Úvod > Kluby > Bydlení v bytě nebo rodinném domku > Bydleni

Bydleni

(autor: Růžena, dne: 21.5.2023 07:56)

Je krásné bydlet v domečku se zahrádkou kolem spousta zeleně, probouzí vás zpěv ptáčků .Jen ta příprava na zimu která začíná s koncem topné sezony kdy můj krb volá , je čas dělat další dřevo trochu naruší klid domova. Průběžně od jara do podzimu se chystá dřevo. některé je v metrech musí se pořezat a poštípat jiné tak jak předevčírem doveze náklaďák naštípané na polínka a to vám řeknu když jsem se synem viděla tu spoustu polínek která začla u bránky a skončila u vzdáleného sloupu tak to byl šok.  No jo bylo toho 12 metrů. Kdybych to měla na kolečkách odvozit  sama ještě bych vozila dnes. Ještě že došel syn pak dojela neteř a nakonec i kamarádka s manželem. V provozu byla dvoje kolečka a vozejk jen s kratičkou přestávkou jsme pracovali skoro 5 hodin .Uklizeno narovnáno ,jedna etapa dřeva hotová druhá začne v ponďelí to už syn veme motorovku a pořeže 2 metry dřeva na špalky a pak někdy poseká. Ještě že bydlí blízko a jsem moc ráda že je tak pracovitý. Nedokážu si ani představit  že bych bydlela na bytě nebo někde v domově důchodců bez vůně dřeva topení v krbu a bez zahrádky. Vím že mi síla dochází, ale zatím se snažím jak to jde i když bolesti jsou .

Bydleni

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1čeredka - 21. 5. 2023 09:50
Domeček se zahrádkou
tiše závidím a zároveň chápu... jako sídlištní holka si tohle vynahrazuju aspoň na naší pidimini chatičce.A máš super rodinu
2alava - 7. 7. 2023 17:36
Idylka - domeček se zahrádkou
... tak domeček máme a k tomu spíš zahradu, dnes více méně jen okrasnou. A starostí stále dost. Dali jsme se kdysi tu v naší čtvrti jako jedni z prvních na topení plynem. Litovat toho počinu nelze, neumím si představit, že bych tahala palivo (uhlí a dříví) ke kotli po schodech do sklepa a popel zase ven přes byt. Ale zda se vůbec doplatíme za ten plyn, stále ještě nevíme. Dodavatele jsme byli nuceni změnit. Domeček je sice pohledný, ale 100 let starý. Starší syn, co se ke mně před časem přistěhoval, upravil si k obývání podkroví, ale to je jen chabě zateplené svépomocí. A mně se hned zkraje podařilo dát vyměnit stará okna. Ale to je tak všecko. A pořád něco odchází, nebo přestává vyhovovat předpisům. Ale nesmím si to moc brát.
3penzista - 8. 7. 2023 10:22
Idylka, ale drahá
Dnes se těžko vybírá co je dražší, nebo levnější. Máme domeček z roku 1971, celková plocha pozemku 875m2. Není snad rok, ve kterém by nebyla nějaká investice do oprav, úprav a vylepšování. Poslední větší práce bylo zateplení a výměna oken. Nyní topíme v krbových kamnech a už nyní navážíme a skladujeme dřevo na 2024 -25. Začínali jsme topit uhlím, pak jsme přešli na elektriku, kdy byla 1Kw za 19haléřů, dnes s ní zatopíme už jen výjimečně. Občas slyším od lidí , kteří bydlí v nájmu "Vy se máte, vodu neplatíte, nájem neplatíte, máte svoji zahrádku, vypěstujete si svoji zeleninu...", že to všechno není zadarmo ale nevidí.
4Jana P - 9. 7. 2023 16:51
Bydlení v domku limituje několik podmínek
to už dneska vím, když jsem se snažila v rodině prosadit po dvaceti letech prodej našeho rekreačního domku. Byl obyvatelný jen od jara do podzimu (nejhorší energetický stupeň), vzdálený 45 km od trvalého bydliště, nikdo z našich mladých neměl o něj zájem. Když manžel začal "klempírovat" (můj infarkt před dvěma lety nevadil), bylo nutné vyřešit, co s nemovitostí dál. Nikdo z rodiny se na jeho údržbě podílet nechtěl, ale ani s prodejem nesouhlasili, marně jsem upozorňovala na neudržitelnost bez stálé péče, po dvaceti letech už byla zase potřeba. Mne už zmáhalo i to sekání trávy v letních vedrech, artrózová kolena se bránila udržování záhonů a do korun stromů jsem si už ani po žebříku netroufala. I za cenu rozbrojů v rodině jsem prodej prosadila, jediná, manžel se přidal k ostatním (dvakrát navštívili domek zloději, ani moje argumenty případného požáru nehlídané nemovitosti ho nepřesvědčily). Od zetě jsem dostala radu, že jsme měli nejlépe všechno prodat - panelákový byt, garáž i domek a "investovat" do pěkné nemovitosti někde na vesnici, naše stáří a zdravotní stav nehrají roli. Jak mu potom vysvětlit, že je nám dobře v bytě s dálkovým topením, s doktorem, obchody a službami za rohem...

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024