Úvod > Kluby > (Sebe) vzdělávání > Jen tak o vnoučatech

Jen tak o vnoučatech

(autor: petr, dne: 2.6.2014 09:54)
Plkat, povídat si.
Když se tu povídá o vzdělání vnoučat. Do školy se nechce, protože "hotel mama", jak zpívá Kristína, je tak báječný. Spoustu hvězdiček zazáří, natočí klipy, dokonce i filmy, ale pak jak hasne hvězda ( třeba v 17 letech ) ... co dál. Už na talentových zkouškách se pozná přísloví "máme chytré mobily, ale hloupé lidi". Udělat maturitu je pro mnohé nedosažitelný cíl, nedejbože jít na vysokou. Jenže konkurence je silná a chybičky nás roztřídí. Kdo prorazí a po kom se zem slehne. Je v tom vzdělání. A třeba naše oblíbená "matematika" ...
Jen tak o vnoučatech
1960_anisa1.jpg1961_anisa4.jpg

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Jarda - 2. 6. 2014 12:26
Petře,
načnul jsi to dobře, přemíra zpěváků a humanitně vzdělaných lidí nám v žádném případě životní úroveň nezlepší, tihle lidé nic nevypěstují a nic nevyrobí, snad jen na nekvalifikovaných postech. A při zmínce o diskusi o tom, zda má být matematika maturitním předmětem nebo ne, se mi doslova otevírá kudla v kapse. Matematika, i když ji člověk v životě nepotřebuje, naučí člověka aspoň trochu racionálně a logicky myslet, to asi lidem, kteří uvažují o jejím zrušení coby maturitního předmětu chybí.
2Zoja - 2. 6. 2014 14:37
Jen tak...
Zatím mám jen jedno vnouče školou povinné, chodí teprve do druhé třídy ale už jsme také narazili na jeho nechuť k učení. Jenže se nakonec ukázalo, že za to může paní učitelka. Měla jiné starosti ( několik exekucí a dlužila celému sboru i několika rodičům) a výuce se moc nevěnovala. Rozdávala jen jedničky a komentovala to slovy " Ty ji máš zaslouženou a ty ne". Když vše prasklo a dostali novou paní učitelku, najednou ho učení baví. Bohužel naše základní školství je v dost dezolátním stavu. Je to vidět na dětech, které přicházejí do primy na Přírodní školu. Než je pro učení tamní pedagogové nadchnou, trvá to minimálně rok.
O matice, jako maturitním předmětu se polemizovat dá. Samozřejmě na gymnáziu je to jasné, tam matika patří. Ale vzpomínám si, že i já na chemické průmyslovce maturovala z matiky dobrovolně, povinnou jsme ji neměli.
3petr - 3. 6. 2014 17:04
hotel mama
Už jsem o tom psal v úvodu. Taková péče je nutná v útlém věku. Potom už podporuje lenivost. "Mama" nachystá svačinku, oblečení, dělá první - poslední, aby dítko bylo spokojené. Ve škole se pak očekává stejný servis. Vše nachystat tak, aby se nemuselo přemýšlet. Motivace a snažení pak skomírá. Výrazný studijní talent to zvládá, ale ti ostatní?

Nadřít se gramatiku, slovíčka, cizí jazyk to jde. Jenže u matematiky, chemie, nebo fyziky to nefunguje. Tam "hotel mama" selhává. Tak na vině je přece učitel. Jenže u maturity nikoho nezajímá, kdo je vinen. Buď umíš, nebo letíš. Ono zázemí hotelu mama ještě funguje, tak proč se snažit.

Když v pohádkách šel Honza do světa, to nebylo marné. Fungovalo to. Postavit se na vlastní nohy se vším všudy. A zavčasu, ne až ve 30 letech.

To je příběh slečinky na obrázcích. Teď už jde na vysokou. Musela a také chtěla se snažit. Držím ji palce.
4Růžena - 3. 6. 2014 17:15
ach ta matika
jedna maminka telefonovala paní učitelce ,prosím vás nedávejte dětem úlohy z matematiky,ve kterých stojí láhev piva 1,80 Kč ! Manžel nemohl celou noc usnout !!!!
5Inka - 3. 6. 2014 21:38
Byla jsem mimo...Hradec, Kersko...
Ale Růžo- boduješ....
6alava - 3. 6. 2014 22:16
5: Kersko...
...tam je to moc pěkný, mám slíbeno od mladých, že mě tam také někdy vezmou. No a Hradec, jestli Králové, tak ten je taky mimo diskuzi.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024