Úvod > Kluby > Vaření, recepty a triky > Koláč

Koláč

(autor: akimoro, dne: 28.8.2013 17:37)
dozráva různé ovoce a já jsem pořád línější se dělat se složitými koláči. Tady je jeden jednoduchý.

Velký kelímek jogurtu (já používám valašský nebo choceňský, ty jsou dostupné všude), kelímek polohrubé mouky, 1-2 vejce, půl kelímku cukr krupice nebo krystal, půl kelímku oleje, jeden prdopeč, zamíchám a vyleju na plech ( já dávám pečící papír, ale je možné plech vymazat a vysypat), čerstvé ovoce ( nejlepší jsou švestky, broskve, meruňky a pod.), udělám drobenku (také se říká žmolenka), a vrch koláče posypu dám upéct.
Dobrý rychlý koláč je na světě. Není můj, dostala jsem recept, ale osvětčil se.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1Tereza - 30. 8. 2013 20:24
Rajčata
Pokud máte hodně rajčat a nevíte co s nimi,tak poradím.Takto zavařená rajčata se hodí na rajskou omáčku.Dochutím jí kečupem a přidám cukr.Je to výborné. 1kg rajčat,1lžička soli,1lžička cukru,2 bobkové listy,1 lžička tymiánu,2 zrnka nového koření,2 zrnka pepře,2 lžíce octa.Rajčata se rozkrájí podle velikosti na čtrtky,menší na půlky,záleží na tom jak chcete vy.Všechny přísady do nich přidám,zamíchám a nechám do druhého dne odležet přikryté v chladnu.Dám do sleniček a sterilizuji,asi 20 minut.Já zavařuji ze 3 kil.Vřele doporučuji.Tento recept jsem dostala od kamaráky.
2akimoro - 31. 8. 2013 06:26
1:
Tenhle recept s tím tymianem vyzkouším.Já ho nedávám. Dávám skoříci a hřebíček.Jinak dávám stejné koření jako ty. Rozvařím, propasíruju a dávám do sklenic.
3Růžena - 31. 8. 2013 09:02
rajčata
dobrý nápad vyzkouším.Já z rajčat dělávám a zavařuju spoustu leča.Na sádlo nakrájím dvě kila cibule ,2 kila paprik,cuketu ta dokáže lečo pěkně zahustit,nakonec spařená a oloupaná rajčata ,přidám jedno deko,osolím ,okořením a dusím.Nakonec přidám rajčatový protlak trochu cukru a kečup obyčejný a ostrý. Ještě vřelé plním do sklenic zavíčkuji a převrátím dnem vzhůru.Nezavařuji.S vnučkou ho jíme pak jen ohřátý bez vejce a klobásky s chlebem.
4Tereza - 31. 8. 2013 11:38
Lečo
do sklenic také dělám,přidávám i cuketu.Mám recept na džem z rajčat,na matesy z cukety,na piccu z cukety a na sekanou s cukety.Recepty mám vyzkoušené.Pokud by měl někdo o nějaký recept zájem,tak napište,ráda ho předám.Nechci je sem všechny psát,možná je znáte.Podle přání napíši třeba všechny.
5Lenka - 31. 8. 2013 11:46
4: Recepty
Jestli máš, Terezo, recepty vyzkoušené a osvědčené, bylo by škoda je sem nedat. Jen by to asi chtělo dát je jako samostatné téma cuketa, lépe by se pak hledalo.
6Růžena - 31. 8. 2013 12:23
4: Souhlasím
s Lenkou recepty určitě napiš !!
7Tereza - 31. 8. 2013 12:49
Splnila
jsem vaše přání,později dám ještě jeden.Tady vám dám recept na džem z rajčat.Předem vás upozorňuji,pokud dáte někomu ochutnat,nepozná,že je z rajčat.Dělám ho již hodně dlouho,je výborný. 1KG RAJČAT,70-80 DKG CUKRU-JÁ DÁVÁM 70DKG,2 SÁČKY VANILKOVÉHO CUKRU,1 LŽÍCE KYSELINY CITRONOVÉ,PŮL DECI RUMU.RAJČATA NAKRÁJET NA KOUSKY,DÁT ROZVAŘIT.KDYŽ JSOU ROZVAŘENÁ,TAK JE PROLISOVAT.ŠŤÁVU DÁT ZNOVU MÍRNĚ VAŘIT,PŘIDAT VANILKU,CUKR A KYSELINU,vařit na mírném ohni do zhoustnutí.Dát trochu schladnout a přidat rum.Já ho používám i na vánoční cukroví.Nechte si chutnat.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024