Úvod > Kluby > Turistika a cestování > Pěší a moto turistika

Pěší a moto turistika

(autor: penzista, dne: 22.6.2023 00:01)

Nejsem příznivec chození pěšky, ale v Prčici jsem každou chvíli, bydlím nedaleko  občas tudy projíždím. Je tu někdo, kdo tam šel odněkud pochod ? Naši zemi poznávám více až teď, v posledních 20 letech, při vyjížďkách s kamarády na motorkách. Evropu jsem projížděl s rodinou před rokem 89, možnosti byly omezené. Po roce 89 jsme párkrát vyjeli s manželkou tam, kam se dříve moc lidí nedostalo. Ze všech navštívených zemí jsme si přivezli suvenýr, někdy i dva a to talíř-e, k pověšení na stěnu.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1čeredka - 22. 6. 2023 08:34
Prčice
- přiznávám se bez mučení - já..jedenkrát,a hrozně jsem se těšila..bylo to někdy v 78-79,se spolužačkou jsme zdatně vyrazily,asi po půl hodině cesta zatočila mezi chatky a spolužačka hlásí"Hele,sněženky" - otočím se,kde v červnu kvetou sněženky a "křup" a já na zemi a kotník...až tam... lidičkové z blízké chaty byli tak hodní,že mě odvezli na pohotovost,kde jsem vyfasovala octanovej obvaz,radu zůstat v klidu a po návratu do tělocvičny,kde byl star i cíl i teplou židli a tužku a funkci zapisovatele došlých... den se už pomalu chýlil k večeru,a kamarádka nešla a nešla - až v noci kolem 23 se úplně vyčerpaná doslova doplížila k evidenci - v Putimi chytla posunování vlaků u nádražního přejezdu - úplně jí ztuhly svaly a ty poslední kilometry šla víc,než 4 hodiny,rychlejc to prostě nešlo... Ale medaili jsme dostaly obě - už dávno ji odnesl čas...
2Jana P - 22. 6. 2023 15:32
Tak se také hlásím, jsem také majitelkou prčické "botičky"
Mohlo to být taky v podobných letech, jako u čeredky, vyrazili jsme parta známých z práce, já se starší dcerou a tuším, že z Olbramovic. Ráda na to vzpomínám, byla legrace, byť únava dělala své, ale dobrá nálada vydržela až na prčické náměstí, kde se odehrávaly nějaké koncerty kapel. Prima akce!
3penzista - 22. 6. 2023 16:49
Jak to začalo ?
V nedaleké obci byla rodina cikánů, která se trochu "vymykala". Matka se o děti vzorně starala a pracovala stejně jako otec dětí. Jako děti se kamarádili s ostatními a mladá cikánka nebylo jí víc než 18, při klábosení s kamarádkami mezi řečí pronesla slova "Jděte do Prčice". Začala legrace, která vyústila ve vyhecování k pochodu "Praha - Prčice", později "ale i odjinud". Historii pochodu najdete snadno, jen trochu upravenou. Jak začal, víceméně jen z hecu, pochod narůstat na popularitě, tak se do toho přidaly patřičné instituce a hlavně svazáci.
4alava - 26. 6. 2023 23:52
Pochod Praha -Prčice
Nedávno byl v jednom dílu seriálu Vyprávěj. Viděla jsem to jen náhodou. Prčičáckou botičku nemám a taková jsem bývala turistka!

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024