Úvod > Kluby > Vaření, recepty a triky > Skořice

Skořice

(autor: Růžena, dne: 27.11.2013 09:50)
babské rady

Možná si řekneme že jsou to jen babské rady,ale když něco bolí ,tak si často na naše babičky a maminky vzpomeneme.

Skořicová tinktura

4 kusy celé skořice zalijeme alkoholem,vodkou,nebo slivovicí asi 300ml láhev uzavřeme a 14 dní necháme louhovat.Během těch 14 dní sem tam protřepeme. Pak skořici vyndáme a lahev uložíme v temnu.Pomáhá  si dát kalíšek tinktury při nachlazení,zánětu úst a žaludečních potížích.

Při artritidě

Do horké vody dáme lžičku medu a lžičkou mleté skořice.Při pití tohoto nápoje ráno a večer se zlepší i závažnější formy artritidy.

Skořicový elixír

Čajovou lžičku skořice smícháme v misce s medem asi 3 lžíce a přidáme lžíci citronu.Vše dobře promícháme a 3x za den  pojídáme.


Komentáře

Komentáře může přidávat jen registrovaný uživatel

Přihlásit se / registrovat
1akimoro - 28. 11. 2013 13:57
bez-nadpisu
Ruženko skořici mám ráda. Při nachlazení je výborný pomocník. Jen bych dodala, že nemusíme čekat až začneme řápat. Já si vařívám čaj Skořice zázvor (čertství nebo mletý), med a černý čaj svařím. Skořice má schopnost vyhřívat zevnitř a tak je dobré si vypít šálek čaje dřív než se vyjde ven do mrazu. Já skořici miluju a tak jí můžu ve velkým, ale je třeba s ní zacházet opatrně i ona může uškodit. Tak je dobré nepít víc než 2-3 šálky čaje se skořicí.Ona má dobré účinky na zažívací ústrojí, ale při větší konzumaci může mít opačný účinek.
2knihomilka - 29. 11. 2013 11:40
Skořice
Čaj sice nepiju, ale černá káva se skořicí je také pochoutka.
3Inka - 29. 11. 2013 13:12
Skořice
Mám nakoupenou celou na svařáky a taky pro vánoční parádu. Mletou užijeme do štrůdlů. A pro cukráře je skořice náhražkou ochucení nesladkých dobrot.

60k.cz | Nezávislý, přátelský a svobodný web | Šedesátka, oáza klidu pro seniory | 2013 - 2024