Úvod > Kavárna > Haló - je tu někdo?

Haló - je tu někdo?

(autor: Jana P, dne: 13.1.2016 23:15)

Nějak to tu usnulo zimním spánkem, občas sem sice nahlédnu, ale nezúčastňuji se, protože už jsem odvykla experimentovat s vařením, ani vánoční serepetičky nevyrábím. Snad jen s těmi krtky bych si s vámi zanotovala, ti mizerové okupují i trávníky na naší chalupě. Je fakt, že je nějak teď neveselo a není to jen tou zimou. Svádí mne to hodně k rejdění po internetu, čtu tady ty hrůzy, ale abych si to trochu vykompenzovala, pouštím si na youtube hodně muziku. Jestli se chcete taky pohladit po duši, zkuste si najít třeba známou Morriconeho Tenkrát na Západě v podání Grande Moravia cimbálovky Ladislava Pavluše. To je tak nevýslovná nádhera, snad nejhezčí provedení, jaké znám (stačí zadat v youtube Tenkrát na Západě po moravsku). A můžete pokračovat třeba Špinarkou v krásné slovenské lidové písničce Prší prší len sa leje. Nejen melodie, ale i text..."Mal som milú, už ma nechce, nech ju za to pánboh ztresce. Nech ju ztresce, ale málo, aby sa jej nič nestalo"... vás určitě chytí za srdce. A to už bývám v tom správném rozpoložení a dávám si orchestr Andre Rieu např. se sinatrovkou My Way nebo něžnou Ave Maria, Hallelujah a už nejsem k utržení. Zkuste to také, možná vás to chytí stejně jako dojaté a šťastné diváky na těch videích, někdy i s krásnými příročními záběry. Trochu si tu pochmurnou zimu musíme vylepšit a tyhle melodie to dovedou. Tak se mějte všichni hezky, koukejte se na internetu na kytičky a hrajte si muziku. Zdravím.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 14. 1. 2016 10:31
Haló! Haló!...
...často volám marně a snažím se občas to tu trošku oživit. Tak ti, Jano, moc děkuji za tvůj příspěvek. Já sem stále nakukuji denně. Kde vůle neschází, cesta se nachází. Ale jelikož bývalé přispěvatele dobře znám, tak vím, že každému "něco" v životě přibylo a na chuti přispívat ubylo. Protože to "něco" bere i sílu i čas. No a ty okolnosti současné doby nám na radostech také nepřidávají. A každý s tím bojuje po svém, a to bych ale nikomu nebrala. To jůtůbko myslím zná každý, kdo je denně na PC a chodí si tam pro potěšení, ať již z hudby, nebo přírody, někdy i humoru. Slovenské Prší, prší znám nazpaměť, neb jsme ho zpívaly ve sboru trojhlasně a ráda si ho zanotuji i se Špinarkou. No a fešák André R. je i můj favorit, dokonce jsem uvažovala, že se rozšoupnu a dám si k narozeninám lístek na jeho letošní pražský koncert. Bohužel jsem musela uznat, že je to nad mé možnosti a než jsem se nadála, byly stejně ty lepší lístky pryč a sedět někde nahoře a koukat na program na obří obrazovce, se mi nechce. On to beztak zase někdo na jůtůbko časem "zavěsí", nebo to dá televize D:art.
Přeji nám všem pokud možno pěkné dny, jako je ten dnešní u nás, aby té zimní šedi bylo co nejméně a na duši co nejlíp.
2Hanka - 14. 1. 2016 16:10
Taky
tady často koukám.Ale jen koukám.Když vidím,že vše napsané zapadá někam hluboko...tak ani nemám chuť něco psát. Kde je ta dobrá parta,co tu bývávala?????
3alava - 14. 1. 2016 18:46
2: No a to je ono!
Když toto udělá každý, kdo sem nakoukne, tak jde náš webík pomalu, ale jistě ke dnu a stává se pouze rájem dole zaregistrovaných hackerů a spamerů.
