Úvod > Kluby > Kdo je kdo > Není zrovna jisté...

Není zrovna jisté...

(autor: Causa, dne: 26.2.2023 16:01)

Není zrovna jisté, zda sem, mezi mládež kolem šedesáti a kousek, vlastně patřím. Bude mi totiž teprve 82 (ale až za 3 měsíce!). Upřímně vzato, nejsem zvyklý na kamarády, protože jsem posledních asi 70 let žádné neměl. Situace nebyla jaksi příznivá, nejspíše proto, že jsem od roku 1948 byl stranou uznaným třídním nepřítelem a životem jsem se po celý aktivní život musel probojovávat. Zaplaťpámbu za to, protože trénovaný člověk víc vydrží. Nicméně, nejsem zavilým protivou, ale rád si popovídám i s někým jiným, než jsem já sám. Tak uvidíme.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Růžena - 26. 2. 2023 16:21
Povídání
Léta neznamenají nic, jen to že nás sem tam něco víc bolí ,hlavně že nám to myslí a také máme víc zážitků smutných i veselých když je nám víc let. O tom život je. Tento web je právě o tom si o svých zkušenostech ,křivdách ,láskách ,přátelství ,cestování, zálibách prostě o všem možném povídat. Uvidíte ,že se vám tady bude líbit. Sice nás tady zatím moc není , ale doufám a věřím ,že se to zlepší
cimg5384.jpg
2Miloslav - 26. 2. 2023 16:26
Pěkně vítám!
Přesně o rok mladší než můj tatínek a ten zas je dost možná mladší než já :-) Kdo se v tom má dneska vyznat.
Tady žádné strany ani třídy nemáme, tak nic už nehrozí.
3Jana P - 27. 2. 2023 17:37
Tak tedy vítej, Causo
Také se tu necítím mezi těmi mladicemi se svými 75ti moc svěží, ale určitě bude dost témat, která nás spojí. Udělat si tu tak trošku svůj svět, kulturnější, pohodovější, než je ten tam venku. Ale zapomněl jsi nám prozradit víc o svých zájmech a koníčkách a jestli to není zrovna vaření, pletení a zahradničení, určitě se tu najde někdo z mužských členů klubu, se kterými si porozumíš.
4Causa - 1. 3. 2023 18:48
Tento komentář je dostupný pouze přihlášeným uživatelům
5Causa - 1. 3. 2023 18:50
Kytička
Růženko, ta kytička je moc pěkná.
6Miloslav - 1. 3. 2023 19:58
Nic není bez příčiny
Možná ta několikaletá mezera v provozování tohoto webu měla i svoji výhodu. Umožňuje znova přemýšlet, jak chápat jeho smysl.

Moje (obrovské) mezery ve vzdělání jsou jedním ze tří mých osobních traumat. Začínám to zvolna dohánět až nyní (začal jsem např. panem Koukolíkem). Nebýt tu v nutné roli "roztleskávačky", měl bych spíš jen tiše sedět a poslouchat. Moje role by měla být spíše podobná "katalyzátoru", který do děje přímo nevstupuje, ale umožňuje ho. Místo toho tu všude píšu různé věty, abych překlenul počáteční období nedostatku uživatelů.
Jako ten, kdo má zodpovědnost za celkové směřování a charakter webu mohu říci, že co píšete, zapadá přesně do mé představy o jeho účelu. Proto jsem už kdysi zvolil trochu nezvyklé členění na "kluby" namísto "kategorií" obvyklých u webů magazínového typu. Slovo "klub" evokuje - jak doufám - jakýsi prostor, kde se potkávají a hovoří lidé s podobnými zájmy. Vášniví zahrádkáři se tak nutně nemusí (ale mohou) potkávat s vášnivými strojaři. Každý by zde měl mít možnost najít si to své. Představuji si to fakt jako velký "společenský dům", kde vládne klid a pohoda, se spoustou místností (kluboven), divadlem, dílnou, ateliérem, poustevnou, zahradou,... a s výhledem do dálav. Někdo rokuje ve své klubovně, kdosi píše o samotě při petrolejce básně, jiný pendluje a klepe na dveře, další se usídlí v hale a baví se s kolemjdoucími.... ad libitum...
7Marie - 2. 3. 2023 09:33
Tento komentář je dostupný pouze přihlášeným uživatelům
8Causa - 5. 3. 2023 14:35
Milí mladší přátelé,
Zažil jsem, Vaší laskavostí, trochu radosti, protože jsem, snad, i když spíše mimoděk, přispěl někomu z Vás trochu k zlepšení duševní pohody.
Nerad bych ale klesl do pozice stařečka, který je od pohledu nejstarší ve vagóně, takže všichni mu uvolňují místo a pomáhají mu usednout, doufajíce, že už se nezvedne a bude od něj pokoj. Proto se raději pokojně rozplynu v jednotlivých diskuzních oblastech , abych si užil vzájemného popovídávání si s různými tu roztomilými, tu věkem zmoudřelými účastníky a účastnicemi. Hernajs, nějak se mi sem plete to kašpárkování MeToo, nebo co. Asi jsem ze staré školy, kdy si člověk přirozeně vážil každého nikoliv podle toho, co má na povrchu, ale podle toho, co má pod ním (mám na mysli srdce).
Nicméně, zatím, co jsem bojoval s nebezpečím pravopisných chyb, napadlo mne, že by možná bylo víc těch skutečných dědků a babic (80+), kdyby se tu časem třeba i objevila rubrika ve stylu 80k. Možná by to i zvýšilo místní členskou základnu.....
Než, opusťme Není zrovna jisté... , aby se z toho, nedejbože nestala pravidelná rubrika a vydejme se do útrob 60k.

