Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Setkání

Setkání

(autor: Jana P, dne: 24.5.2015 16:30)

Musím čekat. Usedám tedy na lavičku, sluníčko snaživě hřeje, i když mi tu idylu kazí občas vítr. Jak dlouho už jsem takhle nezahálela. Najednou mám společnost - na opěradle vedlejší lavičky přistál mladý kos. V zobáčku se mu chlupatí nějaký stavební materiál, ale zřejmě nemá žádný spěch. Lesklými korálky svých očí si mne provokativně měří, dokonce hlavičku naklonil, úspěšně zápolí i s nápory větru, které ho na hraně prkna rozhoupávají. Přemýšlím, kdy jsem naposled někoho takhle zaujala, co si asi tenhle malý zvědavec o mně myslí. Že by ho upoutalo "hnízdo" na mé hlavě, kdoví? Tak si chvilku hledíme z oka do oka, ten malý rošťák je opravdu sympatický. Trvalo dlouho, než frnknul. Buď ho něco vyplašilo nebo si vzpomněl, že doma budou zase řeči, že se zpozdil nebo ho honil plán výstavby, snad. Bylo to ale opravdu moc milé setkání.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 24. 5. 2015 17:11
Kosák...
...mně tu na sadě pravidelně hnízdí v budce a není vůbec plachý a k večeru a zrána mi tu koncertuje. Skoro vymizeli vrabčáci, dříve jich byly plné tůje a doslava "řvali".
Ve staré pumpě každoročně pípají holátka sýkorky modřinky a v otvoru na někdejší holubník zase hnízdí rehkové. Někdy najdu hnízdečko i v kůlně, je tam taky vletový otvor. Bohužel jsou tu u nás přemnožené straky, a to jsou potvory, co vybírají menším ptáčkům hnízdečka.
2Růžena - 24. 5. 2015 17:32
setkání
setkávám se s nimi každý den a co jich na zahrádce máme . Mají se u nás dobře jsou tlustí protože v zimě mají dostatek krmení v krmítku a od jara do zimy se přiživují u slepic ve výběhu nejenom kosáci ale i spousta vrabců, hrdliček atd. Hnízdí pod střechou a taky v koruně šeříku.
3zorka - 24. 5. 2015 17:37
Kosák
I u nás dochází někdy k setkání, bohužel,někdy nebývají tak radostná.Kosáci siumanuli v našem břečťanu a vůbec neberou v potaz, že máme 2 lovecké pejsky a kočku. Takže někdy musíme zachraňovat, když se kosíci vyklubou z hnízda. Létajíci tvorové vůbec přiváději naše pejsky do afektu. Ať už je to pták, nebo moucha. Je legrační vidět, jak se pejsek snaží vzlétnout.
4Maruš - 26. 5. 2015 19:45
Setkání
U nás na dvorku se usídlili ptáčci.prý jsou to kominíčci.Na skalku jsme jim dali odkapávajíci velkou misku pod květináč a je zajímavé je pozorovat. A pěkně zpívají.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024