Úvod > Kluby > Tvoření, domácí práce, koníčky > Jak jste si nás vychovali takové nás máte.

Jak jste si nás vychovali takové nás máte.

(autor: akimoro, dne: 9.9.2013 08:18)

Tak jsem napsala texst a svou hloupostí jsem si ho smazala, nu což začnu znova.
Včera zpívala Stará parta písníčku o vztahu rodičů a dětí. Rodiče si stěžovali  na své děti a ti jim odpovídali ,, Jak jste si nás vychovali takové nás máte".
V písničce je hodně pravdy. Když se děti vychovávají k poctivosti, pravdomluvnosti,úctě ke stáří, vidí příklad doma, rodina klade důraz na vzdělá jako na bohatství a úlohu peněz dá do kolonky méně důležté, tak se od zvyklostí rodiny příliš neodchýlí ani v téhle době.Když ovšem rodiče kladou peníze na první místo, tedy nejdůležitější součást života tak ve výsledku spláčou nad výdělkem. Od pradávna se vždycky mladí museli starat o své rodiče. Někdo se staral líp jiný hůř. Někdy se sepisovali smlouvy o vejminku. Ani tady nebyla záruka, že děti dodrží co je ve smlouvě napsané . Ale když děti vyděli doma, že se jejich rodiče dobře starají o své rodiče, tak děti tu úctu ke stáří vstřebávali nenásilnou formou až do dospělosti a pak brali povinost postarat se o své rodiče jako samozřejmost.I dnes můžeme najít takové rodiny,jen je třeba se rozhlédnou. Lidé slušní i hamižní a sprostí tu byli vždycky, jen o těch slušných se nemluví. Oni nestojí o zvláštní pozornost, protože pro ně je slušnost samozřejmostí. Nejsou to křiklouní, aby na sebe upozornili. Stojí vpozadí a slušnost jim nedovolí se do sporů mýchat. Raději ustoupí než by se dohadovali s neurvalcem.
Je zvláštní jak takový dobře cílený texst písně může člověka donutit k zamyšlení.

 

 

 

 


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 9. 9. 2013 09:54
Děti
Mám dceru, která je ke mně víc jak pozorná. Je to ženská do nepohody a někdy žasnu, co všechno zastane. Za nic bych ji nevyměnila. Syn byl vychován spolu s ní, ale jsou rozdílní. Změnil se, když založil vlastní rodinu. Nemá na mámu čas, ani na telefon. Je zahlcen svou rodinou, které věnuje veškerý čas. Na druhé straně jsem ráda jako máma, že mu to v osobním životě klape. Žiji u dcery a nemám si nač stěžovat.Je skvělá.
2Zoja - 10. 9. 2013 18:52
1: Děti
Mám také dceru a syna. Myslím, že u kluků je taková věc dost běžná. Můj syn byl vysloveně mamánek - ne ve smyslu přepečovávání ale ve smyslu vztahu. V době jeho dětství a mládí jsem si s ním mnohem více rozuměla než s dcerou. Teď je situace opačná. Syn zavolá, jen když se potřebuje na něco zeptat :-). Naštěstí mám skvělou snachu, která si ráda popovídá, i s vnukem přijede, a tak mi informace o jejich životě nechybí. A když něco potřebuji, mohu se na obě děti obrátit a vím, že se budou snažit udělat, co je v jejich silách.
3Kvetka - 12. 9. 2013 14:01
Děti
Mám tři syny, z nich 2 vlastní a jednoho nevlastního.který je z nich nejstarší.
Žiju v rod. domku, který sme s manželem a nejmladším synem upravili na dva malé byty. Syn je zatím svobodný, s pokorou mi pomáhal v nemoci svého otce a nyní po jeho smrti je mi oporou. Je slušný a ohleduplný. Starší chlapci mají své rodiny a děti v pubertálním věku a vzájemně si vyměňují zkušenosti.
Je to legrace, když mi je sdělují ? Dokonce mi ten druhý řekl, jak jsi s náma mohla tu pubertu přežít? Přežila a nedělala z toho žádný "problém", vzpomínám na to pěkné.
V dnešní době internetu jsem s nimi prakticky v trvalém kontaktu, a pokud nechatujeme, tak si vyměňujeme mailem zážitky, hlavně oni posílají.
Je to příjemné čtení, neboť některých aktivit se také účastním !!
Tou poslední akcí byly závody kanoistů z Týniště n.Orlicí, přes Labe s ukončením v loděnicích na Chrudimce. Je to o tom, že mladí lidé potřebují mírně "řízenou" mimoškolní aktivitu, aby nezvlčily? Je to více na rodičích, aby při práci stihli dohlédnout na děti, ale ve výsledku se jim to bohatě vrátí !!

Akimoro má pravdu, více křičí "do světa" ti potrefení zlobou, bohužel se jim to někdy stává zvykem a otravují tím život v okolí ?

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024