Úvod > Kluby > Turistika a cestování > Výlety pro seniory

Výlety pro seniory

(autor: Miloslav, dne: 12.9.2013 14:05)
To správné místo, kam dávat odkazy na weby neziskových organizací, které připravují výlety pro seniory.

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Miloslav - 12. 9. 2013 14:07
Diakonie ČCE
Jedná se o velmi mladý web, předpokládám, že nabídka výletů se bude časem rozšiřovat. Jisto je, že to nebudou maskované "předváděcí akce" :-)
2Inka - 13. 9. 2013 10:44
Procházky neznámými i známými místy Prahy
Na tomto blogu moc ráda courám....
Tak se s vámi podělím.Každou neděli a středu /často/přibývají novinky.
3Helena - 15. 9. 2013 08:24
nad 55 let
Některé cestovky nabízejí dotované zájezdy pro seniory nad 55 let. Např. zde:
4Hanka - 15. 9. 2013 21:35
Senioři v ZOO
Včera jel plný autobus našich seniorů do ZOO Ostrava.Vyjížděli jsme s deštěm a celkem jsme byli zklamaní.Během dne se však počasí zlepšovalo a nakonec zasvítilo i sluníčko. Byl Den seniorů a při této příležitosti bylo volné vstupné.Svezli jsme se vláčkem,prošli obrovský areál....Byli jsme sice unaveni,ale spokojeni.Někteří navštívili ZOO naposled ještě ve školní docházce.Takže tento výlet byl pro ně opravdovým svátkem.Jiní byli šťastni,že se mohli kouknout na nově upravené pavilony a na zvířátka,která dokážou dobít člověku potřebnou energii.
5Hanka - 12. 10. 2014 10:19
Čeladná
Obec ležící v nadmořské výšce 430 mnm se nachází v okrese Frýdek-Místek V roce 2000 zde bylo otevřené největší golfové hřiště.Od té doby se tato obec stala velice vyhledávaným místem .
Žije zde necelých 3000 obyvatel jejichž průměrný věk je 39 let.
Díky týdennímu pobytu bohumíňáků se celkový průměr,ale také počet obyvatel zvýšil.Malebná velmi dlouhá obec v jádru Beskyd se nám všem líbila.Skvělé vycházky do blízkého i delšího okolí,návštěva Daňčí obory,golfového hřiště, sportovní soutěže,návštěva perfektní cukrárničky s lidovými cenami,to vše je nádherný zážitek.Mohu všem,kteří mají rádi lesy,plně doporučit.
6Inka - 12. 10. 2014 11:53
5: Teda vy jedete
Člověk se ani nevzpamatuje z jedné akce a už je tu další.To jsou všechno akce po důchodce nebo pro Domovy seniorů? A jedou stále titíž? Čeladná a Čeladenka- tam jsem kdysi byla...Ale to se muselo změnit...
Přišla jsem na to, proč jsem nemohla sem psát články a opravovat ,neměla jsem tu tužtičku u povídání .Byla jsem trvale přihlášená.Jak jsem se odhlásila a znovu přihlásila/ne trvale/ tužtička se mi ukázala....
7Hanka - 12. 10. 2014 21:04
6: Ne ne ne!!!!
My nejsme Domovy seniorů ani Domovy důchodců. Jsme Senior klub,kam se může za minimální zápisné přihlásit kterýkoliv obyvatel našeho města nad 60let.Akce vymýšlím s několika spolužačkami či kamarádkami.Obrovské akce - většinou sama.Ale baví mě to ,lidi dle mého mínění jsou spokojeni a to je hlavní!!!!
8akimoro - 13. 10. 2014 07:07
1:
Mílo Klikla jsem na tvůj odkaz a pc mi zdělil, že stránka nenalezená. Tak nevím, jestli si vzali dovolenou, nebo rychle zmizeli, aby se neobjevila jejich pravá činnost.
9Jana Š. - 28. 12. 2016 18:53
Výlety pro seniory z Prostějova a okolí
Pod názvem Filemon & Baucis se skrývá jednak obchůdek pro seniory a jednak organizátor výletů pro seniory. Jednodenní výlety se uskutečňují s podporou Zdravého města Prostějov od roku 2014. Tehdy to bylo 18 výletů, další rok jich bylo přes 30 a v roce 2016 víc jak 40.

Většinou jezdíme po střední Moravě. Občas ale samozřejmě zamíříme i kousek dál. Důležitá na výletě je pohoda. Nikam se nehoníme, společně poobědváme a zbývá i dost času na kafíčko. Ale rozhodně to neznamená, že by na výletech byla nuda. Každý výlet je originální. O některé byl dokonce takový zájem, že se opakovaly. Kromě návštěv hradů a zámků hodně lákají výlety spojené s plavbou na lodi. První takovou projížďku na lodi jsme spojili s prohlídkou skanzenu ve Strážnici. Přístaviště je hned vedle.

