma. Protože se velmi dobře s pohřebákem znám, byl by to asi šok i pro něho. Na malém městě se zprávy šíří hrozně rychle, když jsem z nabíječky vzala mobil, který jsem ráno zapomněla s sebou vzít, měla jsem tam 4 nepřijaté hovory od syna, asi musel být taky vystrašený, když jsem telefon nezvedala.

Ty budeš žít ještě dlouho, pravil manžel, takový krásný vůz pro tebe přijel a ty si trajdáš bůhví kde. Zavtipkoval si. Byl to ale pro mě docela šok, první moment jsem si fakt myslel, že se ti cestou něco stalo a že v tom pohřebním voze jsi. Doslova jsi utekla hrobníkovi z lopaty!

Jo, jo, život někdy tropí prostě hlouposti. A já jsem moc ráda, že od nás odjel pohřební vůz z prázdnou rakví, vždyť život je někdy i docela fajn a není kam spěchat a do rakve už vůbec ne...


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Marie - 21. 6. 2014 16:57
Láska
Tak vidíš Růženko, že tě ten manžel tak hned nedá.
Má protekci, tak ti to domluví abys tu ještě dlouho pobyla. Kdo by o něj pak pečoval?
2Růžena - 21. 6. 2014 17:41
1: tak nějak
Marie -láska až za hrob nebo spíš do hrobu !!
3zorka - 21. 6. 2014 20:11
Život
Život budeš mít tedy dlouhý. My takhle oplakali kolegyni. Byla na nemocenské po operaci. Bydlela v sousedním městě, kde vyvěsili parte s jejím jménem. Další kolegyně si přečetla jen to jméno a přijela vyplašená do práce. Když jsme si pěkně poplakalí, tak jsme se rozhodli, že zavoláme jejímu manželovi. V práci nebyl, což jsme se ani nedivili. Volali jsme domů, co je s Jarčou. "Co by bylo", povídá, "právě tu baští španělského ptáčka". A to parte bylo staré paní se stejným jménem. Kolegyně byla o 6 let starší a žije dodnes.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023