Úvod > Kluby > Turistika a cestování > Koncert v Terezíně a putování na horu Říp

Koncert v Terezíně a putování na horu Říp

(autor: Zoja, dne: 10.9.2013 12:25)
Pozvánka na výlet poslední zářijový víkend

Iniciativa "Převezměte terezínskou štafetu" pořádá každoroční setkání v Terezíně. Tentokrát se bude vzpomínat na první transporty z Terezína do Birkenau od jejichž uskutečnění uplyne 70.let. V sobotu 28.9. se v 17.30 uskuteční minikoncert na schodech kostela v Terezíně. Minikoncert připravili studenti a učitelé Přírodní školy. Bude sestaven z básní dětí internovaných v Terezínském ghettu. Některé básně jsou zhudebněny samotnými studenty. Pokud nebude přát počasí, koncert se uskuteční v náhradních prostorách.

V neděli ráno se koná pěší pouť z Terezína podél Ohře a Labe do Roudnice a dále na Říp. Hora Říp byla vidět z terezínských valů a představovala pro internované svobodu. Pro většinu z nich se sen, vystoupit na Říp, nesplnil. Projdeme tuto cestu symbolicky za všechny oběti války.

 Na obě akce jste všichni srdečně zváni.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 10. 9. 2013 14:17
Pěší pouť
Musí to být fajn. Já teď nezvládnu putovat pěšky ani na naše náměstí.
:-(
2Růžena - 10. 9. 2013 16:55
putování na Říp
bude zajímavé.Já dnes putovala do lesa a chodila po něm 5 hodin v kuse v zápalu sběru hub jsem prošvihla i schůzu stomiků.Kolik kilometrů jsem nachodila ani nevím asi spoustu nohy momentálně stávkují.
3bohca3 - 10. 9. 2013 17:29
POchodáky.
Na pochoďáky jsem chodila ráda.Nejlepší byly s ROH každé jaro se jelo do Mikulova, 15 km přes Pálavu.To se to šlapalo, všude nějaký sklípek, krásná příroda, a na konci cesty ,myslím Věstonice- na hřišti ,každý dostal řízek, i něco na zapití.A v roce 2013 na pravém koleně Ortéza, na levé noze gumová punčocha, a chodí to samo. Myslím ,že bych to ještě ušlapala.HaHaHa

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024