Další rok jsme si prohlédli z lodi jiný úsek Baťova kanálu a odpoledne navštívili hřebčín v Napajedlech. Tuto trasu jsme jeli dokonce třikrát a to autobusem s kapacitou 59 výletníků. A nejspíš ji budeme příští rok opakovat. Myslím ale, že stejně se líbil i výlet lodí po Brněnské přehradě. Předtím jsme si ještě prohlédli monumentální hrad Veveří, který ční nad přehradou.

A o co byl ještě velký zájem? Třeba o exkurzi ve firmě Marlenka. Koho by nelákalo podívat se zblízka, jak se dělá skvělý medový dort! Prohlídka je samozřejmě spojená s ochutnávkou. Myslím, že stejně zajímavá byla i exkurze ve výrobním družstvu Slezská tvorba. Nejen, že jsme viděli, jak vznikají tradiční skleněné vánoční ozdoby, ale sami jsme si vyzkoušeli jejich zdobení. Odpolední procházka po Opavě a návštěva Slezského muzea krásný zážitek jen korunovala. Myslím, že do Opavy se také ještě vrátíme.

Tradičním místem, kam jezdíme každý rok, jsou lázně Luhačovice nebo poutní místo Svatý Hostýn. Nejvydařenější bylo asi spojení návštěvy Hostýna s exkurzí v továrně ohýbaného nábytku TON v Bystřici pod Hostýnem.

Překvapivě velký zájem byl také loni na jaře o výlet do nedaleké Olomouce. Mnozí sem jezdí nakupovat nebo na úřady, ale po pravdě, kdo si kdy prošel historickou část Olomouce s průvodcem? Tak my prosím ano. A odpoledne jsme zamířili na jednu z pevností v okolí města. Vlastně už na oběd. Ve stylové restauraci na fortu v Křelově jsme poobědvali a potom následovala prohlídka zdejšího muzea.

Asi bych psala dál a dál, ale mrkněte na web. Z něj můžete prokliknout i na facebook, kde jsou fotky z výletů.
10akimoro - 29. 12. 2016 09:37
Výlet pro seniory
Vaše výlety jsou lákavé a je dobře, že je pořádáte. Jen vašim seniorům závidím, že se jich nemůže účastnit víc seniorů z našeho webu. Jsme zde z celé České republiky a tak pro mnohé z nás je jednodenní výlet nemožný. Jet přes celou republiku tam i zpět v jeden den je mnohdy díky spojům nemožné. Škoda, že se nepořádají víkendová setkání. Jistě by se nás zúčastnilo víc.
11akimoro - 29. 12. 2016 10:17
Výlet pro seniory
Vaše výlety jsou lákavé a je dobře, že je pořádáte. Jen vašim seniorům závidím, že se jich nemůže účastnit víc seniorů z našeho webu. Jsme zde z celé České republiky a tak pro mnohé z nás je jednodenní výlet nemožný. Jet přes celou republiku tam i zpět v jeden den je mnohdy díky spojům nemožné. Škoda, že se nepořádají víkendová setkání. Jistě by se nás zúčastnilo víc.
12Jana Š. - 29. 12. 2016 11:43
11: Další plány
Děkuji. Organizování výletů mě baví a snad je to i poznat. Ale přece jen to nějaký čas zabere, takže přemýšlím zatím opatrně o rozšíření nabídky. Možná by se to mohlo týkat odjezdů z Přerova. Dál, než na střední Moravu si zatím netroufám. Ale znáte to, nikdy neříkej nikdy. Není ale vyloučené, že bychom se mohli potkat. Uvažuji o účasti na pražském veletrhu Aktiv 55+ (dříve For senior) 6. - 9. 4. na výstavišti v Letňanech. Tam bych ráda prezentovala naše aktivity a získala nové kontakty a inspirace.
13alava - 29. 12. 2016 18:53
Výlety...
Jano Š. především tě vítám na našem webíku. Informace o tvých aktivitách jsou bezva, ale nevím, zda se toho někdo chytí. Jak už psala Růža - akimoro - jsme z různých míst ČR a už sem chodí bohužel málo lidí a ti z Moravy už na výletování asi moc nejsou. A pro nás ostatní je to opravdu dost z ruky. Aktivita je to obdivuhodná. Náš senior klub vyjede na výlet max. 3x do roka. To třeba bohumínští, ti jsou na výletě i víckrát do týdne. Třeba se ti někdo z nich ozve.
14Jana Š. - 30. 12. 2016 17:46
Výlety po Moravě
No, dala jsem na web zprávu o našich výletech částečně jako inspiraci, částečně pro to, abych viděla vaše reakce. Určitě mi to pomůže v plánování dalších akcí a v případě většího zájmu se samozřejmě nebráním zorganizovat výlet s odjezdem z jiného místa, než doposud. Všechno se vyvíjí, takže uvidíme...

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024