Úvod > Kavárna > Dotaz

Dotaz

(autor: akimoro, dne: 1.12.2014 19:59)

Vždycky sem dám o některých významných svátcích co kde najdu. Dám to do kupy, aby to bylo trochu čtivé. Dnes jsem se dozvěděla, že na sv. Ondřeje se váže zvyk lití olova nebo vosku. Neví někdo co by se tím mělo věštit. Bylo by dobré kdyby se to doplnilo. Nevím jaký výzmam zvyk má.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 1. 12. 2014 22:16
Lití olova...
Tak to jsem neznala. Zmínku o lití olova na sv. Ondřeje jsem našla - většina zvyků se týkala zjišťování mladých dívek, jaký bude jejich příští ženich, atd.
Dávám odkaz na návod jak z vylitého olova věštit.
2Inka - 2. 12. 2014 09:47
Olovo nebo vosk?
Díky za odkaz.Zrovna včera jsem spravovala vánoční ubrus, byly v něm díry jako od myší.Tak jsem si vzpomněla, že vloni děti lily do lavoru roztavené svíčky.Napřed je pouštěly v ořechových lodičkách a pak s nimi blbly jen tak.
Já ale odlejvat už nebudu, nechám se překvapit.
Chumelí.
3alava - 2. 12. 2014 10:23
2: Ahoj všem...
...já už vůbec nic takového nepraktikuju. Dílem jsem srab, že už pomalu ani to jabko beze strachu nepřekrojím, dílem na to nemám čas myslet. Můj vánoční ubrus - kdysi dárek od maminky - je stále jako nový. Tady je dnes oproti včerejšku sucho, ale kvůli ledové kalamitě jsem odložila dnešní cestu ku Praze. Vlaky buď nejezdí, nebo s velkým zpožděním. Tak peču kokosové.
4Inka - 2. 12. 2014 10:51
Mám dvě těsta
To je snadné ho uplácat v robotu, ale tvoření a pečení je horší.Čekám, že budeme mít slezinu a tak to nechám na večer.
Milan koupil v Lídlu králíka, včera jsem ho nadila a upekla, rozkrájela a budu mít na tři dny vařeno, jen přílohy.Tak Růženko,ještě že nevím, jak se jmenoval.....
Je lepší nikam nejezdit...

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023