Úvod > Kluby > Turistika a cestování > Na Okoř je cesta.......

Na Okoř je cesta.......

(autor: Aubrieta, dne: 10.3.2014 18:10)
Výlet na Okoř, do osady Colorado a okolo viaduktu zpátky domů.

Letošní zima ani zimou není a dá se chodit na výlety jako na jaře. Navíc sluníčko přeje focení. A tak jsme zase vyrazili. Tentokrát na Okoř. Na Okoři jsem naposledy byla asi před patnácti lety a přiznávám, že trochu vymizel ze  vzpomínek. Teď ale po výletě s čistým svědomím  říkám, že je to jedno z nejpůvabnějších míst, které jsem za poslední dobu navštívila. Vesnice Okoř i ty okolní jsou čisté a upravené, původní kamenné domy dávají prostor fantazii, možná Vás napadnou Keltové, snad trochu stará Anglie.

Výlet byl plánovaný jako okruh, z Okoře přes osadu Colorado, projdeme pod viaduktem , odbočíme do Noutonic a odtud zpět do Okoře. Vy si ovšem můžete vybrat ze spousty jiných tras, které v okolí Okoře vedou a zvláště v létě bude jistě možné zvolit trasu delší.

Na Okoř jsme přijeli autem a takřka hned z parkoviště jsme uviděli hrad v celé své kráse. Protože je zima, bylo zavřeno, na kráse výletu to ale nic neubralo. Podél Zákolanského potoka jsem se vydali do osady Colorado.

 

Osada Colorado nás přenese o nějakých třicet let zpět a je v ní stále krásně. Po cestě se mísí stará, historická stavení, s trampskými chatičkami, vše dává prosto k zamyšlení. 

Okolo půvabných kamenných domů, přes pole a louky, došli jsme až k Dolskému mlýnu. (podobnost s neméně krásným mlýnem v Českém Švýcarsku je čistě náhodná). Za ním Vás uvítá viadukt jako z pohádky. Když se za ním vydáte doprava, uvidíte ale opravdu neuvěřitelný drážní domek. Já sama si ho budu dlouho pamatovat. Když jsme si ho dostatečně prohlédli, vrátili jsme se zpět přes Noutonice k našemu autu. 

Byl to moc krásný výlet v půvabném prostředí, mohu ho Vám všem doporučit. Na "Aubrietě"  (www.Aubrieta.cz) je opět celý výlet dopněn velkou fotogalerií. 

Hezké jarní dny Vám přeji,

Vaše Aubrieta


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Aubrieta - 10. 3. 2014 18:29
odkaz na článek
2Inka - 10. 3. 2014 18:44
Na výlety je skvělé počasí
A předjaří se vyvedlo..Má to trvat-je dobrá předpověď.
3alava - 10. 3. 2014 20:34
Na Okoř je cesta...
Okoř je moc hezký hrad, včetně romantického okolí. Je to dávno, co jsme se tam vypravili, ale nakonec nás do hradu nepustili, že se tam zrovna něco natáčelo. Jen jsme cestou nahoru mohli nahlédnout do nějakého sklepení, kde ležel kostlivec, brr :-). Písničku jsme se tajně naučily (my ženský z več. tělocviku) a na jednom víkendovém soustředění se jedna z nás převlíkla za Bílou paní a se zpěvem jsme v noci obcházely v kempu chaty a děsily nic netušící osazenstvo, bylo to pěkně šíílenýý! Někdo se ani nebál a s Bílou paní si i zatancoval. Bohužel zrovna tato verze trampské písně není moc povedená.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024