Úvod > Kluby > Kultura a knihy > Babky na divoko

Babky na divoko

(autor: Aubrieta, dne: 25.10.2013 11:01)
Kniha o generačních propastech a snaze o vzájemné sblížení.

Milí přátelé,

právě sem dočetla knížku do Mileny Holcové – Babky na divoko. Snažila jsem se k ní dlouho dostat, ale v knihovně byla vždy na záznam s dlouhou čekací dobou. Až nedávno jsem ji zcela náhodou objevila mezi “ dnes vrácenými „ ještě společně s Pánem much. Jaká byla moje radost, ale také zklamání.  Pán much úžasný, o tom někdy jindy, ale Babky teda nic moc.

Nevím, jestli někdo z Vás četl. Knížka pojednává o společné dovolené dvou dcer ve středním věku a jejich matek ve věku kolem 70 let. Já se naprosto nedokázala ztotožnit ani s jednou z postav.  Jde o naprosté generační i rodinné odcizení a snahu se zase k sobě navrátit. O vzpomínání na ošklivé zážitky z dětství, které  vyplouvají na povrch. Dcery plní jakousi povinnost ke svým matkám, ty se naopak chovají místy až dětinsky.

  Ráda bych znala názor někoho z Vás, kdo jste knihu také četl, myslím dokonce , že získala i ocenění, byla mezi stovkou nejčtenějších českých  knih.  Já za sebe  mám pocit, že se u nás doma máme nějak víc rádi.

Vaše Aubrieta


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 25. 10. 2013 15:23
Babky na divoko
Já ji četla a nijak mne také nenadchla. Spíš otrávila. Moje dcera ji přijala schovívavěji, ale jen proto, že se odehrává v místech, které sama procestovala. U nás v knihovně o ni není až takový zájem, hlavně si ji půjčují ženy jako odlehčovací četbu. Protože já humorné knížky moc nemusím, tak mi kniha nebyla příjemná.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024