Úvod > Regiony > Královéhradecký kraj > Adventní trh v Náchodě

Adventní trh v Náchodě

(autor: akimoro, dne: 29.11.2014 19:16)

Ráno mě vyzvedla dcera Dana a vyrazily jsme k Náchodu. Původně měla mít školení, ale pro malou účast bylo školení zrušené.A tak jsme zůstaly obě. Před sedmou jsme dojely k jídeně Rubeny. Po chvíli se dostavili pořadatelé a vpustili nás do vnitř. Nanosily jsme zboží a já se porozhlédla po okolních stolech. Bylo vidět, že účast bude veliká, ale i zboží vykazovalo svou kvalitu. Byli tam jen šikovní řemeslníci, tak bylo na co koukat. Po nás se dostavili další řemeslníci a vybalovali své zboží. Lidé a jejich zboží slibovali dobrou úroveň prodeje, což se posléze po otevření trhu potvrdilo. Já měla možnost si s některými řemeslníky pohovořit před začátkem a dověděla jsem se mnoho užitečných věcí. Mezi jiným, že je webová stránka Pinterest, kde je možné najít návody na různé ruční práce a také je možné koupit i material . Zatím o tom nic moc nevím, podívala jsem se jen zběžně. Zdá se, že bude dobrá. Je hlavně pro lidi co nevydrží sedět s rukama založenýma.

 Další věc kterou jsem se dověděla bylo, že existují dva způsoby cupování (filcování). Jeden je suchou cestou za pomocí cupovací jehly a druhá je mokrou cestou za pomocí mýdla. Ale o filcování by nám mohla víc poradit Alvína. Já jsem se jen naučila cupování jehlou. Je to zajímavá práce a jistě si jí vyzkouším.

 Takhle bych mohla pokračovat ještě dlouho. Vyprávění o jednotlivých řemesel by bylo dlouhé. Tak místo dlouhého vyprávění vám dám pár fotografii pro představu pod názvem galerie Advent v Náchdě.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1knihomilka - 2. 12. 2014 20:02
Adventní trh Náchod
Dle fotografií v galerii to byl den plný zajímavostí, nápadů a inspirací.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024