Úvod > Kavárna > Výletní restaurace, kavárny a pivnice

Výletní restaurace, kavárny a pivnice

(autor: Jana P, dne: 13.9.2023 17:20)
.

Mají své kouzlo i tady u nás v Kladně. Procházkou pěknou přírodou přijdeš někam, kde tě čeká další smyslové uspokojení, dobré pití nebo i něco na zub. V mládí naše občasné nedělní vycházky s kočárky z našeho sídliště lesem a přes valy bývalé buštěhradské dráhy končívaly v restauraci na Kožově Hoře, která se pyšní i pěknou rozhlednou. Výhledem se tu kochal i Luděk Munzar kdysi ve svém televizním seriálu výšlapů po českých rozhlednách. Letní vedra trávila spousta Kladeňáků i na Záplavách u Kamenných Žehrovic, pěkný výhled je na vodní plochu bývalého zatopeného dolu ze zahrádky restauračky Racek. Večery s oblíbenými trampskými skupinami je dnes proslulá lesní občerstvovna Pod červeným bukem, tam se i stravuje a ubytovává. Moje srdcová záležitost je ale kiosk s velkou zahrádkou u Hřebče, kam se párkrát za léto vydávám sama nebo s kamarádkami na svého turka nebo jedno malé světlé. Potůček, který tu na kraji Bažantnice s koncem sídliště pramení, se asi po kilometru rozlévá do rybníka, pokračuje zásobit vodou koupaliště, potom teče divočinou z křovisk a rákosí do dalšího menšího kachňáčku, tam je zase krásný relax na lavičce. Civilizaci ale brzy připomene rozrůstající se satelit na kraji vesnice, který začíná vytěsňovat i v přírodě zasazenou hospůdku Na Čamrdě s dětským koutkem a posezením. Po dalším půlkilometru obvykle končím na lavičce na břehu největšího rybníka - přehrady v Hřebči. Je tu krásně, klid i přes davy, které sem z Kladna proudí. Potom už jenom na zpáteční cestě tak půlhodinka na Čamrdě, milá podívaná na hrající si děti a dovádějící pejsky a jde se domů. Jak málo někdy stačí k pohodě.

Výletní restaurace, kavárny a pivnice

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 14. 9. 2023 00:14
Také moc hezké
povídání, Jano. Je dobře něco takového mít. Já to mám podobné s Máchovým jezerem a celým Mách. krajem.
dsc05870.jpg
2Růžena - 14. 9. 2023 09:04
kouzlo
to máš pravdu Jano hezky jsi nám popsala a nafotila krásu nejenom přírody , je dobře se pokochat a posedět , pozorovat a pak poutavě popsat okolí Kladna. Díky za fotečky .
3penzista - 15. 9. 2023 19:56
Vzpomínky na Kladno
Moje vzpomínky jsou zdoby, když jsem tam byl v učení. Byla to Učňovská škola místního hospodářství a internát jsme měli v budově YMCA, ulice K nemocnici. Ani jsme nevěděli co se za tím názvem skrývá. Byly tam různé obory, já se tam vyučil radiomechanikem + Tv. Vzpomínám jak jsme chodili na Sletiště, Kožova hora byla kousek vedle, zimní stadion nebyl zastřešený. Ve Vinařicích se stavělo koupaliště a my tam chodili na brigádu. Na pivo (za 1,20 Kčs) jsme chodili i do "Dělňáku", ale naše oblíbená hospůdka byla "U Klose", bylo to naproti kinu. I na Městské lázně vzpomínám. Od té doby uplynulo 65 let.
4Jana P - 16. 9. 2023 17:46
Už bys asi to své staré Kladno, Penzisto, nepoznal
ani já některá místa, která v příspěvku jmenuješ, už neznám. Jsem "náplava", která sem dorazila před 56 roky a město se opravdu hodně změnilo a dál, zvláště v posledních měsících, mění, hlavně s výstavbou nové železniční sítě. Velkou a podle mne velmi pěknou rekonstrukci zažilo Sletiště coby zelená oáza a středisko sportů a pohody, zato Kožova Hora už má zřejmě své lepší roky za sebou. Po rekonstrukci je aquacentrum, zimák, město se rozlézá do šíře a i historický hornický skoroskanzen Podprůhon (známý z televizního seriálu Hvězdy nad Syslím údolí) se tu krčí v sousedství panelákového sídliště. Zdá se mi, že nás v budoucnu pohltí Praha, která dnes už desetitisíce Kladeňáků zaměstnává.
5akimoro - 17. 11. 2023 18:18
Výletní restaurace
Moc hezky napsané a souhlasím, že mají své kouzlo.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024