Přeji zatím příjemný den a nashledanou příště
9Causa - 6. 3. 2023 17:18
Milá Marie,
Trochu se omlouvám, ale ve víru starostí jsem Vám nevyjádřil podporu ve Vašem rozhodnutí rozběhnout se a nezastavit se. I když si nepřičítám žádnou zásluhu. Držím Vám i Vašemu manželovi palce. Tuhé svaly vydrží víc než měkké sádlo...

A teď už opravdu do prostoru 60k
10alava - 22. 5. 2023 21:03
ad Causa,
Tak tohle představení jsem objevila až dnes a hódně mne to překvapilo. Mile, i když už jsem na Tebe narazila někde cestou do KDO JE KDO. V minulosti se dokonce již mezi našimi dvěma nejstaršími přáteli na 60k o založení 8Ok žertovalo? To už asi tady nedopadne - náš milý a nezapomenutelný přítel J.F. si jistě už založil něco "tam nahoře". Věk neřeš a buď v pohodě a zdráv.
11Causa - 5. 6. 2023 16:36
Milá alavo
člověka vždycky potěší, když po sobě někde, třeba mimoděk zanechá stopu, byť nevýznamnou, ale určitě alespoň (snad) dobrou. Člověk, naštěstí, není na světě sám, a tak má řadu povinností - pracovních. společenských i zdravotních.
Měl jsem v minulých dnech moc těch povinností, také jsme byli se ženou v lázních a další a další, no, jak už to tak chodí. A tak se konečně stalo, že jsem se dostal i sem a Tvá poznámka jako by pro mne byla novým přivítáním. Člověku se vlídné slovo často nepoštěstí. No, hlavně, že se tady začnu zase občas objevovat.
12alava - 5. 6. 2023 21:12
Milý Causo,
těší mne, žes to správně pochopil jako moje přivítání tady na staronové 60k.cz a ještě víc nás všecky bude těšit, když se tu mezi námi starousedlíky budeš objevovat. I když pobyt v lázních jako důvod absence na webu je dobrý důvod. Hezké jarní dny všem na 60k.cz ! Určitě zase někoho objevím a přivítám ;-) .
13Admin - 6. 6. 2023 09:35
80+, 70+....
Milý pane Causo, to možná je docela dobrý nápad :-) On ten dvacetiletý rozdíl ve věku asi docela dost znamená.
Mě je nyní lehounce přes šedesát a můj tatínek je o nějakých 23 let starší. Rozumíme si výtečně (hodně se oba snažíme si navzájem porozumět), ale každý máme zcela odlišné zkušenosti v mnoha oblastech. Překvapivé je, že v řadě názorů skutečně shodujeme, i když jsme k nim došli "po odlišných cestách". A pro mě je osobně je ještě zajímavější, že tam, kde jsme shodu dříve neměli, jsem s narůstajícím věkem sám zjistil, že blíže realitě byl ten jeho pohled a já byl tehdy jen naivní či podjatý.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024