4alava - 20. 4. 2016 12:01
Haló, haló!
...dneska je tu zase JARO! I když ráno to, hlavně teplotně(5 st.), na to vůbec nevypadalo. Musela jsem jet vlakem do Č. Lípy na preventivku a zpět mne vezl hodný syn a kochala jsem nádhernými výhledy do kraje a do dálky. Kvetoucí trnky, střemchy a j. pláňky rozseté podle cesty a po mezích byly jako nevěsty v bílém. Láká to vyrazit někam do přírody. A tak tady všecko upustím a vyjedu si.
Ahoj a mějte se krásně jarně!
5akimoro - 20. 4. 2016 15:01
Pusto
Koukám, že je tady zase pusto. Daleko široko ni živáčka. Jen heckři se množí jak sarančata.
6alava - 20. 4. 2016 16:51
No jo...
...a to jsem celkem nedávno chválila Mílu, že to dole od těch spam. robotů vyčistil. Asi by nemusel dělat nic jiného.
7zorka - 20. 4. 2016 19:56
4: Jaro
U nás to tak jarně ještě nevypadá, ale na zahrádkách vylézají jarní kytičky. Tam, kam se opírá sluníčko je veseleji, kvete forsythie a taky meruňka. Když jsem šla dnes do knihovny, tak navzdory tomu sluníčku jsem měla flaušák a baret, protože mi byla ziiiiiiiiima.
8Jana P - 21. 4. 2016 08:55
Tak já se tedy také hlásím
se zahrádkovým zpravodajstvím. Jsem dneska schopná právě tak jen posedávat u počítače, protože jsem včera úplně zničila svůj skelet při prvním letošním pochodu se sekačkou na zahrádce na chalupě, to zimní lenošení je znát (a taky ten rok navíc). Nasčítala jsem ztráty po zimě, ač byla mírná, odešla mi samička od rakytníku a taky jeden můj oblíbený keřík. Nakvétají tulipány, červeň vedle modré záplavy barvínku, který pro jeho dravost nenávidím, ale zároveň uznávám jeho krásu. Bylo mi až líto té krásně zelené trávy s žlutí pampelišek a sedmikrásek, ale, co se dá dělat, musíme tu přírodu tady přece jen trochu krotit. Tak - hezké jaro všem.
9Jana P - 21. 4. 2016 17:07
Dementuji své lenošení a lízání ran po včerejšku
a hlásím,že mne to nádherné počasí přece jen vytáhlo z domu a nelitovala jsem. Ač jsme "černé Kladno", přece jen tu máme za sídlištěm příměstský lesík Bažantnice zvaný s malým kachňáčkem rybníčkem a tam jsem se v tom krásném odpoledni vypravila, na lavičce chytala první letošní bronz a pozorovala kachní namlouvání. Potom jsem (s minimálním použitím peněženky) prolezla přilehlé nákupní centrum Oáza a s kopečkem zmrzliny za odměnu se vypravila na zpáteční cestu. Tělíčko sice silně protestovalo, ale na duši to rozkvetlé jaro bylo přímo balzám. Všem doporučuji.
10alava - 21. 4. 2016 20:09
9: Krásný den byl ...
... už to i v závětří hřálo. Tak jsem si vzala oběd ven a také jsem pak na chvilku poprvé "roztáhla sluneční panely" :-). A pak jsem vytáhla kolo a tradá do jarní přírody. Pofotila jsem si a něco sem dám.
11alava - 28. 4. 2016 18:30
Krásný den...
...byl kupodivu i dnes, ale teplo vypadá poněkud jinak, že?
