Úvod > Kavárna > Nevěděla jsem, kam vzkaz umístit,

Nevěděla jsem, kam vzkaz umístit,

(autor: Jana P, dne: 12.6.2017 07:30)
tak píšu sem "od kafe". Jsem tu jen tak letem světem na jeden den a chci nahlásit, že delší pobyt budu mít už od této soboty 17.6., kdy přijedu na oslavu vnoučích dvacátin (2x) a budu tu s manželem až do jeho návštěvy zubaře 20.6., určitě tedy budu rejdit i po internetu. Na chalupě už jsem se stihla jakžtakž zabydlet, kromě vyhnání pavouků, mravenců a úklidu už jsme jednou měli vytopenou komoru a část kuchyně (naše plovoucí podlaha už asi počtvrté "plavala") od užitkové vody ze studně, od té pitné zase prokapávala do linky a na podlahu baterie - nenudím se. Hned po příjezdu jsme museli vyhlásit pátrání po uzávěru přívodu pitné vody, který máme na cizím pozemku a který tu někdo iniciativně zahrnul. Naštěstí máme se sousedem dobré vztahy (podnikatel v TIR dopravě), tak se dekl pomocí magnetu celkem záhy našel. Džungli kolem domu už jsem celkem také zvládla, dělá mi radost, že až na jednu čerstvě danou růži mi tu nic po těch zrádných mrazících nezašlo. Tak to je moje nejčerstvější zpravodajství a už prchám po plánovaných pochůzkách, abych všechno stihla. Hezké léto všem.

