Úvod > O webu > Komunikační kultura

Komunikační kultura

(autor: Miloslav, dne: 24.8.2013 19:42)
"Genialita v komunikaci je schopnost být zcela upřímný a zároveň ohleduplný."
(John Powell)

Tento web by měl být bezpečným útočištěm pro generaci mých vrstevníků a starších. Chtěl bych, aby byl prostředím, kde rozdílnost názorů, zájmů a zkušeností je vítána. Proto prosím, abyste na sebe byli hodní!

Internet je mimo jiné velmi zrádný v tom, že nevidíte do tváře tomu, s kým mluvíte. Navíc zdaleka ne každého znáte osobně. Nevidíte mu "do hlavy". Můžete se jen domýšlet, co právě cítí.

Přesto, že všichni mluvíme česky, slova mohou mít různý odstín a ne hned nás napadnou ta správná. Je tak obtížné se vyjádřit způsobem, který bude pochopen tak, jak jsme zamýšleli. Nedorozumění vznikne snadno a těžko se vysvětluje. I rozčarování z toho, že jsem nebyl správně pochopen je samo o sobě nepříjemné.

Internetové diskuze jsou plné nepříjemných komunikačních konfliktů. Většina z Vás to předpokládám zažila. Jeden něco řekne, druhého to nějakým způsobem "zdvíhne ze židle", zareaguje příliš rychle a nevolí správná slova a oheň je na střeše. Nenechte oheň rozhořet, pak se opravdu těžko hasí!

Každý jsme jiný, každý máme jiné osobní zkušenosti, na spoustu věcí odlišné názory a ten svůj logicky vnímáme jako oprávněný. V diskuzi není ani tak důležité, "kdo má pravdu", ale jak tu svou pravdu prezentuje. I v tom je život pestrý, že se na něj dá nahlížet z různých úhlů.

Buďte prosím k sobě ohleduplní, myslete na to, že cílem není "vyhrát" nebo "vypadat jako neomylný".

Cílem tohoto webu je, aby se tu všichni cítili dobře. To "všichni" je velmi riskantní plán - totiž jediné, co nás spojuje, je skutečnost, že už jsme v životě dost různých věcí prožili. Byl bych moc rád, kdyby nás spojovala i schopnost spolu bezkolizně komunikovat :-)

Váš Miloslav


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1bohca3 - 3. 9. 2013 09:55
Návod
Je velmi zajímavý. Hlavně aby ho všichni pochopili.Schází se zde parta lidí ,kteří ví co nás nejvíce mrzelo, když se někdo vnucuje .Přeji nám všem at to tady rozjedeme ve slušnosti a úctě jeden k druhému.
2Kvetka - 13. 9. 2013 11:48
Návod ...
Možnost komunikovat a schopnost komunikovat vidím jako dvě záležitosti.
Možnost nám může být dána, ale nemusíme ji využívat. Komunikaci se učíme, ale i díky možnostem. A díky internetu máte tuto pokrokovou možnost i v našem věku !!
V tom já osobně spatřuji úžasnou výhodu. Fandím těm, kteří mají potřebu předat jiným lidem své poznatky a nečekají hned ovace, ale ani je nikomu nevnucují. Web se mi jeví hezky uspořádaný do zájmových bloků, takže si každý může vybrat, je to naprosto senzační.
Přeji hezký den.
3Causa - 7. 8. 2023 19:16
Je asi vhodné doplnit,
Že názor p. Powella má také druhou stranu - ta ohleduplnost a upřímnost se týká nejen toho, kdo sděluje, ale i toho, kdo názoru toho druhého naslouchá.
Mimochodem, mám pocit, že se tu kdysi jednalo o prostoru pro "politická" témata, nebo něco podobného. Jakoby tento nápad v tichosti zanikl...

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023