Jelikož zítra po obědě odjíždím sice "na lepší", ale nevím, jaké tam budu mít letové podmínky, tak dámám jen připomínám zkontrolovat platnost STK, pořádně navoskovat pometlo, prostudovat Pravidla bezpečného létání a návratu na domovskou základnu (pokud nemáte navigaci GPS), dále pokud berete i rozmazlenýho kocoura, tak Kinedryl do kapsy a bacha na přemíru alkoholu, zvyšuje hořlavost materiálu!! A pak už vám přeju jen šťastný let a taktéž návrat. A samozřejmě by to pak chtělo v neděli polibek pod rozkvetlým stromem... :-* Několik ilustrativních fotek najdete nahoře.
12Hanka - 20. 5. 2016 22:32
Haló.haló.
po delší době jsem zde opět nakoukla.Nikde nikdo.Tak aspoň popřeji zdravíčka a spokojené chvilky těm,kteří zde třeba zabloudí...
13alava - 21. 5. 2016 10:19
12: Haló, haló, Haničko...
...my jsme tu byly včera :-). Děkuji Ti za přání a nápodobně. U nás je po obědě Otevírání jezera s kulturním programem. Počasí je oblačné a asi bude u vody víc foukat, ale těším se. Zítra snad rodinný piknik na zahradě.
14alava - 7. 9. 2016 19:22
Haló, haló! ...
...kde jste kdo?? Toto téma začalo ještě v zimě a pokračovalo jarem. No a jelikož o měs. září se říká, že je jarem podzimu, tak dnes pokračuji v "pokecíku" zde. Zase jsme se ztratili v té džungli, kterou jsme otevřením tolika témat v Kavárně sami vytvořili. Předtím jsme byli na nějakém "Kecání" a já pekla svateb. koláčky. To pro pořádek. Je pár skoro letních dní a snad nás další ještě čekají s babím létem, tedy až na ty již poměrně chladné noci a rosou zmáčená rána. Mně začal skoro nový život, vrátil se mi domů nejst. syn, tak mu pomáhám se zabydlováním, on zase pomáhá, kde je třeba kolem domu a zahrady, prostě vytvoříme vzájemně se podporující spolek. Jsem ráda, že tu nebudu přes zimu úplně sama. Mějte se všichni fajn a napište "jaxemátecoděláte".
15Jarda - 8. 9. 2016 16:53
14: Játodámdojednoho.
Ty fotky jsou nádherný, ta vážka odspoda připomíná dvouplošník Boeing B 75 Stearman (bez ocasních ploch). Léta bych potřeboval ještě měsíc. Úroda byla na dané poměry zaplať Bůh lepší průměr, brambory taky máme doma, ze švestek toho moc na stromech nezbylo, jablek je sice na stromech moc, ale všechno rychle padá a hnije. Žně byly u nás místy dost hektické, na poli to šlo sice dobře, ale při vysypávání zásobníku mi praskl na kombajnu řemen od šnekového dopravníku, takže jsem měl polovinu pšenice vysypanou na vleku a polovina zůstala v kombajnu. Nezbývalo, než urychleně objednat nový klíňák, ale byl mezi tím víkend, takže týden všechno stálo. A aby toho nebylo málo, podařilo se mi při sekání dalšího kousku pole píchnout pneu u kombajnu. Je to sice drobeček, ale než jsem s tím dojel domů za vrata, dal mi pořádně zabrat, jak táhnul na stranu, nemá totiž žádný posilovač řízení, tenkrát v šedesátých létech co vznikal to v módě nebylo. Oprava pneu, to byl další zážitek. I když šlo o to malé kolo vzadu, kdo to nezná, nevěřil by, jak jsou ty zemědělský gumy těžký. Jezdí to po poli, tak to musí být pořádně tlustý a taková guma váží docela dost. Opravu duše jsem musel zfušovat, dnes už jsou "flastry" na opravu autoduší sotva kde k dostání, takže jsem díru zalepil s pomocí soupravy na opravu veloduší, no, zatím to drží, uvidíme. Zítra se chystám tu potvoru vyčistit, natřít rezavá místa a uložit, pak mě ještě čeká políčko stříknout Roundupem, bohužel, bez něj to už dneska nejde a potom už snad bude troška klidu. Mějte se fajn, všecky zdravím.
