Úvod > Kluby > Autorská literární tvorba > Dobročinné nadace

Dobročinné nadace

(autor: akimoro, dne: 21.4.2015 12:07)

Nedávno jsme tady probírali nadaci Dobrý Anděl. Tenkrát jsem se vyjádřila k nadacím ne příliš lichotivě. Dnes bych to chtěla uvést na pravou míru.

 Moje špatné zkušenosti mně vedly k ukvapenému závěru. Nedalo mi to, a jak víte jsem šťouravá dokud tomu nepřijdu na kloub. To se stalo i v případě nadace Dobrý Anděl. Zjistila jsem, že jejich aktivity jsou průhledné. Každá koruna, která na účet přijde je opravdu darovaná. Navíc každý dárce dostane e-mail, ve kterém je komu jeho peníze byly přiděleny .Můžete si vybrat jestli chcete dávat peníze určité  osobě nebo to necháte na nich a oni vám dají vědět komu vaše peníze přidělili. Opravdu mně to překvapilo. Musím se omluvit za svou skepsi k nadacím. Je vidět, že aspoň jedna dělá čest svému názvu. 


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Inka - 21. 4. 2015 21:17
Slyšela jsem na ně chválu.
Kdo je hodně nemocný a hradí mu to pojišťovna, když zbydou peníze na konci měsíce, daruje je právě na Anděla.My na kostní dřeň- kamarád s tím pomáhá a víme taky kam se finance valí.
2zorka - 22. 4. 2015 09:59
1: Dobrý anděl
Ráda jsem si přečetla, že nějaká nadace je takhle průhledná. Nadace, která pořádala kyblíkovou výzvu, vybrala hodně peněz po celém světě, ale z větší části tyto peníze šly jako platy organizátorům. To naštve.
3akimoro - 22. 4. 2015 16:57
2:
Vím, že většina nadací spotřebuje 70-80 procent pro svoje potřeby a pak teprve co zbude, cirka 20 maximálně 30 procent, jde potřebným. To jsem si taky zjišťovala. Proto ta moje skepse vůči nadacím.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024