Úvod > Kluby > Zahrádka a zvířátka > Vlastní zelenina

Vlastní zelenina

(autor: penzista, dne: 20.7.2023 19:29)

Zdravím všechny a zvláště pěstitele okurek. Okurky pěstujeme řadu let, něco ve skleníku a něco na venku na záhonu. Letos je docela dobrý rok, ale venku, kde jsou salátovky sem dnes zjistil, že je někdo "ochutnává" a to zespodu. Okurka leží na zemi a je tam vidět, když ji nadzvednu, jakoby rýhy od malých zoubků, objevil sem to u několika malých okurek. Co by to mohlo být ?


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1čeredka - 20. 7. 2023 20:54
okurky
pokud máte blízko pole,tak hryzec
2penzista - 21. 7. 2023 07:37
Okurky
Pole je asi 40m, přes sousedovu travnatou zahradu. Měli jsme ale loni na podzim hodně, velkých krtin. Ve skleníku se mi objevily díry do země ale krtiny ne. Zkusil sem tam nalít syrovátku a myslím, že ho to vyhnalo, hryzec dělá taky krtiny, nebo nedělá ?
3čeredka - 21. 7. 2023 11:46
hryzec
krtiny nedělá - je vidět jen cestička pod povrchem země vedená.. a některá z rostlin,které zalíváte se občas jakoby "propadne" o kousek níž..krtek to nedělá,ten je masožravec..jednou mi někdo poradil,že do těch děr máme načurat,že ho to vypudí..kluci se snažili o 106,a ten prevít si udělal hlavní stan přímo pod kadibudkou :/
4penzista - 21. 7. 2023 12:50
Mám na něj připravené podmáslí, uvidíme jak mu bude vonět. Díky za rady, manželka říkala abych ho nevyháněl, že vyhrabuje krásnou zem pod její kytičky.
5Růžena - 22. 7. 2023 09:23
Hryzec
to na něj nevypadá ,to by na těch okurkách bylo vidět větší zoubky , také mám na zahradě hryzce nepomohla ani syrovátka ani čůrání do dírek . Pomohlo do dírek nasypat koupené zrní proti hryzcům a hlavně se prodávají granule Ratimor které jim opravdu chutnají a jsou odolné proti vodě sice je to boj na dlouhou trať strašně rychle se množí od března do října, každé 3 týdny rodí kolem 16 mláďat to je hrůza pak se jich zbav ,sice se dožívají něco přes rok ale co to pomůže když je nahradí tolik dětí. Hraboš je trochu menší než Hryzec ale rodí se jak hrom a škodí zahradě. Hryzec ,ale víc ohlodává kořínky a má rád vlhko to Hraboš si smlsne i na zelenině tem má menší zuby tak možná i ty okurky ochutnal a co slimák ? Pěstuji okurky ale nenechávám je volně na půdě mám nataženou síť po které se krásně pnou a dobře pak trhají a na ně hraboši nelezou. Zápasím taky s Krtinožkou ta zas sežere čerstvě vyklíčenou mrkev ,petržel ,kopr během noci. To je hrůza musela jsem si kopr abych měla do okurků nakladaček, zaset do truhlíků. Škůdců na zahradě každoročně přibývá a tak bojujme.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024