Úvod > Kavárna > Oprava a údržba noutbůku

Oprava a údržba noutbůku

(autor: Jarda, dne: 3.5.2015 22:55)
diskuse

Růženko, tak jsem shlédl návod jak vyčistit NB. No, s některými postupy bych nesouhlasil, třeba mě zvedlo ze židle, jak chlapec tvrdě přejel prsty přes uprášený monitor. Nevím, jestli jsou monitory u NB skleněné, tam by to nevadilo, ale u těch běžných by si takto pořídil pořádné škrábance. S tou vodou to taky nelze brát vážně, jde sice o elektrické zařízení, ale já čistím klávesnici jenom kouskem vaty namotaným na pinzetě a namočeným ve vodě. Klávesnice jsou konstruovány tak, aby bez úhony přežily i zvrhnutý hrnek kávy. Dále ten hoch vůbec ten NB neotevřel, takové "čištění" ať učí děti ve školce. A teď k tomu ventilátorku. To musíš NB otevřít jinak, to musíš vyšroubovat šroubky po obvodu, to poznáš které, on se otevře jako kniha, klávesnici nevydlubuj a neboj se toho, všechno dělají jenom lidé. Myslíš, že ti, co Tvůj NB skládali dohromady věděli o co jde a co montují? Možná vůbec ne. Jak praví staré dobré české přísloví, "Kdo se bojí, ...e v síni." Tím, že ho otevřeš, nic nepokazíš, přece vidíš, kde co je a kam co patří, ono tam moc drátů nebude, většinou jsou tam jenom ty placaté kšandy zakončené konektorem který tam nejde zasunout jinak než správně. Pokud bys spoléhala jenom na opravny, tak z Tebe nikdy žádný pořádný ajťák nebude! V přiloženém odkaze je řešen podobný problém a ke konci diskuze jsou i uvedeny ceny výměny ventilátorku, radši to čti se zavázanýma očima, já jsem svůj odhad dost podcenil. Já si ale myslím, že Tě v servisu preventivně strašili, dokud to pořádně neřve a rotor v ložisku nekloktá tak tomu nic není.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Jarda - 3. 5. 2015 23:19
Oprava a údržba NB
překládám téma do Kavárny
2Růžena - 4. 5. 2015 08:12
ojojoj
2650 Kč ? To bych si došetřila a koupila nový. Já mám právě stejný NB acer jak na tom videu ale ne tak špinavý tu část kde je vrtulka tu dokážu vyšroubovat zatím jen bzučí ale nevypíná takže se ještě nepřehřívá. Mě překvapila fakt ta okena já kupovala vždy nějaké hodně drahé ubrousky určené k čištění monitoru a když si to přeberu tak stejně byly napuštěné okenou stejně tak smrděly jak okena jen stály o 80 kaček víc. Přeinstalování mi nedělali v servisu to by bylo taky hóóódně drahé ,to mi provedl přítel neteře který tomu trochu rozumí a hlavně vlastní program na Win7 .
3Jarda - 4. 5. 2015 08:37
2: Tak vidíš,
když jenom bzučí, tak je mu prd. Na monitor existuje nějaký "Screen cleaner" - sprej a ve víčku je k tomu utěrka z mikrovlákna. Na tu jen pšikneš sprej a monitor otřeš, vydrží to hodně dlouho a stojí to asi tak jako ty utěrky. Já ho použil zatím asi dvakrát, je toho tam na sto let. Tu utěrku z mikrovláken můžeš i prát, dokonce to v návodu doporučují.
Ještě drobná poznámka: Pokud nemáš odvahu se do opravy pustit, začni pomalu trénovat. NB otevři, chvíli se pokoukej co je uvnitř a pak ho zase zavři. Než Ti ventilátorek dodělá, tak si na něj zvykneš. Pro začátek ale raději vyndej baterku, člověk nikdy neví, a bez baterky je NB lehčí.
4Růžena - 6. 5. 2015 16:48
3: 1 Máj
nevím kam to vložit tak volím zde retrovzopmínka
5Jarda - 6. 5. 2015 17:06
4: 1.MÁJ
To je nádhera!!!! Zasloužíš nejmíň Řád Hrdiny socialistické práce!!!
6Hanka - 6. 5. 2015 19:30
4: Růži,
jsi dobrá!!!!
7Helena - 7. 5. 2015 14:04
pěknééééé
Měla jsem prst na myši a zastavovala, abych si mohla důkladně přečíst všechna úderná hesla. Obdiv všem zúčastněným, příprava se na 133% vyplatila.
8Růžena - 24. 6. 2015 06:42
fotit nebo nefotit ?
to si fakt dělají prdel !!!!
9akimoro - 24. 6. 2015 06:54
8:
Koukám, že jsi taky četla, nebo poslouchala. Je vidět, že si dělají z lidí dobrý zdroj příjmů. O nic jinýho nejde. Protože architekt jako takový by měl být rád, že se jeho práce líbí a dostane se do podvědomí lidí. Lepší a lacinější reklamu si ani nemůže přát. Ale opak bude pravdou.
10zorka - 24. 6. 2015 22:36
9: fotky
A to jsem vám chtěla poslat fotku, kde stojím v Pardubicích před Zelenou bránou, jenže nevím, kde seženu toho architekta.
11Růžena - 25. 6. 2015 07:15
10: Zorko
foto dej ještě zákon schválený není . Je to strašná blbost která může napadnout jen poslance místo toho aby zatrhli příval běženců tak řeší takové hovadiny .
12Hanka - 25. 6. 2015 21:20
11: Fotky
Začínám pomalu vše nechápat.Zveřejňování fotek je problematické.Dokonce vím,že některé organizace museli dát podepsat všem svým členům,že souhlasí s případným zveřejněním jejich fotografií-osob. Kvůli soukromí,,,,, proto já už hodně dlouho žádné tváře skoro nikde nedávám.Ale nemůžu říct,že bych s tím souhlasila....

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024