Úvod > Kavárna > Bouřka

Bouřka

(autor: zorka, dne: 8.7.2015 18:53)

V noci tu byl mazec. Křápalo to ze všech stran. Pejskové si vyděšeni zalezli pod postel. Já se tam už nevešla.Pod dekou bylo moc teplo, tak jsem tu štrádovala a modlila se ke všem andělíčkům strážníčkům, aby to sem neprásklo. Ale v sousední vsi se tak stalo a domek vyhořel do mrtě. Naštěstí to netrvalo dlouho, ale já pak stejně neusnula, takže jsem dneska jako mátoha.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Marie - 8. 7. 2015 18:59
Bouřka
u nás také řádila. Byl to pořádný mazec. Bouřka mi nahání vždy strach, zvláště když je blízko. Odnesla to u nás jen větev slivoně. Zrovna jsem ve zprávách viděla ten domek, jak popisuješ a říkala jsem si, že je to poblíž tvého bydliště, Zorko.
Deště bylo moc potřeba.
2Jindřiška - 8. 7. 2015 23:16
Bouřka
Dva dny jsem byla nervózní jak pes. Říkám sousedce: " Něco přijde, cítím to v celém těle." Včera na mě volá: "Říkala jste, že něco přijde, a ono nic." Přece přišlo, jen o kus dál na severu. U nás v noci jednou zahřmělo a spadly čtyři kapky. Zavřela jsem okno a spala dál. Dnes odpoledne opět jednou zahřmělo a spadlo o pár kapek víc. Děvčata, soucítím nejen s Vámi.
3Helena - 9. 7. 2015 10:38
umyla okna
Bouřilo, slejvec...a aspoň mi to umylo okna, zas přes ně budu chvíli vidět :-)
4akimoro - 9. 7. 2015 19:13
Bouřka
U nás moc nebouřilo. Volali jsme si se sestrou a já jí povídám "Tak nám tady začalo pršet." Koukám jak se valí voda po oknech, šlo to z větrem proti oknům. Tak povídáme o hloupostech a já si za 5 minut uvědomila, že koukám jak prší a s větrem, já měla otevřené okno v ložnici a koberec byl nacucaný parádně, ještěže jsem měla nahoře neptuna, tak to šlo vysát.Pár km od nás ani nekáplo.
5alava - 10. 7. 2015 21:19
Bouřka...
...tak na bouřku si přisadím, i když kde jí je konec. Také jsem se bála již dopředu a cítila to v kostech. Raději jsem večer začala uklízet truhlíky a závěs. a j. květináče pod pergolu. A dobře jsem udělala, jinak bych měla z kytí trhací kalendář, takový byl vichr. Okamžitě vypnuli proud, tma jak v pytli a do ní blesky na všecky strany přes celou oblohu. Ani jsem nešla spát, dokud se to z nejhoršího nevyřádilo. Místo ráno jsem odjela za vnučkami až po poledni, protože byly na mnoha místech popadané stromy přes trať. Zdravím z pražs. venkova.
6Helena - 24. 8. 2015 19:57
zítra déšť?
Ode dneška mám tady tři vnoučátka, máme toho tolik naplánováno...a jak naschvál zítra bude pršet. Snad se vyplní předpověď a bude opravdu chcát jen zítra, pak už mají přijít zase ta parna :-)
7Inka - 25. 8. 2015 12:57
U nás prší
Mám tu Honzíka a chce ven, doma docela zlobí, je mrzutý, snad se nerozstůně...Nepoznávám ho.Raději mít tři děti než jedno.Mají být hice, nic mezi tím, včera bylo báječně...
8alava - 25. 8. 2015 23:00
Zdravím vás...
...již opět z domovské adresy. Byla jsem od pátku odpoledne do dneš. poledne u Růženky v Dobrušce a bylo to jako vždy moc fajn. Pršelo tam snad jen dnes dopoledne a pak ještě chvilku mně na cestu na autobus. V Hradci už bylo hezky a na dojezdu přímo nádherně. Na nějaké "hicy" už ale fakt nejsem zvědavá. Až se "otřepu", dám na plac nějaké fotky a povídání, byly jsme včera i na výletě v Novém Městě n. Metují, a to je město s krásným historickým jádrem.
9knihomilka - 26. 8. 2015 10:20
8: Zdravím Vás
Vítám doma. To je prima, že se setkání povedlo a počasí vyšlo. Už se těším na povídání i fotky.
10penzista - 21. 6. 2024 18:41
Bouřka
K nám to přišlo po pátý hodině, chvílema pršelo a chvílema lilo jako z konve, asi půl hodinky. Blesky byly nahoře a nebyly ani moc slyšet. Něco má přijít ještě v noci, ale to asi jako tradičně prospím. Hlavně, že bude zalitá zahrada. Jak to vypadá u vás ?
11Růžena - 22. 6. 2024 06:35
bouřka
u nás začala po 8 hodině večer, nepamatuju si že bych kdy něco podobného zažila , burácení bylo v jednom kuse , blesky bez přestávky,obloha svítila, lilo s přestávkami ,chvílemi doslova proudy vody se řítily na zem ,naštěstí u nás se to obešlo bez krup , trvalo to bez přestání do 22 hodiny neuvěřitelně dlouho,pak už jen z dálky dunění a svítící obloha .Ráno jsem se byla kouknout na zahrádku v cestičkách stále stojí voda , co naděláme proti přírodě jsme bezmocní.
12alava - 23. 6. 2024 01:43
Bouřka
K nám přišla kolem 17 hod a byla tedy pořádná - průtrž mračen, vichr, hromy a blesky. Kroupy naštěstí ne. Bála jsem se, aby nám někde nazateklo, nebo neulítla střecha. Pak se to ještě v noci vracelo, ale už jen pršelo. Konečně máme pořádně zalito.
13alava - 1. 7. 2024 08:19
Bouřky u vás
Růženko, jak jsi přestála řádění živlů u vás? My máme jen konečně zalito.
14Jana P - 1. 7. 2024 10:35
Nechci se rouhat, ale medím si v těch bouřkách v paneláku,
když vidím spoušť, jakou dělá to divoké počasí v moravských dědinách. Mně zatím stačí jen strčit do koutku balkonu truhlík s kvítím a vzít radši domů závěs s lichořeřišnicí. Chudáci ti vyplavení a to jejich nekončící ohrožení.
15Růžena - 2. 7. 2024 07:43
řádění počasí
na to jak hrozně to vypadalo , na rozdíl od jiných míst u nás to proběhlo bez krup jen voda stála v záhoncích a popadalo pár větví ze stromů to co se dělo jinde bylo opravdu hrozné. Člověk si uvědomuje jak bezmocný je proti takovým živlům.Unás na zalití zahrádky si opravdu stěžovat nemůžu přívalové deště jsou tady velmi často,takže zahrádka je hodně přemokřená ,musela jsem brambory vysvobodit z přemokřené hlíny ,naštěstí jsem měla skoré a sázené velmi brzo takže byly i krásně velké ,jen rajčata asi nedozrají vypadá to že už mají plíseň okurky zatím ne ,ale je to otázka dalšího deště, cukety ty zatím valí a kytkám to zatím moc nevadí, jen levandulka už taky musela jít do kytiček , voní mi celá kuchyň a dnes pár kytiček poputuje kamarádce k dárečku k narozeninám.
16alava - 4. 7. 2024 00:51
To jsem ráda,
Růženko, že jsi to řádění živlů přestála jen se škodami na zahrádce. Zdravím vás všechny!

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024