Úvod > Kluby > Duševní potrava > Mám trable - ale, kdo je dneska nemá

Mám trable - ale, kdo je dneska nemá

(autor: Jana P, dne: 21.11.2023 17:13)

Zatím jsem se se vším dokázala srovnat - a že toho bylo!, ale najednou neznám přijatelné řešení. Ne, nebojte se, nebudu tu vypisovat svoje rodinné problémy, tady preferuji témata lehká a veselejší, snad bude lepší si jako každý rok předávat recepty na vánoční cukroví a sváteční menu. V poslední době jsem se k počítači mohla dostat jen zřídka, kuknu do šedesátky, tam nic nového, zase to usíná. Zahrádky už jsou sklizené, marmelády navařené a tak podle pokynů obchodů máme připravit ataky k vánočním nákupům. Můj miláček, počítač, mi ale dneska připravil nepříjemné překvapení, když jako první článek na Seznamu umístil zprávu o "armádních přípravách na jadernou válku". Nechtěla jsem věřit svým očím - tohle že by měla řešit armáda té naší minizemičky s miniarmádou bez výzbroje? Neměl by to být spíš úkol pro diplomaty, filosofy, myslitele s mozky a ne psychouše? Vrchní generál Řehka už zřejmě srazil paty a vydal rozkazy. Tak nevím, ten můj osobní problém se mi najednou zdá malicherný, utopený v tomhle beznadějně blbém světě, kde už snad nefunguje vůbec nic. Ne, nemám depresi, jen nevím, jako spousty ostatních, co s tím.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 22. 11. 2023 00:33
Taky mám trable
a jak já Ti, Jano, rozumím!
2alava - 23. 11. 2023 21:42
Mám trable ...
Jano, dnes je na Seznam.cz článek a video s Lucií Bílou. Ta tam ty naše pocity pojmenovala úplně přesně.
3Jana P - 24. 11. 2023 13:50
Mám trable...
Dík za upozornění, Alenko, určitě bych si i tak to video s Lucií pustila, mám ji ráda, je to moudrá a šikovná holka, to už vím z mnoha předchozích rozhovorů s ní. Udělaly jsme si kdysi do těch jejích Otvovic u Kladna s kamarádkou výlet, vezla jsem tam Lucce asi půlkilíčko takových zvláštních knoflíků do její sbírky. Ty knoflíky byly ještě z éry našich zimních dovolených v Jizerkách v Horním Maxově, kde měla Poldovka zimní rekreační hotel. Pravidelně patřila k našemu pobytu i návštěva chaloupky jedné místní bábí, která prodávala zajímavé domácí výrobky místních lidí. Korálková zvířátka, pohybující se na soustavě drátků, různé skleněné drobnosti a lžičky, korále, když s námi byly děti hrábla babča ještě do pytle a každému zdarma vylovila hrst knoflíků různých tvarů a výzdob. Tak tyhle knoflíky jsem nesla do sbírky jako kuriozitu s komentářem na přiloženém lístku. Na jejím domě ještě pracovali zedníci, předala jsem jim pytlík a poprosila o předání domácí paní.
4Růžena - 24. 11. 2023 16:21
trable
máš pravdu Jano naše minizemička by měla řešit jiné problémy a že jich je .. jakou přípravu na jadernou válku to je taková volovina , přesně jsi to napsala souhlasím a často jen bezmocně kroutím hlavou nad tím co se to vůbec děje a co nás vše čeká. A Lucka to vystihla taky přesně jen nevím co s tím rozhoduje se stále častěji o nás bez nás .

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024