Úvod > Kluby > Fotogalerie > Tvorba videa

Tvorba videa

(autor: petr, dne: 26.1.2014 11:09)
Pokud máte starší Windows XP, součástí instalace je program MovieMarker. Je to celkem zdařilá aplikace, fungující pro vytváření klipů z fotek, z videí, s použitím doprovodného zvuku a nakonec i s možností řízení efektů. Na co chci upozornit.
Položka stopáž obrázku obsahuje počet sekund zobrazení. Menu Nástroje->Možnosti. Pokud použijeme přechody, ty nám ukrojí z celkového času obrázku (původně 5sec), takže na obrázek nezbude čas si ho prohlédnout. Doporučuji zvýšit tuto hodnotu. Dále pokud máte fotografii širokoúhlou, můžete si překliknout na poměr stran 16:9 a tak se zbavit černých okrajů. Jinak pokud jsou vám nepříjemné přechody, které se vytvářejí automatickým zpracováním klipu, je vhodné si ručně nastavit příjemnější přechody výběrem z galerie. Samozřejmě automatika se tím zruší a můžeme si vybrat spoustu dalších vlastností klipu. Ukládám do počítače v lepší kvalitě (aspoň 2Mb), protože si tím odstraníme nepříjemné chyby v obrazu.
Tvorba videa

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 26. 1. 2014 17:41
díky Petře
Doufám že jsem to pochopila a vyzkouším na menším počtu fotek.Když je fotka focená na stojato kde pak jsou ty černé okraje ,když pozměním poměry stran tak nebude fotka rozjetá ? No vyzkouším .Moc díky.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024