16alava - 8. 9. 2016 18:27
15: No Járo!!...
...Ty ale dovedeš potěšit, díky za expresívní příspěvek. Tak Ti přeji vše zdárně dotáhnout do konce - techniku i políčko, hospodáři!! Švestky nemám, ale dostala jsem, a tak jsem dnes vařila švestk. povidla bez míchání a skutečně jsem nemíchla ani jednou a nic se nespálilo a vyrobila jsem pár skleniček hedvábných povidel. A s jabkamima je to u mne stejné - je jich moc, ale červivých a hned to hnije a padá, tak jen uklízíme do pytle a pak to vyvezeme. Vzpomněla si i jedna hodně stará a košatá - "matčino". Nechávám ji u chaty kvůli stínu, ale letos je to jen pro zlost. Hodně zdraví a elánu a zase někdy napiš.
17Jana P - 8. 9. 2016 21:24
Hlásím návrat z chalupy do civilizace a k počítači,
právě dneska jsme se se třemi dětskými vaničkami švestek (strom jsme stejně neočesali celý)a i jinak nafrklým autem vrátili do Kladna. Zničení vedrem, prací i balením, rozvezli jsme úrodu a teď relaxujeme. Manžel u televizní Ordinace, já gruntuji maily a lovím v internetu. Naše vesnice už se zklidnila, dojezdily kombajny kolem našeho domku i traktory se speciálními vleky plnými chmelových štoků, přestála rámusit česačka nad námi, i jiřičky nám na dvorku přestaly předvádět svou éršou a asi už jim došla i řeč, sedí na drátech docela tiše. Já už jsem také skoro zapomněla mluvit, jsme tam na konci vsi jak ve vězení, návštěv málo, tak tu vládne docela slušná "ponorka". Málo debatíme a nejen proto, že je manžel hluchý jak pařez. Stačila jsem si zajet sama vlakem asi na pět vykoupání, samozřejmě za kámoškou do Rakovníka a párkrát také na Kamenčák do Chomutova, to je balzám na duši i tělo. Doufám, že jste si také užili nějaké ty letní radovánky a zdravím všechny na webu.
18akimoro - 9. 9. 2016 11:53
Úrodička
Járo roundap je ještě dost šetrný.Udělá co má a z pole se odpaří, ale nezávidím ti tu práci. Obdivuju tě, že v tvém věku zastaneš ještě tolik práce a ne lehké práce. Kdo ví co jsou polní práce, ví o jaké dřině mluvím. Práce v hospodářství je hezká, ale těžká.
Jablka u obou dcer padají stejně jak u vás. Co nestačí shnít napíchají vosy. V úterý přijela Dana s bedýnkou švestek ,,Mami já nestíhám, upekla bys povidla", tak jsem si zase zopakovala výrobu švestkových povidel. Přiznám se, že jsem si ulehčila práci. Švestky jsem vyloupala a pak umlela na masovém strojku. Povidla jsou výborný a já je nemusela pasírovat. Jen si říkám, že mně to nenapadlo dřív.
19alava - 11. 9. 2016 19:01
17: Ahoj Jano...
...díky za zprávu, od tebe to je zase z jiného soudku. Tedy 3 vaničky švestek, to je nadúroda, ještě že to máte komu vrazit ;-). Zpracovávat bych to nechtěla. Já jsem vařila povidla BEZ MÍCHÁNÍ z malého množství a povedlo se, ač jsem tomu taky napoprvé moc nevěřila, že se mi to nepřipálí. Byla jsem teď na víkend za vnučkami, tak jsem se ráchla u nich v krásném čistém bazénu, ale jen 1x, chlór moc nesnáším. Díky synovi jsem si byla letos i 3x zaplavat v jezeře, ale úplně mimo pláže, až vzadu v zátoce pod Borným. A bylo to žůžo. Tak se měj moc fajn! A.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024