Úvod > Kluby > Tvoření, domácí práce, koníčky > Malá hrdinství kolem nás

Malá hrdinství kolem nás

(autor: akimoro, dne: 23.3.2017 13:15)

Dík dobrým lidem.

I na mně došlo, když mi byl zjištěnkarcinom a já se musím podrobit léčbě. Přišlo to jako rána s čistého nebe,ale nedá se nic dělat. Na druhou stranu jsem díky nemoci potkala pár zajímavých lidí a hodbých lidí.Proto jsem se rozhodla vám dnes o nich napsat.

Stalo se a já musela jít na mamograf, kde mi byl zjištěn karcinom. A hned se roztpčila mašinerie kolem léčby. Biopsie a další vyšetření, šlo to jak na běžícím páse a než jsem se nadála, byla jsem postavena přd volbu kde chci podstoupit léčbu. Mohla jsem si vybrat mezi Hradcem králové a Rychnovem nad nad Kněžnou.. Rychnov se mi zdál víc po ruce a tak volba padla na něj.

Hned při první návště jsem věděla, že moje volba byla správná. Vešla jsem do čekárny a chvíli čekala. Vyšla usměvavá sestřička Dana Šačková a zvala mně dál do ordinace, kde seděla na židly příjemná, usměvavá paní doktorka Bašová, která mě vlídně přivítala a řekla pár milých sůov. Brazy jsme se spolu domluvily, že mi nebude nic zastírat a mlžit do nesrozumitelných frází.. Tím se vše vyjasnílo a ona mi vysvětlila pěkně co mě čeká a jak bude následná léčba pokračovat, jaká úskalí mě čekají a na co si mám dát pozar. Ochotně odpovídala na mé hloupé otázky s velkou ochotou. Domluvily jsme se kdy přijdu na odběr krve a následně na chemoterapii.

Sestřičky v Rychnově na onkologii jsou také moc milé a dávají vám pocítit, že jim nejste lhostejní.

Další příjemné setkání bylo se sestřičkou Zuzanou Netolickou, která mi dělala odběr krve

Její laskaví přístup a ohleduplnost mě zaskočily. Po mých zkušenostech s dešním zdravotnictvím jsem byla mile překvapená., že takový lidé se ve zdravotnictví ještě vyskytují. Jejich laskavý přístup k nám pacientům, nám ulehčuje náš úděl a lépe se nám daří zvládat tu nepříjemnou potvoru v podobě nemoci.

Následně jsem šla druhý den na chemoterapii. V jedné místnosti nás bylo víc. Někteří seděli v křeslech jiní leželi na lůžku.Mezi námi pobíhala neúnavně sestřička Zuzana Netolická.. Napichovala ifuze a kontrolovala zda je vše vpořádku. My pacienti se mezi sebou bavíme a sestřička chvilkama vztupuje nevtíravě do našeho hovoru a tím dává najevo a tím nám dáva najevo, že jsme tady dobře a ona se snaží všemožně nám dát najevo, že jí nejsme ůhostejní a ona se nám snaží pomoct. Tím vytváří příjemné prostředí, že snadno zapomínáme , kde jsme.Občas nakoukne sestřička od paní doktorky Dna Špačková prohodí pár milých slova a ne zřídka se objeví ve dvěřích hlava paní doktorky Bašové, aby se zeptala, zda je vše vpořádku a nikomu nic není.

Je ne škoda, že se o takových lidech nikde nemluví. Je to dané jejich vrosenou skromností. Oni svůj přístup k nám berou jako samozřejmost a nedělá jim potíže k nám přistupovat s účastí. Snad ani nevědí jak nám pomáhají. Já se zase přesvědčila, že slušnost v našem zdravotnictví není přežitek. Jsou jen lidé skromní,kteří dělalají svou prááci s láskou a nečekajížádnou odměnu. To je důvod proč jsem se rozhodla o nich napsat. Zaslouží si naší vděčnost, aby s e o nich vědělo aspoň na našem skromném webu.

Je to moje poděkování všem zaměstnancům stacionáře onkologického oddělení v nemocnici v Rychnově nad kněžn


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Jana P - 23. 3. 2017 18:19
Tak proto ta dlouhá pauza na webu,
když nám jedna z nejpilnějších přispěvatelek onemocněla. Moc držím palce, aby ses´brzy uzdravila, tak jako ty tisíce jiných před tebou. Určitě se mezi ty hrdinky můžeš počítat i ty, doktoři potřebují takové silné pacientky, jako jsi ty. Určitě bude líp!
2Marie - 23. 3. 2017 20:59
Poslání
Vlídné slovo a dobrý přístup, mívá pro pacienty nedocenitelný účinek. Je velká škoda, že ne každý z ošetřovatelského personálu tohle dokáže... Je to dar. Je dobře, Růžo, že ses s tím setkala právě ty. Zasloužíš si to. Co děláme pro jiné, to se nám vrací.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024