Úvod > Kluby > Nekonečné romány > Kozojedy

Kozojedy

(autor: Helena, dne: 24.8.2013 22:19)
Toto je společné dílo několika autorů, které vznikalo od ledna 2013. Pisálků časem ubylo a zůstaly tři stateční (nebo chcete-li statečné) a tu společnou káru táhly dál. Dotáhly jsme ji až sem. Kdokoliv si náš román přečte a bude chtít navázat dalším pokračováním osudů rozvětvené rodiny Holomků, může tak přidat text do komentáře. Za pokračovaní předem děkujeme.

Než se mi podaří sem dát celé Kozojedy jako webové stránky, zde jsou alespoň soubory v různých formátech ke sažení (klikněte nejlépe pravým tlačítkem myšei a zvolte "uložit jako"):


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
21Helena - 1. 1. 2014 20:52
Únor v Kozojedech
Hanička dostala pololetní vysvědčení a s kamarády se rozloučila na školním karnevalu. Přechod do nové třídy bude snadný. Druhé pololetí dochodí s bývalými spolužáky, s kterými se zná od první třídy a udržovala s nimi spojení přes Facebook. Týden stěhování konečně skončil. Filomena se nemůže Kozojed nabažit. Helenku zababuchá do kožíšku a na sáňkách s ní objíždí všechna milá místa. Dojmy si pak v noci sděluje s milými za oceánem. Těší ji, když vidí Pepíka šťastného. A Pepík s nadšením vypráví o své práci a s červenáním i o Martičce. Ta milá, jemná dívenka si svou skromností získala nejen Pepíka, ale celou Holomkovic rodinu. Karolínka mamince vypráví, jak si ji oblíbily obě děti a že Martička krásně zpívá a malou Aničku učí slovenské písničky. A pan Vrkoč je úplně unešený, když se může takových rodinných koncertů zúčastnit. Je to tak, v Martičce stále vidí svou dávnou lásku z mládí a pomyslí si: Škoda, že se toho nedožila, určitě by byla na vnučku hrdá. Trochu posmutní, když si uvědomí, že Pepík se chce vrátit do Kozojed, aby si vybudoval vlastní autodílnu a Martičku si vezme s sebou, ale letos to ještě nebude, tak si jich ještě užije.
Co ale letos určitě bude? Další svatba! Liduška prozradila, že ji plánují na září.
Teď je ale únor a Filomena už doma přebírá sáčky se semínky, co vše na zahradu nasadí. Na svou zahrádku se chystá taky Hanička. Zatím stojí u okna a dívá se na zasněžený čtverec. Nějak se zmenšil? Ba ne, to jen, když byla malá, zdála se jí zahrádka velká. Koukne ke stodole a začne se smát. Najednou si vzpomněla, jak jí tam vždy tajně Pepík učil sprosté písničky a ona je, samozřejmě taky tajně, bude učit Helenku!
Stránky:

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023