Úvod > Kavárna > Výzva

Výzva

(autor: akimoro, dne: 19.2.2023 11:31)

Moji milí chodím sem nakouknou a je mi líto, že tu jsou pořád jen starší příspěvky. Zkusme se do toho dát a opravdu zase rozjet pohodový web, přece to umíme.

Míla nám vrátil náš oblíbený web ta k je na nás jak se budeme snažit.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Admin - 19. 2. 2023 12:29
Zatím málo lidí :-)
To je tím, že skutečně aktivních uživatelů je málo. Když začínala šedesátka, provázela to masivní reklama v rádiu, když Šedesátka skončila, brzy na to jsem vytvořil 60k.cz a původní uživatelé měli Šedesátku ještě v živé paměti a tak jich velká část nový web uvítala. Když začalo Káčko zamrzat, lidi logicky přešli jinam. Reinkarnace Káčka do dnešní podoby na sebe nechala příliš dlouho čekat, takže začínáme víceméně na nové stratovní čáře. Pořádnou reklamu si nemohu finančně dovolit, takže musím spoléhat na méně účinné metody, jak sem nové lidičky přitáhnout. Čas od času dělám reklamu na Facebooku (zatím dvě za cca 300 Kč), od zítřka by snad mohl běžet levná reklama na Seznam.cz (celkem jsem do toho dal 1000 Kč). Tyhle peníze jsou jen "drobné", efekt bude minimální. Je to především "běh na dlouhou trať". Hlavně na Facebooku nemohu příliš "tlačit na pilu", to mívá opačný efekt - např. kdybych začal osobně "spamovat" v různých skupinách na FB, lidi by to spíš štvalo. Reklamu každý nesnáší a je víceméně jedno, na co ta reklama je. Taky nemohu zde na webu vydávat jak Miloslav jeden článek za druhým, i to by působilo divně. Ideální by bylo, kdyby se sem registrovali lidi po skupinkách, kde se navzájem trochu znají (třeba z jednoho města, z nějakého klubu seniorů, domova důchodců, zájmového kroužku, U3V, atp.). Byl bych moc rád, kdyby tu byli i lidé, kteří stále ještě aktivně pracují (tedy těsně kolem šedesáti let) a k nim dostat tu informaci o existenci webu je ještě složitější.
Když se zaregistruje člověk, který nikoho už z dřívějška nezná, tak nutně bude rozpačitý a nejistý. To sice časem pomine, ale teprve až se podaří překročit tu "magickou hranici", za níž bude už na první nakouknutí zjevné, že to tady frčí. Prosadit něco na Internetu, byť by to bylo sebezajímavější, je dnes velmi složité. Všeho je spousta a bez reklamy cokoli upadá v zapomění. A reklama stojí peníze. Hodně peněz, má-li být účinná.
Zatím bych se nijak netrápil, jak jsem říkal už na začátku, i kdyby měl web sloužit jen několika málo lidičkám, dělal jim radost a přinášel zajímavé informace, má to smysl :-)
2Jana P - 19. 2. 2023 18:08
Zdravím Tě po letech, Růženko,
Já už tu pár dní řádím v Kavárně i v Klubech, ale mám stejný pocit jako Ty - málo nás. Jako správná zmatkařka jsem se v úvodu zařadila se svým poděkováním Mílovi mezi nováčky webu, ale to snad nevadí. Byly jsme s Tebou a Alenkou jedny z posledních, které webík opouštěly, tak se ho zase pokusíme oživit.
3Marie - 19. 2. 2023 21:26
Tento komentář je dostupný pouze přihlášeným uživatelům
4knihomilka - 20. 2. 2023 08:29
Tento komentář je dostupný pouze přihlášeným uživatelům
5Růžena - 20. 2. 2023 09:30
čas
to chce čas stále zatím pročítám to co bylo ,a bylo toho spoustu ke čtení naše dlouhé debaty kdy jsme s každé srandy dokázali vytvořit ne kopeček ale celou fůru srandy. Mohlo by to i nadále tak být.Věřím že bude.
6Jana P - 20. 2. 2023 19:27
Přiznávám, že vám závidím tu počítačovou šikovnost,
která mne minula a chybí mi taky školitelé: vnuci se mi zabydleli v Praze a zeťové na mne nemají většinou čas a nechci je otravovat. Marušce přeju, aby jí tam v nemocnici nakapali v infuzích hodně elánu a potom to tady rozjedeme.
7alava - 27. 2. 2023 23:48
To jsem ráda,
že nejsem sama, kdo momentálně zápasí s novým, resp. nově nainstalovaným aktualizovaným a já nevím, co ještě, programem Windows. A hlavně nemám ani moc náladu, momentálně taky řeším především zdraví. Snad bude líp. Všem ahoj!
8Marta - 4. 3. 2023 23:51
Optimista III
Na tu starou dobrou 60ku jsem narazila v rádiu a to tak, že do noční linky volala paní, která tam o tomto webu povídala. navnadilo mě to tak, že jsem si ho hned druhý den našla a přidala se. Jenomže teď na noční lince mají daná témata, takže by se muselo počkat na nějaké téma, kam by se to dalo šoupnout. Fakt je, že asi víc lidí ze staré šedesátky v současné době řeší zdravotní stav. Fůra dalších je otrávená z jiných podobných webů atp. Já osobně jsem se na jiném webu taky nechytala. Ale věřím, že to dopadne dobře.
9Miloslav - 5. 3. 2023 01:10
Tento komentář je dostupný pouze přihlášeným uživatelům
10Marta - 5. 3. 2023 22:50
Poděkování za přivítání
Děkuji moc za přivítání Miloslave. je to hodně milé. No, možná půjde jen tak počkat na nějaké vhodné téma Noční linky v radiu ( je od 23.00 do 1.00 následujícího dne), dám příklad "Co rádi čtete", děláte, máte rádi a šup do debaty povídání o šedesátce. Jenomže problém asi bude se do radia dovolat. Je tam dost volajících. V každém případě to opravdu chce čas. A neboj Miloslave, reklamu si budeme dělat sami tím, že o webu budeme povídat kde se dá. Určitě tady bude zase příjemné a milé prostředí, kde si budeme moct popovídat a poznat se s novými příchozími. Zdravííím.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024