Úvod > Kluby > Tvoření, domácí práce, koníčky > Psí život

Psí život

(autor: akimoro, dne: 13.10.2013 07:53)
Nevím kam by se to hodilo, tak to dávám sem.

Psí život

Loni se dcera se zetěm a dětmi rozhodli pořídit psa. První co bylo je porada jaký pes by to měl být. Hlavně dobrý hlídač, hodný k děte, aby nebyl agresivní a svéhlavý. Vyhrála to krátkosrtstá kolie.

Další krok byl najít dobré chovatele. V Čechách jich mnoho není, tak volba byla rychlá. Neměli to být chvatelé, kteří mají fabriku na štěňata. Volba padla na chovatelku ze Slatiňan. Bohužel nakonec si paní jedinou fenku která se narodila nechala sama, přestože byla domluvená s Danou, která jí měla odebrat. Tak začal maraton za psem nanovo. Nakonec našli chvatelku s Karlových Varů a ta měla štěňata k odběru. Rozhodování netrvalo dlouho, celá rodina vyrazila směr Kar. Vary. S velkou slávou si přivezli Bandyho, který měl veškerá očkování, základní výcvik, doklady o původu a mezinárodní pas ( nevím jestli to jsou správné názvy).

Když už je Bandy v rodině potřebuje taky své bydlení.Úmyslně říkám bydlení, protože to psí bydlení by mohli psovi bezdomovci závidět. Bouda zateplená s ložnicí, nad ní stříška s krytinou, okapem, místo pro odpočinek před boudou. A pořád není voliera hotová. Vždycky někdo z rodiny přijde s něčím co chudákovi Bandymu v bydlení chybí. Pokud bude Ondra, zeť takhle pokračovat bude mít pes hotovou psí rezdenci.

Zavřít Bandyho do voliery, která je pro něj určená, to ani náhodou, přeci tam chudák nebude sám. Vždyť by se mu stýskalo. Aby se nenudil, když není rodina doma, má silnou prošívanou deku na zápraží před verandou. Musí vidět do ulice na chodící lidi, protože nemůže být zavřený celé dopledne.

Ani krmivo nemůže mít to co většina vesnických psů. Občas dostává i pamlsky. Večer jde Dana se psem běhat, protože, běhat kolem zahrady mu přeci nemůže stačit.

Bandy díky péči páníčků vyrost v pořádného hafana a nastal problém s pošťačkou. Prý se bojí přijít ke schránce, jak na ní vystrčí Bandy hlavu tak se lekne. Co nam tom, že je to mírumilovný pes, je to pořád pes. Musí se zvýšit plot. Přistavět větší sloupky a plot zvýšit. Je hotovo, ale jen zdánlivě.

Aby toho nebylo málo, tak se musí upravit i zahrada psím potřebám.Kudy Bandy běhá má vydupané cestičky , aby nemusel šlapat v blátě, když zaprší, je třeba vysypat cestičky pro Bandyho oblázky. On totiž ignoruje cestičky vyložené dlaždicemi. Dana sedne ke stolku a začne malovat plánek teritoria, který si Bandy svým běháním vyznačil. Plánek je hotov vše naplánované, oblázky, obrubníky a černá folie nakoupené a teď už jen práce. I to je již hotové a teď jen přemýšlím co bude další na řadě.

No skrátka Bandy je pán a já říkám, jestli se ještě jednou narodím, chci být psem u Sychrovských, kde se celá rodina stará, aby Bandymu nic nechybělo.

Do galerie vložím pár fotek pod názvem Bandy.

Obrázky ze související fotogalerie

472_pa080069.jpg473_pa080070.jpg474_pa080073.jpg475_pa080074.jpg476_pa090084.jpg477_pa090085.jpg478_pa090088.jpg479_pa090091.jpg

Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1zorka - 13. 10. 2013 12:12
Bandy
Pes je pro člověka zpestřením a pomáhá vychovávat děti. To, co rodina pro něj dělá, je moc dobré. Tak by měl žít každý pes. Být milován a být členem rodiny.
2Růžena - 14. 10. 2013 08:20
Bandy
Ten se má !!!!! Lásku kterou mu rodina dává jistě oplácí tak jak to jen dovedou psí miláčci.Pes a pošťák nevím proč tomu tak je ,ale ve většině případů se fakt nesnáší.Ten náš je vyjímka ,tomu nevadí ani pošťačka ani ostatní lidé.Co mu vadí jsou letadla .Pobíhá po dvorku hlavu upřenou do oblak jen uslyší zvuk letounu tak začne cirkus a jak se ukáže bílá čára za letounem tak vyvádí jak blázen .To nikdo nechápe proč tomu tak je.Někdy o tom přemýšlím a napadá mě jen jediné ..v mynulém životě byl zřejmě pilot nebo letadlo !!!
3knihomilka - 14. 10. 2013 09:42
Psí život
Krásný pes. Kdysi dávno jsem měla také kolii, dlouhosrstou. V současné době pejska nemám, ale doufám, že příští rok se dočkám.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024