Úvod > Kluby > Turistika a cestování > Luhačovice - Baťův kanál -Vlčnov

Luhačovice - Baťův kanál -Vlčnov

(autor: Růžena, dne: 19.9.2013 08:10)

Klub stomiků Prostějov si ve středu 18.9.2013 vyjel na plánovaný jednodenní výlet do Luhačovic, Veselí nad Moravou a Vlčnova.Vyjeli jsme ráno z Prostějova pohodlným autobusem s příjemnou průvodkyní v plném počtu . Luhačovice jsou 4 největší  lázně v České republice .Prošli jsme kolonádou ,ochutnali přírodní léčivé prameny,nakoupili lázeňské oplatky a pobyt v Luhačovicích zakončili chutným obědem. Další cíl naší cesty byl Baťův kanál. Baťův kanál je historickou vodní cestou nacházející se ve východní části jižní Moravy. Jedná se o vodní cestu vybudovanou v letech 1934 – 1938 za účelem závlah, plavby a zvýšení hladiny spodních vod, ale především za účelem dopravy lignitu firmou Baťa. Plavební kanál je částečně veden po řece Moravě a částečně vykopaným umělým korytem. Svezli jsme se na lodi a poznali tak další zajímavosti naší přírody z paluby lodi. Poslední zastávkou bylo muzeum lidových pálenic ve Vlčnově. Muzeum lidových pálenic v obci Vlčnov  u Uherského Brodu představuje stálou expozici zaměřenou na podomáckou výrobu pálenek a dalších destilátů na moravskoslovenském pomezí. V muzeu je vystaveno více než 700 předmětů ,státem zabavené nelegální destilační přístroje a další potřeby související s pálením, nádoby, viněty a podně.   Viděli jsme i  pálenici důmyslně zabudovanou do staré bubnové pračky Romo Fulnek,nebo kamen do koupelny.Plni dojmů jsme nasedli do autobusu a vydali se na zpáteční cestu do Prostějova. Počasí nám přálo celý den ,pršet začalo až když jsme seděli v autobuse při zpáteční cestě. Všichni zůčastnění  budou určitě dlouho vzpomínat na vydařený výlet. Víc fotek z našeho výletu postupně vložím do galerie.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1knihomilka - 19. 9. 2013 12:07
Luhačovice...
Zajímavá reportáž. Baťův kanál bych také ráda viděla. Hlavně, že se počasí vydařilo.
2Maruš - 20. 6. 2014 18:43
Kroměříž-přišel mi hezký mejl.
Kroměříž je historické město.Jeho zámek a zahrady jsou zapsané v seznamu Unesco,jako národní památka.V budově zámku ve sněmovním sále zasedal Říšský sněm.Kroměříž je nazývána Hanáckými Athénami.Součástí arcibiskupského zámku jsou vinné sklepy,ve kterých je uložené mešní víno,pěstované v Hovoranech na Slovácku.Tyto sklepy spolu s prohlídkou zámku a zahrad,navštěvují turisté domácí i zahraniční.Víno je zde možné i zakoupit.
3alava - 20. 6. 2014 19:56
Kroměříž...
...hezké video - všude je tolik krás. V Kroměříži jsem kdysi dávno byla, ale jen v zahradách. A na Moravu jsme dříve jezdili každý rok, takže třeba Těšany si pamatuju - tam jsem vždycky při průjezdu říkala manželovi "Bacha! Tady dostal Vávra hořký kafe!" a ten větrný mlýn jsme taky míjeli.
4Růžena - 21. 6. 2014 06:15
2:Kroměřížsko
Byla jsem tam s klubem stomiků na jednodenním výletě a je tam krásně za ten jeden den nebylo možné projít vše jen zámek ,zahrady,podzámeckou prodejnu vín,obrazárnu ,jednu hospodu spojenou s obědem a pak zámek Chropyně.Ve videu se mihl Cimburk tam jsem byla několikrát s vnoučaty je to pěkná procházka do kopce lesem v době zrání malin a také tam roste asi nejvíc hub v okolí.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024