Úvod > Kavárna > Výlet do Hodonína

Výlet do Hodonína

(autor: akimoro, dne: 12.6.2023 11:41)
Den první
Já vás všechny zdravím po kratší době jsem zase tady .
Nejprve vám povím něco o městě Hodonín, kde jsme byli ubytovaní v hotelu Krystal.
Hodonín je starobylé město. První zmínka o něm sahá do roku 1169.V té době byl Hodonín Zeměpanským majetkem. V 1464 byl zastaven Janu Kunovi z Kunštátu. Pak Hodonín vlastnilo několik rodů,1512 zdědil Hodonín Vilém z Pernštejna, který jej předal svému zeti Jindřichu z Lipé. Od roku 1594 Byli majitelé Salmové a od ruku1600ŠtěpánIllysházy, další majitelkou byla Kateřina Palffyová, v roce 1649 vyženili panství Opperdorfové, od nich kopili panství 1692 Lichtenšteinové, po nich zdědila panství Marie Antonie Czoborová, naknec koupil panství František Lotrinský.
No a teď trochu něco o našem výletě. První část vletu, nebo první zastávka by v Čejkovicích v balírně bylinných čajů, kde jsme se dozvěděli mnoho a čajích, al e i o lidech, kteří bylinky pěstují a suší. Je to úmorná práce než se čaj dostane k nám zákazníkům a my si na něm už jen pochutnáme. Nevidíme tu všechnu práci, kterou to dá než si sedneme k voňavému článku. Odtud jsme se vydali do Hodonína, kde jsme se ubytovali a šli na večeř. Musím pochválit personál hotelu, který se o nás po celou dobu pobytu vzorně staral a jídlo bylo dobré.
Tady pro dnešek skončím.
Výlet do Hodonína
dsc02890.jpgdsc02891.jpg

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 27. 6. 2023 00:02
Hodonín
To musel být hezký výlet. Já tedy znám jenom písničku "V Hodoníně za vojáčka mňa brali", nikdy jsem tam nebyla.
2Jana P - 27. 6. 2023 16:02
V Hodoníně za vojáčka vzali do první světové i mého dědu Osičku,
velkého patriota tohoto krásného koutu Moravy, rodáka z Velkých Bilovic. Naštěstí válku coby italský legionář přežil. Nedávno manžel při vyklízení garáže objevil malý dřevěný penál, v něm vrtáky, ale kromě toho na víku ještě stále zřetelné razítko Pěší pluk 33 "Doss Alto" polní rota /kulometná/. Mou nabídku Vojenskému muzeu v Praze akceptovali, takže poputuje do sbírek, ještě dneska se dají najít pamětihodnosti. Kdysi jsme s maminkou podnikly několikadenní výlet na jižní Moravu, Hodonín mi nějak vypadl z paměti, ale Bilovice, kde jsme přespávaly, si pamatuji dost dobře. Zvlášť ten výhled ze zdejšího hřbitůvku na neskutečně krásnou Pálavu.
3akimoro - 29. 6. 2023 09:00
Vzpomínka.
Je to moc hezká vzpomínka na předky. Je dobře, že se na ně nezapomíná.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024