Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Čas bramborových natí

Čas bramborových natí

(autor: knihomilka, dne: 20.9.2015 12:59)
Vzpomínka

Rok s rokem se sešel. Zas uložené brambory a cibule ve sklepě. Blažený pocit. A zima může začít! Okamžitá ochutnávka ještě tentýž den. Výborné. Září, přelom léta a podzimu, sklizeň brambor nabírá na tempu. Ržání koní se ztrácí. Na obzoru stoupá dým k nebi s vůní pečených brambor a mládí.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1alava - 20. 9. 2015 17:28
Dým z bramborové nati...
...sotva kdy ještě ucítím, ale ty brambory z popela, ty jsem letos mohla mít, když se pálil klest. Ovšem, kdo by to do noci hlídal, tak jsme ohniště ulili. Naposledy jsem z nich totiž měla uhlí. Doporučuji každou zvlášť zabalit do alobalu.
2akimoro - 20. 9. 2015 17:39
brambory
Připomnělo mi to když jsme jako děti chodili na brigádu. Každý dostal úsek který musel vysbírat a za traktorem zapojený čert nám neustále přiorával nové řádky. Čaj byl na poli ve velkých termoskách horký. V poledne přijel předseda a přivezl spoustu buřtů a chleba. mi si je opékali nad ohýnkem. Tuhle idilku už dnešní děti neznají. Dnes by se za to honilo po soudech za zneužití dětí a my jsme se těšily na sběr brambor a vůbec nám nevadilo, že musíme pracovat.
3zorka - 21. 9. 2015 11:21
Brambory
Uložené brambory a cibule ve sklepě? Ani náhodou. U nás se teprve objednávaly. A zima, že může začít? Taky ani náhodou. Kdybych byla vládní činitel, zimu bych zakázala. Naštěstí má být hezký podzim. Každý podzim jsme tu pálili nějaké klestí. Brambory jsme sice nepekli, protože byly buď tvrdé, nebo spálené. Ale zato ty buřtíky na klacku! Letos si netroufneme ani škrtnout sirkou. Přistože trochu zapršelo, stejně je všechno suché jako troud. Doháníme to grilováním, i když je to trochu "masňácký"
4knihomilka - 21. 9. 2015 12:38
Čas bramborových natí
Čas bramborových natí je vzpomínkou na dobu mládí nikoliv na současné dění. :-)
5zorka - 21. 9. 2015 14:11
4: Vzpomínka
Vzpomínka chybí. Nebyly pole, nebyly ani natě, nebyly ani opečené brambory. Jsem holt u chudého, museli jsme vzít zavděk buřty :-)
6Růžena - 22. 9. 2015 07:47
brambory
zrovna včera odpoledne jsme je z popela krásně upečené jedli samozřejmě jsme k nim měli i kousek kuřecího. Jinak ve sklepě 2 metráky jsou uskladněné a cibule taky brambory letos náš statek prodával za 600Kč za metrák jsou krásné a myslím si že i levné

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2023