Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Sudičky

Sudičky

(autor: Růžena, dne: 22.12.2013 16:38)
Jedna z mých básniček

Když u mé kolébky krásná sudička stála,
tichounce štěstí a lásku přála.

Za ní přišla druhá s úsměvem na tváři,
človíčku milý vše v životě ať se ti podaří.

Třetí sudička do vínku zdraví a úspěch dala,
na čtvrtou sudičku nečekala.

Ta přišla sama nezvaná,
bezzubá zlá stařena.
Z jejích úst skřehotavá zloba zazněla
nemoci, slzy, bolest a trápení do kolébky vložila.

S věštbou tří sudiček jsem léta šťastně žila,
pak ale čtvrté sudičky se kletba vyplnila.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 22. 12. 2013 18:43
Sudičky
Jéé, ta je pěkná. Já to netušila, že máš talent na básnění, a to je let, co se tady setkáváme!
2alava - 22. 12. 2013 19:01
1: Talent....
Růženka má talent, na co sáhne. Tak si najdi další její básničky na jejím profilu na i60.
3Marta - 7. 6. 2014 18:02
1: Pěkná básnička
Růženko, je to pěkná básnička. Akorát by měla mít optimističtější konec, protože Ty jsi člověk, který se umí moc dobře se vším poprat a ještě dodat druhým optimismus a radost.
Zdravím Tě. Marta
4Inka - 7. 6. 2014 18:47
3: Ahoj Marto
To bylo před Vánocemi, to člověka lecos napadne, Růženka je naše sluníčko a buditelka.Ona všechno překonává s úsměvem.Hodně nám toho dává.
Jsem ráda, že tu budeš.
5Růžena - 7. 6. 2014 19:35
3: básnička
ta je z 13 komnaty šuplíkové tam jsou moje básničky pěkně ve škatulce a sem tam nějakou dám k dobru .Dřív mě to bavilo dnes si ráda přečtu básničky od druhých pisatelek, dlouho už mě nenapadlo nic složit.
6Marta - 8. 6. 2014 23:02
4: Ach jo.
AHÓÓJ INKO! Zdravím Tě. Taky bylo u vás dnes tak hrozné horko? Já jsem úplně připečená. A to jsem jenom byla s holkami na zmrzlině a shrábla jsem usušenou trávu na zahradě. Ale co usušenou, spíš sluníčkem přepálenou. Pod hráběmi se přímo rozpadala.
Letos se jezdíme toulat už od dubna a vždycky přijedeme, posekáme zahradu ... odjedeme, přijedeme, posekáme zahradu - odjedeme ... a tak pořád dokola. Dnes jsme otevřeli dveře na chatě a vyvalilo se na nás takové vedro, skoro k nepřežití. Celý den nám tam totiž praží sluníčko. Ale to nic, to se větráním spraví. To mě neštve. Štve mě úplně něco jiného. Nějaký dobrák mi tam vykopal velikánský keř libečku do poslední mrtě. Zbyla tam jenom díra zasypaná hlínou a shrabanými kamínky, které tam jsou kolem.
Tak to mě tedy hodně mrzelo a štvalo. Zasadila jsem si takový malinký ocásek libečku, který jsem vyškemrala na sousedce. Teď ho chodím prosit a povzbuzovat, aby vyrostl a nenechal se spálit sluníčkem. Ach jo.
7Inka - 9. 6. 2014 07:54
Marto, to by mě naštvalo taky
Libeček se blbě přesazuje i množí.Ale vadilo by mi víc, že mi tam někdo leze.Jdu zalévat, než bude to parno, dva dny jsme tam vařili a trávili ve stínu celé dny.Dnes máme různé jiné akce a tak jedu na kole jen zalít na otočku.Ani nebudu sbírat jahody, rychle zrají a je mi z nich blbě.
Pozvala jsem sem Evku a Zdenu než to spraví.
Hezký den všem a hodně zmrzlinky /nemusí být špagetová/.Máte špagetovou cuketu?Já letos ne.
Dodržujte pitný režim.Nevím, jestli je kozenkové mléko vhodné..
8Hanka - 9. 6. 2014 15:43
Růženko
po dlohé době,kdy řeším nejrůznější starosti a navíc jsem měla nefunkční počítač se zase na chvíli dostávám k ťukání.Nádherná básnička.Na čtvrtou sudičku se vykašli!!!!Už pře mnoha lety byla stará a škaredá,ta už určitě není mezi námi.Ať se ti daří vše v klidu,radosti a relativním zdraví!!!!
9Růžena - 10. 6. 2014 07:00
8: Díky Hanko
přeji aby se starosti odstěhovaly někam za hory a ty zas mohla trochu víc účinkovat i tady na káčku ! Na sudičky věřím stále asi proto že mě láska k pohádkám neopustila zato mě opustilo mnoho dalšího někdy i optimismus.To je ale součást života.
10Hanka - 10. 6. 2014 22:59
9: Růženko,
byla bych ráda,kdyby bylo vše OK.Ale zdraví je zdraví(sice momentálně neřeším své,ale to nic na situaci nemění).Snad vše dopadne dobře.Více už jen na soukr.meilu.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024