Úvod > Kluby > Zahrádka a zvířátka > Kočičky

Kočičky

(autor: Zoja, dne: 10.9.2013 21:01)
Někdo miluje pejsky, já mám ráda kočičky

Tohle je náš nový přírůstek. Jejich maminka se spustila mladá, už v devíti měsících.  Vpravo je kočička Nelinka, je moc šikovná. Už chodí pěkně na záchod i hezky sama jí. Čeká na ni v Praze malá holčička v rodině našich kamarádů.  Vlevo je kocourek Smítko, ten asi zůstane u nás. Zatím se naučil jen lízat mlíčko z talířku. Holt klukům to trvá déle :-). Bude to už naše čtvrtá kočička. Jeho dvě tety ho zatím moc nepřijaly, doufáme, že si časem zvyknou. Zatím na koťata syčí a vrčí a raději prchají ven. Lákají i jejich maminku, jakoby říkaly "Pojď si s námi hrát, jako dřív." Teď už někdy za nimi vyrazí a chtěla by, aby šla i koťata. Ta si zatím daleko netroufají ani s mamkou. Vždy popoběhnou od dveří jen pár metrů a pak se společně vracejí domů. Dívat se, jak společně dovádějí, je velmi uklidňující. Zatím ještě neskáčí po výškách, pak jejich skotačení občas padne něco za oběť. Je to náročné období, stále myslet na to, že nesmí nic rozbitného zůstat na povrchu. Ale to je stejné, jako u dětí. Musím si je pořádně užít, jsou to už poslední naše koťátka. Všechny tři kočičky už jsou vykastrované. Nelinku odvezu do nového domova koncem září, bude se nám po ní stýskat a bráškovi ještě víc. Vím ale, že jde k dobrým lidem, kteří se na ni už těší. Budu o ní mít i do budoucna zprávy. 


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 10. 9. 2013 22:30
Koťata
Krásná koťátka, roztomilá. Jak to, že všechna mláďata jsou roztomilá, to nevím, ale z našeho koťátka vyrostla zlomyslná potvora.
2Tereza - 11. 9. 2013 11:45
Nadherné
kočičky.Já mám dvě kočky,je to máma s dcerou.Máma je stále ošklivá na dceru i když jí porodila před 7 lety.Je sobecká a závislá na mě.Přivedla jsem jí domů,když se první páni o ní nestarali.Je to 8 let.Ještě s nimi žije kocourek Ričínek.Je chlupatý a je mu jeden rok.Straní se jich,věčně na něho obě syčí.Máma Macinka dokáže natackovat dceři Kačence i našemu Jorkšírkovi.Nemá k tomu důvody,ale stále vychovává i jeho,on to bere.
3Miloslav - 11. 9. 2013 12:00
Kočkopes
Máme pět koček, jedna je od malička chromá a považuje se nejspíš za psa, protože se s ostatními kočkami nesnáší a jako pes se i chová. Dvě další jsou porůznu nalezené a dvě jsme před pár lety přivezli ze Španělska, kde jako prťavá koťátka živořily v psím útulku. Ty španělské jsou pěkní divoši ;-)
(kdyby se jich někdo chtěl ujmout, byli bychom jen rádi, dost by se nám tím zjednodušil provoz - musíme je separovat od psů)
Všechny žijí uvnitř (mají alespoň malou "voliéru" jako výběh), bojíme se je pouštět ven, aby je nerozpláclo nějaké auto.
Kastraci jen chválím, je to jediná cesta, jak předcházet přemnožování koček, jehož důsledkem jsou pak ta utopená koťata a v zimě strádající toulavé kočky :-(
4Kvetka - 12. 9. 2013 12:31
Kočičky...
Tak o nich vím od Alenky a teprve teď je vidím i na obrázku, jsou to krásní "tygříci" !!
Taky máme kočánka jménem Nocík, podle barvy srsti, je černý jako noc !!
S tím jménem nám byl darován, je velmi mazlivý. Jestli pochopím jak dát obrázek,
přidám jeho fotečku.
5janulka - 16. 10. 2013 17:11
Kočičky
mám ráda od dětství.Nedovedu si život bez nich představit.
6Inka - 16. 10. 2013 18:24
Ahoj Janulko
Mám ráda všechna zvířata, ale už máme jen psa.Dcera má kocoura a kočku. Kočička Šmoulinka přišla vloni o přední nohu.Při bouřce se dostala do nebezpečí/možná pod vlak, jak hřmělo, nerozlišila hukot/ a přišla domů až za tři dny, všichni jí hledali marně. Byla zbídačená, packu krvavou a zadek tahala po zemi.Ani veterinář nevěřil, že se z toho dostane.Ale dobře se amputace hojila, zadní nohy neochrnuly a Šmoulinka má v rodině privilegia.Spí v domě /Šimon jen při velkých mrazech/.Už ani není plachá, zase je důvěřivá a mazlivá.Kočkám dospělým nestačí, ale hraje si s cizími koťaty a je spokojená.Je to na ní vidět?
7janulka - 16. 10. 2013 19:16
6: Smutný
je to smutný příběh.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023