Úvod > O webu > Web pro seniory 60k.cz

Web pro seniory 60k.cz

(autor: Admin, dne: 9.2.2023 16:19)
Bezpečné útočiště na internetu pro seniory. Nekonfliktní prostředí, kde rozdílnost názorů, zájmů a zkušeností je vítána. Diskuze bez hašteření.

Web 60k.cz je nezávislý na komkoli. Jedná se o soukromý projekt jedné osoby, není financován žádnou institucí, organizací, firmou, či politickým hnutním. Nikomu nemusí stranit a může tak být skutečně svobodný. Je nekomerční - neukládá do vašeho prohlížeče tedy žádné "sledovací cookies" pro cílenou reklamu už proto, že tady žádná reklama není a nebude.

Závislý je pouze na vás, tedy uživatelích a na mně, tedy jeho provozovateli. Zda bude skomírat nebo se stane bohatou studnicí zajímavých znalostí, zkušeností, myšlenek či inspirací a radosti - to záleží pouze na vás. Nebudu vás nijak omezovat. Naopak, mám vymyšlených několik dalších "vychytávek", které budu postupně přidávat. Jak rychle - to zase záleží na vás - když to tu bude ŽÍT, bude to pro mě nejlepší motivace.

Pardon - něco omezovat budu - nepřeji si, abyste se tu hádali a uráželi a nechci, aby se zde množily rozličné "reklamy" na cizí služby či produkty (MLM, potravní doplňky, obskurní rady co si zaručeně musíte koupit, či komu nutně musíte věřit, že udělá váš život šťastnější) - asi tušíte co myslím... Nejprve decentně upozorním a když to nepomůže, zjevné spammery budu blokovat a mazat. A samozřejmě, obsah nesmí být v rozporu s platnými českými zákony. Přátelská atmosféra je naprostý základ!

Co se soukromí týče - email, který použijete při registraci a pro přihlašování je tajný. Pokud budete chtít, budou vám na něj chodit zprávy o novinkách na webu a použije se, pokud zapomenete své heslo. Nic víc. Nikomu ho neprozradím. Nikdy. Jméno, které se bude zobrazovat u vašich příspěvků, si určujete sami. Zda je pravé, nebo smyšlené, je jen vaše rozhodnutí. Můžete ho i kdykoli změnit.

Když říkám, že nechci reklamy na "cizí výrobky a služby", tak to neznamená, že byste se neměli pochlubit vlastními výrobky či službami. Naopak, dobře si uvědomuji, že nabídka práce pro lidi předdůchodového věku je limitovaná, přivydělat si při důchodu je ještě složitější - a přitom řada z vás umí a zná spoustu zajímavých věcí, ale prosadit se "na trhu" alespoň maličko, je čím dál složitější. I tomu bych rád, aby web případně dokázal časem trochu pomoci. Hojně dotovaných a přitom nepříliš funkčních "projektů pro uplatnění seniorů" jsem viděl hodně. Uvidíme :-) Každopádně - psát o tom, co sami děláte pro svou obživu, je naprosto v pořádku a určitě to není ta "reklama", která by měla vadit.

Oproti původní verzi webu jsem dal prostor i tématům společenským (resp. politickým), ale vyhradil jsem pro ně samostatný klub, prosím pěkně, pokud cítíte potřebu se vyjádřit k aktuální politické situaci, směřujte své články do něj (a opět platí - prostor je pro jakýkoli názor, podmínkou je jen slušná a ohleduplná komunikace). Chápu, že některé otázky jsou docela žhavé, naléhavé a diskutabilní.

Historie webu 60k.cz

Tento web není novorozenec. Měl jsem tu čest být u vzniku dnes již patrně zapomenutého webu sedesatka.cz. Ten vznikl z iniciativy pana Mgr. Vojvodíka a já jsem jako programátor zajišťoval jeho technický chod a částečně jej i moderoval. Provoz webu byl po několika letech převeden na nějakou neziskovku, ta se o něj snažila starat, ale moc se to nedařilo. Asi spoléhali na to, že se uživí z reklam. V té době jsem koupil doménu 60k.cz a založil se souhlasem pana Vojvodíka alternativu k původní Šedesátce. Web jsem zprovoznil v přátelském duchu a bez reklam - uživatelé původní Šedesátky to uvítali. Několik let jsem se o něj staral, bohužel v době, kdy jsem sám měl naprostý nedostatek času a i různé "životní zmatky". Z této doby pochází také většina starších článků, galerií a komentářů. Nerad přiznávám, že jsem postupně web začal zanedbávat a bez pravidelné péče "redaktora/moderátora" to prostě fungovat nemůže. Registrace zaplavili spammeři a web nakonec umřel na úbytě. Čas běžel, doménu jsem vždy zaplatil na další rok v naději, že si uvolním ruce a web oživím. Mezi tím hlad po specializovaném seniorském webu naplnilo několik jiných projektů, z nich velmi úspěšný je https://i60.cz. Klobouk dolů.

Nabízí se otázka, zda vůbec ještě má smysl budovat další web pro seniory a jaká je vůbec záruka, že 60k.cz vydrží tentokrát déle než několik let, když je iniciativou soukromou a nezávislou. Jistota pochopitelně neexistuje nikdy v ničem (jen v tom, že nemládneme). Dnes jsem o deset let starší, než v době, kdy jsem web zakládal hlavně z lítosti, že by ušlechtilá myšlenka původní Šedesátky měla zaniknout. Dnes web oživuji z jiného důvodu. Jednoduše se cítím víc být "také šedesátníkem", mám trochu jiné priority, než před deseti lety, začal jsem víc číst, mnohem víc než dřív si uvědomuji, kolik času jsem v životě věnoval věcem, co mě sice živily, ale žádný "vyšší smysl" neměly. Trápí mě to a tento web by mohl být způsob, jak konečně dělat něco skutečně užitečného. A zda má smysl "nosit dříví do lesa"? Ten pomyslný les míst, kde moji vrstevníci mohou svobodně vyjádřit svůj názor, je myslím stále docela řídký - čas ukáže, zda se mýlím či ne.

Váš Miloslav

Web pro seniory 60k.cz

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1evelyn - 14. 2. 2023 22:45
Jedeme dáaal, díky.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024