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Marie - 12. 6. 2017 14:33
Léto budiž pochváleno..
Taktéž přeji tobě i všem ostatním, ať teplé sluneční dny nám prozáří tělo i duši :-)
2akimoro - 12. 6. 2017 15:43
Vzkaz
Je vidět, že se nenudíš, jen aby ti počasí jakž takž vydrželo. Občas večer sprchlo, což by ti ulehčilo zalévání. Jinak tě obdivuju, že jsi plná elánu. Držím palce ať všechno zvládneš. Jinak hezký letní čas .
3Jana P - 26. 7. 2017 08:26
Jsem zase na pár chvil doma
a tudíž na internetu, ale nevidím na Novinkách žádný cvrkot. Při poslední návštěvě jsem zase WEB 60K nenašla, funguje ještě nebo jej už všichni opustili? Budu ještě večer rejdit po internetu, tak se mi můžete někdo ozvat, zítra dopoledne zase odjíždím. Pokud jsou důvodem neúčasti na stránkách letní radovánky, je to fajn a všem to moc přeju. Ahoj!
4akimoro - 26. 7. 2017 12:10
Letní cvrkot
To víš, že pořád funguje, chodíme sem s Álou, jen tak trochu sporadicky. Naposledy jsem dala něco o Lužici, je to v historii. Já běhám po doktorech a Ála rozmazluje pravnoučka, tak je pořád mimo domov. Jsem ráda, že se občas ozveš. Až budeš doma, tak se pak domluvíme jak s tím zahýbat, aby zase web ožil. Bude to dost těžké, abychom přitáhly lidi. Jára ten má hodně práce kolem hospodářství, já doufám, že se ozve, až budou polní práce za ním a vše bude mít sklizeno pod střechou.
5akimoro - 26. 7. 2017 12:17
Letní cvrkot
To víš, že pořád funguje, chodíme sem s Álou, jen tak trochu sporadicky. Naposledy jsem dala něco o Lužici, je to v historii. Já běhám po doktorech a Ála rozmazluje pravnoučka, tak je pořád mimo domov. Jsem ráda, že se občas ozveš. Až budeš doma, tak se pak domluvíme jak s tím zahýbat, aby zase web ožil. Bude to dost těžké, abychom přitáhly lidi. Jára ten má hodně práce kolem hospodářství, já doufám, že se ozve, až budou polní práce za ním a vše bude mít sklizeno pod střechou.
6Jana P - 26. 7. 2017 19:19
Tak trochu prchám do města před tou samotou a tichem,
které tam vládne (kromě zemědělské techniky, která mi co chvíli projede pod okny), do paneláku, kde už zase nový majitel bytu pode mnou rube a vylepšuje, děti z blízké ubytovny venku vyřvávají, takže zase druhý extrém. Přivezla jsem do Kladna dceři něco zavařeného a čerstvé okurky, dobrým důvodem ale bylo ochlazení, které změnilo domek v dobře pracující calexku (je tam někdy až o 10 stupňů míň, než venku). Domek je sice z nepálených cihel, ale drží dobře chladno, je nepodsklepený a na mokru. Na víkend se má oteplit, tak tam snad bude zase snesitelně, má tam přijet za námi i dcera. Obě vás zdravím a zase se ozvu, až dorazím k počítači. Zatím dobrou noc a mějte se hezky.
7Jana P - 9. 8. 2017 19:44
Zase na chvilku na Kladně, tak se hlásím.
Posledně jsem web 60k zase nenašla. Chtěla jsem vám, děvčata, nahlásit, že vzhledem k pokračujícím zdravotním potížím, které mi dost brání vysápat se do některých vlaků a udýchat stávající podnebí, asi vzdám to setkání s vámi. Jsem ráda, když se dostanu na relax do Kladna, tady si dopřeju dokonalou siestu. Snad přijdou ještě lepší časy, pořád doufám, i když moje doktorka v tom moc iniciativy nevyvíjí. Teď má dovolenou, takže její návštěvu budu muset zase odložit. Pozdravuju a přeju vám lepší zdraví. Ahoj Jana
8akimoro - 10. 8. 2017 09:30
Setkání
Jano nic se neděj, sejít se můžeme i jindy. Ještě nejdeme pod kytky.Já jsem na tom podobně. Alena se k nám taky druží. Ještě nedala vědět jestli přijede. Musíme si to pořádně naplánovat i s alternativu. Jinak ty by jsi to měla nejlepší jet z Prahy Florence kolem devátý hodiny a je to bez přestupů až do Dobrušky Laichterova, což je ode mně kousek,asi 5 minut. V Hradci Králové by k tobě přistoupila Alena. Ta jede z Doks kolem osmí, v Hradci chvíli čeká a pokračuje tím autobusem od Prahy. Jak by ses dostala od vás na Florenc nevím. To by jsi si musela zjistit. To jen tak do budoucna.
9Jana P - 8. 9. 2017 20:55
Hlásím už definitivní návrat do Kladna
a tudíž i k počítači, po kterém se mi stýskalo. Odletěly už asi i jiřičky, které hřadovaly na drátech před domkem a nás - hlavně zimomřivého manžela - vyhnala zimavá rána a deštivé dny. Šestadvacátého srpna se přehnala nad vesnicí průtrž s krupobitím a spláchla obrovský svažitý lán nad námi, po silnici před domkem tekla bahnitá řeka, kterou auta rozstřikovala na fasádu, okna i moje truhlíky s muškáty, dokonalý obraz zkázy. Budu muset požádat starostku o zásah, aby někdo zajistil obnovení strouhy u silnice a voda mohla odtékat. Tak to jsou jen moje malé stesky na občas trudný život chalupáře. Možná byste mi někdo mohl poradit s dalším problémem a to je plísní totálně zdevastovaná moje "Adéla", vinná réva obepínající verandu. Do půle července krásná, dravá s mnoha nasazenými hrozny a najednou listy ztrácí lesk, svrašťují se a barví, hrozny uhnívají. Ani koupený bio-postřik už to nezachránil. Pokud máte někdo zkušenost s vínem, prosím, poraďte, co s tím teď a příští rok. Jinak je tu teď zdejší kraj ve znamení chmelové sklizně, česačka nad námi jede a rámusí už třetí týden. Že je tu hezky jsem si zopakovala předevčírem při cestě autobusem ze Žatce. Jede se většinou po jakési náhorní plošince s dalekým výhledem, jsou vidět "pupínky" Českého Středohoří, táhlé stolové pohoříčko Džbán a naproti se zvedají vlny Krušných hor. Šiky chmelnic, pole s bunkry řopíky, chundelaté listnaté lesíky a vesničky mrňavé jak prdýlky. Mám to tu ráda, pobyt na chalupě ale jen ve "společnosti" nemilovaného manžela si moc nezadá s vězením a netěší. Teď jsem se upnula na přípravu plánovaného několikadenního pobytu v termálech ve Velkých Losinách, ale lázeňský pobyt asi nevyjde. Budu muset zase bydlet někde v penzionu a do bazénu docházet. Doufám, že vydrží koleno po opichu, teď se kromě kolen začíná ozývat i pravá kyčel. Prostě radovánky stáří. Přeju vám co nejméně takových "radovánek", hezké ty poslední dny letošního léta a všechny zdravím.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024