Úvod > Kavárna > Štrapác se stolkem

Štrapác se stolkem

(autor: akimoro, dne: 18.5.2017 05:15)
Tak vám poviprávím jako štrapác mám se stolkem.

Vybrala jsem si konferenční  stolek vzhledem k mému omezenému prostoru. V podstatě  je to stolek dva v jednom. Na běžné použití konferenční stolek , v případě společného oběda více lidí, jídelní stůl. Tak se zbavím jídelního stolu, který se musí stěhovat z ložnice do obýváku a zpět a konferenčního stolku,  nahradím je univerzálním stolem. Nápad to byl hezký. V sobotu ho dovezli až z Plzně, protože e-shop sídlí a sklady má právě tam. Řidič mi krabici vynesl do druhého patra a já byla moc spokojená. Volám zeťovi, že stolek už přišel, ale nemusí spěchat, protože mi jej řidič vynes do patra. Následně jsem se dala do rozbalování a hledala manual. Ten mě opravdu překvapil. Celý manual se skládal ze dvou obrázku, jedne jak vypadá stolek ve složeném stavu a druhý rozložený. Zeť odjel na služební cestu a já člověk co musí mít vše hned, nejraději včera, jsem se pustila do skládání. Nejprve jsem vše rozložila a přemýšlela kudy do toho. Když mi došlo co k čemu tak jsem se pustila do skládání samotného. Nejprve dát dohrady nohy, tedy spodek stolku. Tady nastal zádrhel, trnož se dal dobře sesadit s bočními nohami, ale když jsem tam měla dát podložku a přišrobovat matku, nastal zádrhel. Místa tam bylo jako pro Jezinky, jen dva prstíčky strčíme, nakonec se zádrhel dal překonat, zvítězily mé dva prstíčky a ůzké ploché kleště. A pokračovala jsem dál. Postavila spodek na nohy , snažila se vsadit kování, ale ouha, kování nesedí, je kratší o pár milimetrů. I to se dalo řešit. Z vnitřní strany jsem do něj trochu silněji bouchla a kování zapadlo kam mělo. Teď mi tady zbývala čtyři železa ve tvaru u , která se zúžovala do v. Co teď nasasdit je hladkou stranou nebo tou výsečí k lištám, ke kterým se musí přišroubovat. Nakonec jsem i tento problém vyřešila a rozhodla se přidělat desku. Patřím k lidem dvakrát měř a jednou řež a tak jem zkusila jak hluboku vruty půjdou na nečisto. Zjištění nebylo potešující, vruty projdou skrz lištu a na druhé straně budou vykukovat zhruba dva a půl až tři čtvrtě cm ven, což je špatně, protože na lištách musí ležet prodlužovací desk. Doma mám na deset druhů šroubů a vrutů, tak jsem se jala hledat. Když jsem si myslela, že mám vyhráno,  zjistila jsem, že vrut je pro změnu o co byl předešlý delší tenhle kratší. Dnes nemám čas jít koupit správné vrury a tak budu pokračovat zítra.  


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 21. 5. 2017 00:45
Štrapác...
...No tak smekám a obdivuji. Sice jsem taky často byla "Ferda Mravenec - práce všeho druhu", ale to byla z nouze ctnost. Kdežto Ty jsi skutečně technický typ. Jj a ten "člověk, co musí mít všecko hned, nejraději včera", tak z toho mívají ti mladší ročníky v rodině velice často "pupínky". Stůl určitě již stojí a slouží. Palcuji!
2Marta - 4. 3. 2023 23:37
Štrapác...
ŠIKULA!!!!! To se mi líbí jak ses pustila do sestavování stolku. Asi bych raději dělala, že to neumím ani chytnout do ruky a proto čekám na někoho, kdo to dokáže.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024